user user

رژیم درمانی و مشاوره تغذیه در منزل

انجام خدمات مشاوره برای لاغری و چاقی در منزل توسط بهترین پزشک و متخصص ها و ارائه بهترین رژیم درمانی برای شما در مرکز همراه طب انجام میشود.

مزایای رژیم درمانی و مشاور تغذیه

mdi_tick

راحتی و آسایش:بیمار میتواند در خانه تحت درمان قرار بگیرد.

mdi_tick

صرفه جویی در زمان و هزینه: بیمار نیازی به مراجعه مراکز درمانی

mdi_tick

افزایش ایمنی:بیمار در معرض ابتلا به عفونت در مراکز درمانی قرار نمیگیرد

رژیم درمانی و مشاور تغذیه

داشتن رژیم غذایی نادرست علاوه بر افزایش وزن و مشکلات پوستی ، باعث خستگی ، بی حالی و بروز انواع بیماری ها می شود . از زمانی که تکنولوژی و صنعت پیشرفت کرده است ، سبک تغذیه ما انسانها با تغییرات زیادی رو به رو شده و تحرکات تقریبا از زندگی مان حذف شدند . این دو عامل بدن را برای ابتلا به انواع بیماری ها آماده می کند و به همین دلیل است که امروزه تا این حد بیماری ها افزایش پیدا کرده و سن ابتلا به بیماری ها کاهش یافته است . در این شرایط رژیم درمانی به ما کمک می کند که مواد غذایی متفاوتی را به بدن خود برسانیم  ، در جهت تقویت سیستم ایمنی حرکت کنیم و از خودمان در برابر انواع بیماری ها حفاظت کنیم . رژیم درمانی یک اصطلاح گسترده برای تغییر یا اتخاذ یک رژیم غذایی برای پیشگیری یا درمان یک بیماری یا صرفا برای ارتقای سلامت مطلوب است . شما هموطنان گرامی می توانید برای دریافت رژیم درمانی و مشاوره تغذیه در منزل با اطمینان کامل به موسسه خدمات درمانی در منزل همراه طب اعتماد کنید ؛ زیرا موسسه ما با ارائه. خدمات درمان در منزل  جهت حفظ سلامتی شما بهترین دکتر تغذیه تهران را در اختیار شما قرار می دهد.

دکتر تغذیه در منزل

رژیم درمانی از چه اهمیتی برخوردار است ؟

رژیم درمانی از طریق برنامه های متعادل غذایی برای تقویت سلامت بدن ، حفظ آرامش روانی با کنترل استرس و اضطراب و پیشگیری به ابتلا به بیماری ها یا کمک به درمان آنها تلاش می کند . معمولاً تمامی افراد ، مواد مغذی مورد نیاز بدنشان را از طریق مصرف غذا هایی که در روز استفاده می کنند ، تأمین می کنند. اما مطلوب است که در طول زندگی شرایطی نظیر استرس ، ناراحتی ،  بیماری و … به وجود می آید که مانع از جذب مواد مورد نیاز بدن می شود. در این شرایط معمولاً رژیم درمانی به این افراد کمک می کند تا در مسیر دستیابی به سلامت بدنی و تناسب اندام گام بردارند .

در واقع ، رژیم درمانی باعث می شود که فضای خالی ایجاد شده توسط شرایط به وجود آمده خیلی سریع احیا شود . بنابراین رعایت رژیم درمانی مناسب ، تاثیر بسیار زیادی در بهبود کیفیت زندگی افراد ، نوع زندگی و شرایطشان دارد. این رژیم باعث می شود علاوه بر رفع نیازهای غذایی، نیازهای عاطفی و روانی فرد بهبود یابد. این مسئله در نهایت  باعث تندرستی و شادابی فرد می شود.

نکته مهم دیگر ، نقش تغذیه در پیشگیری از بیماری ها به ویژه بیماری های گسترده عصر جدید است ، بیماری هایی مانند انواع سرطان ، دیابت ، فشار خون چربی خون ، نقرس ، افسردگی ، مشکلات خاص گوارشی و میگرن . از اصلی ترین اصول رژیم درمانی ، پیشگیری و نیز کمک به درمان بیماری ها است.

برای مثال ، مصرف غذا های حاوی الیاف با پیشگیری از سرطان روده ارتباط دارد. همچنین مصرف زیاد چربی در ایجاد مشکلات حاد قلبی و عروقی و بعضی سرطان ها مؤثر است.

جهت اعزام سریع پرستار برای انجام : فصد خون در منزل 

پزشک متخصص تغذیه برای رژیم درمانی چه اقداماتی باید انجام دهد ؟

برای ارائه رژیم درمانی در منزل ، مشاور تغذیه باید به دقت به نیازها و وضعیت شما توجه کند و بر اساس آن یک برنامه تغذیه مناسب برای شما تهیه کند. برخی از اقداماتی که یک مشاور تغذیه باید انجام دهد عبارتند :

مشاهده وضعیت سلامت شما مشاور تغذیه باید به دقت وضعیت سلامت شما ، بیماری هایی که دارید و داروهایی که مصرف می کنید را بررسی کند . همچنین ، آزمایشات پزشکی شما را بررسی می کند تا بتواند برنامه تغذیه را به شکلی طراحی کند که نیازها و کمبود های شما را برطرف کند.

تعیین هدف مشاور تغذیه باید با شما در مورد هدف هایتان صحبت کند و برنامه تغذیه را بر اساس آن ها طراحی کند . برخی از هدف های معمول شامل کاهش وزن ، افزایش وزن ، بهبود روند هضمی ، کاهش سطح قند خون و چربی خون و ... می باشد.

ارائه مشاوره تغذیه بر اساس وضعیت شما ، مشاور تغذیه باید یک برنامه تغذیه مناسب برای شما تهیه کند . این برنامه شامل میزان کالری مورد نیاز شما ، نوع غذا هایی که باید مصرف کنید ، میزان مصرف ماکرونوتریئنتها (کربوهیدرات، پروتئین و چربی) و میزان مواد معدنی و ویتامین هایی که باید دریافت کنید را شامل می شود. همچنین ، مشاور تغذیه باید به شما توصیه هایی درباره روش های آماده سازی غذا ، مواد غذایی مجاز و ممنوع و نکات مربوط به تغذیه صحیح ارائه دهد.

پیگیری و ارزیابی پس از شروع برنامه تغذیه ، مشاور تغذیه باید به صورت منظم با شما تماس بگیرد و پیشرفت شما را پیگیری کند. در صورت لزوم ، برنامه تغذیه را تعدیل کند و فرآیند را ادامه دهد.

اگر نیاز به سرم تراپی دارید ، همراه طب شما را از مراجعه به مراکز درمانی بی نیاز کرده است . فقط با یک تماس می توانید از خدمات تزریقات در منزل ما بهره مند شوید. 

پزشک متخصص تغذیه چگونه رژیم درمانی را انجام می دهد ؟

پزشک متخصص تغذیه یک برنامه غذایی شخصی با توجه به شرایط بیمار ایجاد می کند تا رژیم غذایی را با سبک زندگی و سلامت بیمار تطبیق دهد. در رژیم درمانی غذاهایی که باعث آسیب می شوند حذف می شوند ، در حالی که  شامل غذاهایی می شود که می توانند بیماری های فرد را درمان کند یا بدن را در برابر بیماری هایی که آن شخص را تهدید میکند مقاوم کرده و از ابتلا به آنها پیشگیری کنند.

شما عزیزان می توانید انواع تست های پزشکی و آزمایشات خود را با درخواست آزمایش در منزل از ما بخواهید

رژیم درمانی در منزل

 

چرا رژیم درمانی انجام می شود ؟ 

 رژیم درمانی اگر برای درمان چاقی یا اضافه وزن مورد استفاده قرار گیرد ، مطلوب است که کاهش وزن ارتباط نزدیکی با کاهش تعداد کالری آزاد شده در بدن دارد. در واقع ، تعادل انرژی باید منفی باشد ، یعنی کالری مصرفی باید کمتر از کالری سوزانده شده باشد. این امر نه تنها با ادغام یک فعالیت ورزشی در روتین بیمار ، بلکه با تغییر عادات غذایی بیمار به دست می آید.

باید توجه داشته باشید که رژیم درمانی به کاهش وزن محدود نمی شود . در واقع  این درمان می تواند از طیف وسیعی از بیماری های مختلف با ویژگی های بسیار متفاوت پیشگیری و درمان کند و رژیم غذایی ممکن است به ماهیت اختلال درمان شده بستگی داشته باشد. 

 

مزایای رژیم درمانی 

مهم ترین مزیت ها و فواید رژیم درمانی شامل موارد زیر است :

  • کاهش وزن و ثبات در وزن
  • داشتن پوست سالم
  • تقویت سیستم ایمنی بدن
  • بهبود بیماری هایی که در اثر اضافه وزن و چاقی ظاهر شده اند
  • جلوگیری از افتادگی پوست در اثر کاهش وزن
  • افزایش اعتماد به نفس و کسب آرامش
  • افزایش کیفیت زندگی و حرکت به سمت یک زندگی سالم

 

 

درخواست خود را ثبت کنید


برای تماس با ما اینجا کلیک کنید