شمال و شرق تهران 021-22119922
غرب تهران 021-88385878
جهت اعزام زیر ۴۵ دقیقه پرستار و پزشک تماس بگیرید
سایر مناطق 0991-5002072
دیالیز

انجام خدمات دیالیز در منزل توسط پزشک و پرستار حرفه ای در تمامی ساعات از شبانه روز به صورت کاملا مجرب در منزل شما با تمامی تجهیزات انجام میشود.

دیالیز بیمار در منزل با پزشک و پرستار متخصص دیالیز [ شبانه روزی]

دیالیز یک روش درمانی است که از آن برای تصفیه کردن خون در خارج از بدن توسط دستگاه های ماشینی استفاده می شود . برخی افراد به دلیل مشکلات کلیوی باید به طور دوره ای ، با تجویز پزشک دیالیز شوند . با پیشرفت علم و فناوری ، انجام این عمل در خانه برای شما عزیزان فراهم شده استمرکز خدمات درمانی در منزل شبانه روزی همراه طب این امکان را برای شما فراهم کرده تا انجام دیالیز با بهترین و پیشرفته ترین تجهیزات توسط کادر درمان با تجربه را در منزل تهران و کرج تجربه کنید . فقط با یک تماس و درخواست انجام دیالیز در منزل ، پزشک یا پرستار با تجهیزات کامل دیالیز در مدت زمان کمتر از یک ساعت در محل مورد نظر شما حاضر می شود

همچنین لازم به ذکر است که همراه طب کلیه مراحل دریافت مجوز رسمی از طرف وزارت بهداشت را طی کرده و آماده ارائه خدمات با کادر آقا و خانم به صورت 24 ساعته به شما سلامت جو های گرامی است .

در صورت نیاز به تزریقات در منزل توسط حرفه ای ترین پرستاران کلیک کنید 

دیالیز در منزل

دیالیز چیست ؟ 

دیالیز نوعی درمان است که به بدن شما کمک می کند تا مایعات اضافی و مواد زائد را در زمانی که کلیه ها قادر به انجام آن نیستند ، از خون خارج کند . . دیالیز به عنوان یکی از روش‌ های جایگزین برای کنترل کراتینین و اوره در خون و بهبود کیفیت زندگی بیماران با مشکلات کلیوی استفاده می‌ شود  . در این روش ، خون از بیمار از طریق یک لوله وارد دستگاه دیالیز می ‌شود که به یک فیلتر خاص متصل است . فیلتر دیالیز از طریق غشا هایی که برای این منظور طراحی شده ‌اند ، مواد مضر و مواد زائد  خون بیمار را حذف می ‌کند و سپس خون تصفیه ‌شده به بیمار بازمی‌ گردد.

چه زمانی دیالیز انجام می شود ؟ 

دیالیز برای دو موقعیت مختلف مفید است :

آسیب حاد کلیه : یک دوره ناگهانی نارسایی کلیه یا آسیب کلیه که در عرض چند ساعت یا چند روز اتفاق می افتد . معمولاً در یک بیمارستان با مایعات داخل وریدی (از طریق ورید داده می شود) درمان می شود. در موارد شدید ، دیالیز نیز ممکن است برای مدت کوتاهی مورد نیاز باشد تا زمانی که کلیه ها بهتر شوند.

نارسایی کلیه : زمانی که 10 تا 15 درصد از عملکرد کلیه شما باقی می ماند که با نرخ تخمینی فیلتراسیون گلومرولی کمتر از 15 میلی لیتر در دقیقه اندازه گیری می شود. در این مرحله، کلیه های شما دیگر نمی توانند شما را بدون کمک  عوامل دیگر، زنده نگه دارند . این بیماری به عنوان بیماری کلیوی مرحله نهایی نیز شناخته می شود . با نارسایی کلیه ، دیالیز تنها قادر به انجام برخی از کارهای کلیه های سالم است ، اما درمان بیماری کلیوی نیست. با این بیماری ، تا پایان عمر یا تا زمانی که بتوانید پیوند کلیه انجام دهید،  به دیالیز نیاز خواهید داشت.

انواع دیالیز 

دیالیز کلیه به دو صورت همودیالیز و دیالیز صفاقی انجام می شود :

 همودیالیز : همودیالیز معمولاً برای بیمارانی استفاده می ‌شود که در مراحل پیشرفته‌  بیماری کلیه ، افزایش سطح کراتینین و یا اوره در خون و یا از دست رفتن توانایی کنترل فشار خون دچار مشکل شده‌ اند. در همودیالیز ، خون بیمار از طریق یک لوله وارد دستگاه دیالیز می ‌شود که به یک فیلتر خاص متصل است. فیلتر دیالیز از طریق غشا هایی که برای این منظور طراحی شده‌ اند ، مواد مضر و مواد زائد از خون بیمار را حذف می‌ کند و سپس خون تصفیه‌ شده به بیمار باز می‌ گردد.

در همودیالیز ، برای ایجاد دسترسی به خون بیمار، از یک کاتتر و یا شانه استفاده می‌ شود. کاتتر یک لوله طولانی است که به صورت مستقیم در گردن یا بازو بیمار قرار می ‌گیرد و خون به دستگاه دیالیز منتقل می‌ شود. شانه نیز به منظور دسترسی مستقیم به رگ‌ های خونی در بازو بیمار قرار می ‌گیرد.

دیالیز صفاقی : در دیالیز صفاقی ، محلولی به کیف شکمی بیمار تزریق می‌ شود که با ایجاد فشار درون شکم ، خون توسط غشای پریتونیوم تصفیه می‌ شود و پسماند های آن از طریق مجرای خارجی بیمار خارج می‌ شود.

در دیالیز صفاقی ، یک لوله یا کاتتر از طریق جراحی در شکم بیمار قرار داده می‌ شود که به کیف شکمی ، که حاوی محلول دیالیز است ، متصل می‌ شود. محلول دیالیز به کیف شکمی وارد شده و بعد از چند ساعت ، پسماند های خون از طریق مجرای خارجی ، خارج شده و محلول دیالیز دوباره جایگزین آن می ‌شود.

دیالیز صفاقی به دو صورت دیالیز صفاقی پیوسته و دیالیز صفاقی تغییری قابل انجام است. در دیالیز صفاقی پیوسته ، کیف شکمی بیمار به یک دستگاه خاص متصل می‌ شود که به طور مداوم محلول دیالیز را به داخل کیف شکمی بیمار تزریق می‌ کند و پسماند های آن را از طریق مجرای خارجی بیمار خارج می‌کند. در دیالیز صفاقی تغییری، بیمار باید چندین بار در طول روز محلول دیالیز را تعویض کند.

شما می توانید انجام ساکشن ریه در منزل را از ما بخواهید.

 

انجام دیالیز در خانه چه فواید و مزایایی دارد ؟

دیالیز در خانه یک گزینه درمانی پیشرفته است که از مزایا و فوایدی بسیاری برخوردار است که عبارت اند از:

کاهش عفونتبیمارانی که در خانه خود دیالیز می‌ کنند ، با خطر کمتری از عفونت و ابتلا به بیماری‌ های خطرناک مواجه هستند که ممکن است در محیط بیمارستان و مراکز دیالیز وجود داشته باشند.

درمان اختصاصیحضور اختصاصی متخصص برای انجام دیالیز در منزل باعث می شود که تمام تمرکز و توجه پزشک بر روی یک بیمار و بهبودی یک شخص باشد بنابراین کیفیت درمان و ارائه خدمات بالا می رود .

 راحتی و حفظ آسایشدیالیز در خانه ، به بیمار اجازه می ‌دهد که در آسایش خانه ‌اش دیالیز خود را انجام دهد و از دوره‌ های درمانی پر سر و صدا و ناشایست در بیمارستان و همچنین مراجعات مکرر به مراکز درمانی دوری کند .

 

کاهش خستگی جابه جاییدیالیز در خانه ، به بیمار اجازه می‌ دهد که از ترافیک شلوغ شهر و انتقال برای مراجعه به مراکز دیالیز صرفه‌ جویی کند.

آزادی بیشتردیالیز در خانه ، به بیمار اجازه می ‌دهد که برنامه‌ خود را برای دیالیز خود تعیین کرده و برنامه‌ خود را برای دیگر امور خود آزاد کند.

کاهش هزینه هااگر بخواهیم هزینه های رفت و آمد شخصی یا با آمبولانس ، تزریقات هنگام دیالیز ، ویزیت و ... محاسبه کنیم ، خواهیم دید که انجام دیالیز در منزل بسیار مقرون به صرفه تر مراجعه به مراکز دیالیز در دراز مدت است

دیگر خدمات همراه طب : صدور گواهی فوت در منزل توسط پزشک 

تجربه‌ی متخصصین ما در یک نگاه

+2500

بیمار را تا کنون درمان کرده‌ایم!

تعداد بیماران بهبود یافته در موسسه همراه طب

+1000

پرونده پرستاری ثبت کرده‌ایم!

تعداد درخواست‌های ثبت شده تا کنون

+10

سال تجربه میانگین پرستاران ما!

میانگین تجربه پرستاران ما بر حسب سال

چرا باید ما را انتخاب کنید؟

مرکز ما میتواند در صورت نیاز شما به هرگونه خدمات پزشکی و پرستاری در طول شبانه روز و بادرخواست شما در کمترین بازه زمانی نیروی مدنظر شمارا با بالاترین کیفیت خدمات درمانی و بهداشتی و کمترین تعرفه برای شما ارسال کند.

1

سابقه

بیش از یک دهه سابقه فعالیت در زمینه ارائه خدمات و مراقبتهای بالینی در منزل با کادر مجرب پزشکی و پرستاری بیمارستانی با بیش از ۵ سال تجربه.

2

کیفیت

اعزام پزشکان، فیزیوتراپیست ها، پرستاران و مراقبین مجرب و متعهد، مطابق با استانداردهای علمی روز و قوانین و مقررات جاری کشور.

3

اعتماد

مراقبت و پرستاری از سالمند، کودک و یا بیمار شما امر خطیری است که مرکز پرستاری همراه طب با سابقه چندین ساله اعتماد کاربران خود را جلب نموده است.

خدمات پزشکی و پرستاری

نیروی تخصصی

اعزام پزشک

مرکز خدمات پزشکی همراه طب با ارائه بهترین پزشک های عمومی و متختصص به منزل بصورت شبانه روزی با تعرفه مناسب اماده خدمات رسانی به شما عزیزان میباشد.

نیروی تخصصی

تزریق سرم

تزریق سرم در منزل بیمار از جمله از خدمات مرکز همراه میباشد. در صورت نیاز با ما تماس بگیرید.

نیروی تخصصی

سونوگرافی

انجام خدمات سونوگرافی در منزل با بهترین دستگاه

نیروی تخصصی

صدور گواهی فوت

صدور گواهی فوت در منزل توسط پزشک با برگه مخصوص گواهی فوت در مرکز همراه طب به صورت شبانه روزی آماده خدمت رسانی به شما عزیزان میباشد.

نیروی تخصصی

تزریقات

انجام خدمات تزریقات درمنزل و همچنین انواع تزریقات به ویژه تزریق عضلانی وریدی زیر جلدی و.... بصورت شبانه روزی توسط پرستاران مرکز همراه طب انجام میشود.

نیروی تخصصی

وصل سوند ادرار

انجام خدمات وصل سوند در منزل با فرستادن پرستار مجرب و همراه داشتن تمامی وسایل لازم برای انجام کار بصورت شبانه توسط مرکز همراه طب انجام میشود.

راه‌های ارتباطی با ما

شرکت خدمات درمانی در منزل همراه طب همه روزه و در تمامی ساعات از شبانه روز در خدمت شما عزیزان می‌باشد.

شماره تماس
02122119922
پشتیبانی
02122119922
آدرس
تهران