user user

آی سیو در منزل

اگر میخواهید بیمار خود را در منزل درمان کنید و خدمات icu را در منزل خود و با شرایط vip دریافت کنید همراه ما باشید.

مزایای icu ( آی سیو)

mdi_tick

راحتی و آسایش:بیمار میتواند در خانه تحت درمان قرار بگیرد.

mdi_tick

صرفه جویی در زمان و هزینه: بیمار نیازی به مراجعه مراکز درمانی

mdi_tick

افزایش ایمنی:بیمار در معرض ابتلا به عفونت در مراکز درمانی قرار نمیگیرد

icu ( آی سیو)

خدمات مراقبتهای ویژه یا آی سی یو خدمات مراقبتهای ویژه پزشکی را با کادر پزشکی آموزش دیده مانند پزشکان مراقبتهای ویژه و پرستاران مراقبتهای ویژه به بیماران ارائه میدهد. .در ای سی یو ، بیماران بهطور لحظهای و شبانهروزی تحت پایش قرار داشته و درمانها به صورت تهاجمی و نیمه تهاجمی انجام میشود. منظور از نیمهتهاجمی سامانههای پایش مستقیم مانند اندازهگیری مستقیم فشار خون درون سرخرگ یا درون جمجمه و ایجاد و تحریک تنفس درون نای توسط دستگاه تنفس مصنوعی است. بیشتر تجویز دارویی ، دارو های مراقبت ویژه بوده که به بیماران داده میشود و باید تحت کنترل باشند

مرکز تخصصی ارائه خدمات پزشکی و پرستاری در منزل همراه طب با هدف افزایش رفاه و سلامت عمومی ؛ خدمات پیشگیری و درمان تخصصی در کلیه سطوح ارائه می دهد . ای سی یو در منزل از جمله خدماتی است که همراه طب با تیم حرفه ای خود به سلامت جو های گرامی ارائه می دهد . خدمات آی سی یو میتواند شامل ارائه درمانهای پزشکی ، مراقبت از آی سی یو ، مانیتورینگ شدید و شرایط تنفسی و فشار خون بیمار باشد. همچنین مراقبت از بیمار و کمک به او در انجام فعالیتهای روزانه شامل تغذیه ، بهداشت شخصی ، حمام و تغییرات بستری ، و نظارت بر داروهای مصرفی بیمار شامل همین خدمات است.

در صورت نیاز به پانسمان و یا تعویض پانسمان اصولی کلیک کنید :پانسمان زخم در منزل

آی سیو در منزل

  آی سی یو برای چه بیمارانی است ؟ 

معمولاً بیمارانی که دچار بیماریهای خاص و موارد خطرناک که نیاز به مراقبت دائمی دارند باید در بخش آی سی یو یا مراقبتهای ویژه بستری شوند .

مواردی که به مراقبت های ویژه نیاز دارد:

نارسایی اندامهای حیاتی  

حمله قلبی یا سکته مغزی 

سوختگی جدی

انجام جراحیهای مهمی مانند جراحی مغز ، قلب باز ، بای پس عروق کرونر یا پیوند عضو

 

کاهش سطح هوشیاری و رفتن به حالت کما بر اثر آسیب مغزی شدید یا مشکلات پزشکی بسیار گسترده  

ترومای جدی و مهمی مانند ضربه به سر یا آسیب نخاعی 

مشکل تنفس و نیاز به کمک دستگاههایی مانند ونتیلاتور 

بروز آن دسته از عوارض دیابت که زندگی فرد را تهدید میکنند 

ایجاد عفونتی کشنده در بدن 

ناپایداری شرایط بیمار که نظارت دقیق و تنظیم مکرر درمانهای دارویی را ضروری میکند 

نیاز به مراقبت در طول نوع خاصی از درمان مانند نیاز به حمایتهای اینوتروپیک (افزایش توانایی انقباض قلب) یا وازودیلاتور (گشاد کردن عروق).   

برای ویزیت بهترین متخصص های قلب در منزل کلیک کنید : ویزیت متخصص قلب در منزل 

پزشک یا پرستار آی سی یو چه خدماتی ارائه می دهند؟

پرستار ای سی یو ، فردی آموزش دیده و دارای مجوزهای رسمی است. از وظایف او می توان به انجام آزمایش خون ؛ ثبت فشار خون و سطح اکسیژن و ضربان قلب بیمار ؛ استفاده از داروها و مایعات بر اساس تجویز پزشک ؛ بررسی روند و مراحل درمان با توجه به نتایج آزمایش و به طور کلی ؛ کلیه خدماتی که باید یک فرد در آی سی یو از آن بهره مند شود ، اشاره نمود . مراقبت از بیمار ای سی یو در منزل ممکن است توسط یک نفر و یا یک تیم مراقبتهای ویژه انجام شود. تیم مراقبتهای ویژه متشکل از یک درمانگر تنفس ، یک متخصص ، پرستار آی سی یو ، فیزیوتراپیست و... باشد. پرستار ای سی یو  شامل طیف وسیعی از خدمات بالینی ، و مراقبتهای ویژه پرستاری ، مراقبت از بیمار پس از جراحی ، سکته مغزی ، مرگ مغزی و... می شود

از جمله خدماتی که میتوان برای مراقبت از بیمار آی سی یو در منزل با بیماری های مزمن ارائه داد ، می توان به موارد زیر اشاره کرد

1ـ انجام کلیه آزمایشات مانند : آزمایش خون ، چکاپ کامل ، بیوپسی ، زردی نوزاد ، نمونه گیری ادرار و مدفوع به صورت فوری و 24 ساعته با جواب دقیق از آزمایشگاه معتبر ، همراه با بررسی جواب آزمایش توسط مجرب ترین متخصصان و 

 2ـ ارائه انواع خدمات پرستاری ، انجام بررسی های پزشکی و درمانی ، تزریق دارو ، تعویض مرتب دستگاه های داخلی مثل کاتتر و... از جمله خدمات ارائه شده برای نگهداری بیمار کما در منزل است .

3ـ مراقبت و پشتیبانی از بیمار توسط پرستار آی سی یو در منزل در مسائل روزانه مثل شستشوی بدن ، تغذیه ، استفاده از دستگاه ها و کمک های حرکتی و... نیز خواهد بود.

 4ـ ارائه خدمات فیزیوتراپی و تمرینات ورزشی برای بهبود عملکرد و حرکت بیمار

5ـ تهیه و تدارک اقلام پزشکی و دارویی لازم برای درمان بیمار

6ـ ارتباط با پزشک معالج بیمار و گزارش روند درمان به او

7ـ ارائه خدمات حمایتی و روانشناختی برای کاهش استرس و اضطراب بیمار و ارتقای کیفیت زندگی او

8ـ وصل سوند ادراری و سوند معده در صورت نیاز و تعویض انها 

9ـ ارائه آموزش به خانواده بیمار در مورد نحوه مراقبت بهینه از بیمار و نگهداری تجهیزات پزشکی

اگر نیازمند 

کلیک کنید دیالیز در منزل به صورت شبانه روزی و اعزام فوری .

آی سیو در منزل

تجهیزات مورد نیاز آی سی یو در منزل

تجهیزات آی سی یو برای نظارت بر سلامت بیماران و پشتیبانی از عملکرد های بدن آنها تا زمان بهبودی استفاده می شود. تجهیزاتی که ممکن است در آی سی یو استفاده شوند عبارتند از :

ونتیلاتور دستگاهی که به تنفس کمک می کند. یک لوله در دهان ، بینی یا از طریق یک بریدگی کوچک در گلو (تراکئوستومی) قرار می گیرد .

تجهیزات مانیتورینگ برای اندازه گیری عملکرد های مهم بدن مانند ضربان قلب ، فشار خون و سطح اکسیژن در خون استفاده می شود .

لوله ها و پمپ های ای وی لوله هایی که در ورید (به صورت داخل وریدی) برای تامین مایعات ، تغذیه و دارو وارد می شوند .  

لوله های تغذیه لوله هایی که در بینی ، از طریق یک بریدگی کوچک ایجاد شده در شکم یا در ورید در صورتی که فرد قادر به خوردن عادی نباشد،  قرار می گیرد .

درن ها و کاتترها : درن ها لوله هایی هستند که برای حذف هرگونه تجمع خون یا مایع از بدن استفاده می شوند. کاتترها لوله های نازکی هستند که برای تخلیه ادرار وارد مثانه می شوند.

اگر نیازمند ویزیت متخصص مغز و اعصاب هستید دیگر نیاز نیست به مراکز درمانی مراجعه کنید ، فقط با یک تماس می توانید از خدمات ویزیت متخصص مغز و اعصاب در منزل همراه طب با بهترین متخصصان تهران بهرمند شوید .

 

درخواست خود را ثبت کنید


برای تماس با ما اینجا کلیک کنید