user user

تزریق سرم

برای وصل سرم در منزل در هرساعت از شبانه روز با قیمت مناسب تزریق سرم و نصب سرم در منزل با سرم تراپی کردن از مرکز همراه طب در خواست اعزام نیرو کنید.

مزایای تزریق سرم

mdi_tick

راحتی و آسایش:بیمار میتواند در خانه تحت درمان قرار بگیرد.

mdi_tick

صرفه جویی در زمان و هزینه: بیمار نیازی به مراجعه مراکز درمانی

mdi_tick

افزایش ایمنی:بیمار در معرض ابتلا به عفونت در مراکز درمانی قرار نمیگیرد

تزریق سرم

تزریق سرم در منزل یا درمانگاه ها به عنوان یکی از درمان ‌های موجود در پزشکی ، به بیماران جهت تقویت سیستم ایمنی بدن و کاهش علائم بیماری‌ های خاص تجویز می‌ شود. سرم‌ ها شامل ترکیباتی هستند که اغلب از پلاسمای خون انسان یا حیوانات به دست می‌ آیند. پیشینه سرم زدن به اوایل قرن بیستم باز می ‌گردد، زمانی که اولین سرم‌ های ضد دیفتری (توکسوئید) برای درمان بیماران مبتلا به دیفتری تولید شدند. از آن زمان به بعد، وصل سرم‌ در منزل یا مراکز درمانی برای درمان بیماری‌ های مختلف مورد استفاده قرار گرفته‌ اندتزریق سرم در منزل.

وصل سرم در منزل همراه طب

 

مرکز خدمات درمان درمنزل همراه طب بهترین پرستاران تهران در امر رگ گیری را که آموزش دیده در بخش نوزادان هستند به خانه بیماران به صورت شبانه روزی برای وصل سرم یا تزریق سرم در منزل اعزام می کند. از جمله خدمات دیگر شرکت خدمات پرستاری همراه طب می ‌توان به پرستاری از سالمندان ، تعویض کاتتر، تعویض سوند ادراری ، سونداژ معده ، پانسمان زخم ، پرستاری از بیمار یا کودک  ، نمونه گیری آزمایش ، تنقیه یا انما ، ساکشن بیمار ، درمان زردی نوزاد ، حجامت یا فصد خون در منزل ، سونوگرافی در منزل و... اشاره کرد. همچنین با توجه به دوران پاندمی کرونا، این مرکز خدمات پرستاری همه اقدامات لازم را برای

حفاظت از سلامتی بیماران و پرستاران خود انجام می ‌دهد.

 

هزینه نصب سرم در منزل

 

ابتدا بگوییم هزینه نصب سرم در منزل بر طبق تعرفه اعلام شده ی وزارت بهداشت تعیین می گردد که به موسسات فعال در زمینه پرستاری و پزشکی در سال 1402 ابلاغ شده است. اگر آمپول داخل سرم داشته باشید قیمت آنها جدا از تعرفه وصل سرم در منزل حساب می شود. با داشتن نسخه ، زدن سرم در منزل  توسط پرستار انجام می شود. اگر نسخه ای ندارید خدمات پزشک در منزل را درخواست کنید. تا هم برای بیماری تان معاینه و درمان شوید و هم نسخه برای وصل سرم در منزل را داشته باشید. در صورتی که دکتر بخواهد تزریق سرم در منزل را انجام دهد هزینه آن نیز جداگانه محاسبه می شود. در کل ، نرخ یا قیمت سرم تراپی در منزل تحت تاثیر : ساعت حضور پرستار ، مدت زمان حضور در منزل ، آمپول های استفاده شده ، مسافت طی شده وغیره متغیراست.

نصب سرم یا به اصطلاح زدن سرم در منزل یک گزینه بسیار مفید و کارآمد برای بسیاری از بیماران است که با توجه به شرایط خود، نمی توانند به راحتی به مراکز درمانی بروند.

 

انواع سرم برای تزریق سرم در منزل  

 

سرم ها بر اساس نوع استفاده ، موضوع مورد نیاز و ترکیب شیمیایی به انواع مختلفی تقسیم بندی می شوند. مهم ترین گروه بندی سرم ها عبارتند از :

 (سرم های زیبایی):

 

اگر به سرم های زیبایی نیاز دارید، باید به کلینیک های موست و مو مراجعه کنید. خدمات تزریق سرم در منزل همراه طب ، مشمول این نوع سرم ها نمی شود و فقط مختص به سرم های درمانی می باشد.

 

سرم های ضد پیری 

 

 این سرم ها در کاهش چین و چروک های صورت و بهبود الستیسیته پوست موثر هستند. سرم تراپی در منزل ، میزان تماس اشعه مضر خورشید با پوست را کاهش می دهد.

 

سرم های آبرسان 

 

 این نوع سرم ها به پوست رطوبت می دهند و خشکی پوست را کاهش می دهند. سرم زدن در منزل از گرمازدگی و تعریق زیاد جلوگیری میکند.

 

سرمهای ضد آکنه 

 

 این سرم ها شامل موادی همچون اسید سالیسیلیک و روغن چای هستند که به کنترل آکنه ها و جلوگیری از شکل گیری آن ها کمک می کنند. با وصل کردن سرم در منزل ، از مواجه پوست با آلاینده های هوا که مسدود کننده مسیر غدد چربی نیز هستند اجتناب کنید.

 

سرمهای روشن کننده 

 

این سرم ها حاوی موادی مانند ویتامین سی ، آربوتین و اسید کوجیک هستند. به لک ها و جای جای تیرگی های پوست کمک می کنند. تزریق سرم در منزل ، سطح تماس پوست با خورشید و ایجاد لک یا تیرگی را کاهش می دهد.

 

سرم های تقویت کننده پوست 

 

این سرم ها دارای عصاره گیاهی و موادی مانند آلوئه ورا هستند و به تقویت و نرمی پوست کمک می کنند. مواد تقویتی موجود در سرم های درمانی نیز همین اثر دارند. زدن سرم در منزل را با سرم های تقویتی امتحان کنید.

 

سرم های درمانی :

 

موسسه خدمات درمان درمنزل همراه طب در راستای خدمات رسانی بهتر در امر تزریق سرم در منزل آمادگی دارد تا تمام سرم های درمانی را برای بیماران بستری در خانه تهیه کند. اگر نسخه تجویز شده دارید پرستاران می توانند همراه با سرم مورد نیاز شما اعزام شوند و سرم تراپی در منزل را انجام دهند.  

 

نرمال سالین یا سرم نمکی 

 

سرم نرمال سالین معمولاً در گروه سرم های خونی قرار دارد و برای تعدیل حجم خون و کمک به جذب آب و الکترولیت ها به کار می رود. تزریق این سرم در منزل بیشتر برای بیماران با عفونت های شدید ، سوختگی ، اسهال و استفراغ شدید و یا بیمارانی که نیاز به تعدیل حجم خون دارند، خواهد بود.

 

سرم قندی

 

سرم دکستروز یا سرم قندی یک محلول است که به عنوان یک روش جایگزین برای تامین انرژی و هیدراتاسیون بیماران استفاده می شود. سرم زدن در منزل با محلول دکستروز ، بیشتر در مواردی مانند بیماری های گوارشی ، عفونت ها ، صدمات بدنی و بیماری های قلبی - عروقی که با فشار خون پائین همراه هستند، تجویز می شود.

 

سرم قندی نمکی 

 

تزریق سرم قندی نمکی به عنوان یک روش اورژانسی استفاده می شود برای کاهش سطح قند خون در بیمارانی که دچار بیماری دیابت هستند. سرم تراپی در منزل از نوع قندی نمکی ، طور معمول در مواردی مانند افتادگی شدید قند خون ، اتیش سوزی شدید ، تصادفات خونی ، اپیلپسی و شوک استفاده می شود.

 

سرم رینگر 

 

یک محلول معدنی است که برای پر کردن مجدد حجم خون و الکترولیتهای بدن در شرایطی مانند دیابت ، اسهال، استفراغ و فشار خون پایین با وصل سرم در منزل انجام می شود.

 

سرم دکستران

 

سرم دکستران یک نوع سرم آمینواسیدی است که برای تقویت عضلات ، کاهش خستگی ،  ترمیم بافت عضلانی پس از فعالیتهای فیزیکی سنگین ، حفظ و افزایش استقامت جسمانی ، بهبود سیستم ایمنی ، کاهش التهابات و

بهبود کیفیت خواب مفید می باشد. تزریق سرم در منزل با این نوع سرم هم انجام می شود.

 

اهمیت دانستن وظایف پرستار برای تزریق سرم در منزل

 

آگاهی پرستار بعد از اعزام جهت تزریق سرم زدن در منزل ، باید وظایف خود را به بیمار توضیح دهد و آنها را در مورد رعایت قوانین بهداشتی و نگهداری از وسایل تزریقی آموزش دهد. آگاهی از وظایف پرستار در هنگام وصل سرم در خانه به دلایل زیر مهم است:

استقلال بیشتر: با دانش و آگاهی از وظایف پرستار، بیمار می تواند به صورت مستقل تر در مراقبت از خود و در اجرای تزریق سرم در منزل کمک کند.

کاهش اضطراب : با دانش و آگاهی از وظایف پرستار ، بیمار به صورت بهتری می تواند خود را برای فرآیند سرم زدن در منزل آماده کند و این می تواند باعث کاهش اضطراب و استرس بیمار شود.

کاهش استرس خانواده :  پرستار می تواند به خانواده بیمار کمک کند تا با قطع نشدن روابط اجتماعی خود ، به صورت صحیح مراقبت از بیمار بعد از سرم تراپی در منزل را انجام دهند و استرس را کاهش دهند.

حفاظت از سلامت خود : بیشتر مراقبت های بهداشتی مرتبط با تزریق سرم در منزل یا مراکز درمانی بر عهده بیمار است. با آگاهی از وظایف پرستار، بیمار می تواند به صورت مستقل از خود، در حفاظت از سلامت خود کمک بگیرد.

اطمینان خانواده : اطلاع از وظایف پرستار می تواند به خانواده بیمار اطمینان بدهد و آنها را به صورت صحیح در مورد مراقبت از بیمار هنگام سرم تراپی در منزل آموزش دهد.

بهبود کیفیت خدمات : آگاهی از وظایف پرستار و اجرای صحیح آنها می تواند بهبود کیفیت خدمات در حوزه سلامت فراهم کند و بازخورد مثبت از جانب بیماران و خانواده آنها را در دریافت خدمات تزریق سرم در منزل به دنبال داشته باشد.

افزایش دانش : با آموزش وظایف پرستار، بیمار اطلاعات جدیدی را درباره سرم زدن و نگهداری از وسایل تزریقی دریافت می کند و این به او کمک می کند که در دفعات دیگر وصل سرم در منزل ، بهتر عمل کند.

حضور فعال در درمان : با داشتن دانش لازم از وظایف پرستار، بیمار می تواند به صورت فعال در درمان خود ( نصب سرم در منزل ) شرکت کند و این باعث می شود که او احساس قدرت و کنترل بیشتری بر زندگی خود داشته باشد.

سرم تراپی در منزل

 

 

وظایف پرستار در هنگام زدن سرم در منزل

 

وظایف پرستار در هنگام زدن سرم در منزل شامل موارد زیر میشود:

بررسی وضعیت عمومی بیمار : پرستار باید از وضعیت عمومی بیمار باخبر شود، از قبیل فشار خون ، دما ، نبض و تنفس. همچنین پرستار باید به دنبال هرگونه علائم نامطلوب مانند تورم ، قرمزی یا خارش همزمان با تزریق سرم در منزل باشد.

نصب و تنظیم سرم : پرستار باید سری سرم را نصب کرده و برای استفاده صحیح تنظیم نماید. همچنین اطمینان از سلامتی ویلون ( پلاستیکی که روی سرم قرار میگیرد) از وظایف پرستار در هنگام زدن سرم در منزل می باشد.

اجرای تزریقات : پرستار باید به درستی تزریق سرم را با استفاده از سرنگ و سوزن انجام دهد. همچنین هنگام وصل کردن سرم در منزل باید از اینکه سرنگ و سوزن به صورت آنتی اسپتیک تمیز شدهاند، اطمینان حاصل کند.

رفع عوارض جانبی : پرستار باید در هر لحظه آماده رفع عوارض جانبی که ممکن است به وجود آید، باشد. برخی از عوارض جانبی ممکن است شامل : درد ، سرگیجه ، تهوع و استفراغ باشند که بعد از سرم تراپی در منزل نمایان شده اند.

نظارت بر وضعیت بیمار : پرستار باید به صورت مداوم بر وضعیت بیمار نظارت کند و در صورت نیاز ( بد شدن حال بیمار بعد از تزریق سرم در منزل) به پزشک اطلاع دهد.

آموزش به خانواده : پرستار باید قوانین بهداشتی را به خانواده بیمار آموزش دهد، به آنها نشان دهد که چگونه به بیمار نزدیک شوند و چگونه از وسایل تزریقی ( قبل و بعد وصل کردن سرم در منزل) استفاده کنند.

 

مزایای سرم در منزل 

 

تزریق سرم در منزل مزایای زیادی دارد، از جمله :

راحتی و آسایش: بیماری می تواند در خانه تحت درمان قرار گیرد.

صرفه جویی در زمان و هزینه : بیمار نیازی به مراجعه به مراکز درمانی ندارد.

افزایش ایمنی : بیمار در معرض خطر ابتلا به عفونت در مراکز درمانی قرار نمی گیرد.

شبانه روزی بودن خدمات : خارج شدن از خانه در شب و پیدا کردن مراکز شبانه روزی در روز های تعطیل ، با چالش های زیادی همراه است . اما شما عزیزان می توانید در هر ساعت از شبانهروز حتی روز های تعطیل که نیاز به درمان داشتید ، پرستاران مجرب همراه طب را جهت ارائه خدمات وصل کردن سرم در منزل به خانه خود بیاورید .

 

فواید تزریق سرم در منزل

 

تزریق سرم یا انفوزیون سرم، یک روش درمانی است که در آن مواد و عناصر مغذی لازم جهت بهبود و تقویت بدن، از جمله : آنتی بادی ها، مواد معدنی و ویتامین ها را به صورت مستقیم وارد بدن شخص بیمار می کنند. برخی از فواید  سرم زدن در منزل یا مراکز درمانی شامل :

بهبود سریعتر وضعیت بیمار : با تزریق سرم در منزل یا مراکز درمانی ، عناصر مغذی و دارویی به صورت مستقیم و با سرعت بیشتری به بدن می رسند. بنابراین بیماری هایی مانند عفونت ها و تجمع سموم در بدن با وصل کردن سرم ، سریعتر بهبود می یابند.

افزایش ایمنی بدن : با تزریق سرم در منزل یا سایر مراکز ، سطح آنتی بادی های بدن افزایش می یابد که به دفاع بدن در برابر بیماریها کمک می کند.

کاهش خطر عوارض جانبی : به دلیل مستقیم بودن ورود عناصر مغذی و دارویی به بدن ، خطر عوارض جانبی با سرم تراپی در منزل یا بیمارستان کاهش می یابد.

 

سرم تراپی در منزل تهران

 

مهم نیست کجا زندگی می کنید ، از غرب گرفته تا شرق ، از شمال تا جنوب ،  هر کجای تهران که ساکن باشید ، همراه طب آماده ارائه خدمت سرم تراپی در منزل تهران به شما عزیزان می باشد .

 

آیا وصل کردن سرم در منزل شبانه روزی است ؟

 

بله . کارشناسان همراه طب ؛ به صورت 24 ساعته آماده پاسخگویی به  تماس های بیماران برای رفع نیازهای درمانی از جمله تزریق سزم در منزل تهران هستند. در هر زمان از شبانه روز که خواهان ملاقات با پرستار

خانم یا آقا و وصل کردن سرم در منزل باشید ، این خواسته شما تحقق خواهد یافت.

تزریق سرم در منزل

 

برای کدام بیماری ها نیاز به تزریق سرم در منزل است ؟

 

سرم را با چندین هدف به بدن تزریق می کنند که عبارتند از :

تقویت و ارتقاء سطح سلامتی بدن ( با داروهای خاص + ویتامین ها )

تزریق سرم در منزل می تواند برای افراد سالخورده ، بانوان باردار ، افراد شاغل با مشغله کاری بالا و کسانی که دچار افت انرژی شده اند ، انجام شود. افراد نام برده بیمار نیستند و هدف از سرم تراپی در منزل برای

آنها صرفا تقویت بدن آنها در وضعیت فعلی شان می باشد.

 

درمان بیماری ها 

 

برخی از بیماریها با علامت خستگی مفرط، خود را نشان می دهند برخی دیگر با بدن و درد و سایر علائم . اما آنچه اهمیت دارد این است که تزریق سرم در منزل می تواند با هدف گنجاندن داروهای تزریقی داخل سرم انجام شود. داروهای مورد نیاز بیماران ، وقتی در شرایط زیر قرار می گیرند به درون سرم شان تزریق می شود:

سوختگی :  از دست دادن آب بدن و کم آبی ناشی از سوختگی می تواند با تزریق سرم در منزل جبران شود به حدی که آمار ثبت شده کاهش تلفات 48 درصدی مرگ و میر را تنها با وصل کردن سرم در منزل یا مراکز درمانی نشان می دهد. نوع و شدت سوختگی در تجویز پزشک و انتخاب نوع سرم موثر هستند. تزریق سرم برای سوختگی اغلب از نوع محلول رینگرلاکتات یا نرمال سالین هستند.

کم کردن تب : شاید باورتان نشود که سرم تراپی در منزل می تواند با هدف کاهش تب ناشی از انواع عفونت انجام شود. گاهی داروهای تب بر به اندازه کافی موثر واقع نمی شوند. در اینگونه موارد بهتر است از تزریق سرم در منزل برای بزرگسالان و کودکان کمک بگیرید. مخصوصا زمانی که بیمار کودک است و احتمال تشنج در او بالاست.

نارسایی کلیه : از دست دادن سدیم در افراد مبتلا به نارسایی کلیه می تواند با تزریق سرم در منزل جبران شود. البته امکان کنترل علائم بیماری با توجه کردن به تغذیه در کنار انجام سرم تراپی در منزل و عمل به سایر تجویزات پزشک وجود دارد.

نوشیدن الکل و مشروبات الکلی : تزریق سرم در منزل یا محل مورد نظر کسانی که با خوردن الکل و مشروبات الکلی دچار افت قند خون شده اند ، یک راه درمانی محسوب می شود. با وصل کردن سرم در منزل ، قند خون به حالت نرمال می رسد.

دیابت : افراد مبتلا به دیابت با مصرف داروهای خود ، دچار عوارض جانبی مانند افت قند خون می شوند که برای جبران آن میتوانند از خدمات تزریق سرم در منزل استفاده کرده و علائم بیماری خود را کنترل کنند.

سرماخوردگی : در مواقعی که فرد ، علائم سرماخوردگی را حس می کند می تواند برای تقلیل علائم و تقویت بدن خود از خدمات تزریق سرم در منزل بهره ببرد. 

کرونا : بیماری به شدت مسری است که با بدن درد زیاد شناخته می شود . وصل کردن سرم در منزل با هدف کاهش درد بدن و تقویت سیستم ایمنی آن ، یکی از راه هایی که برای درمان کرونا استفاده می شود. 

آنفولانزا : با ورود فصل پاییز ، شیوع آنفولانزا در مراکز جمعی مثل مدارس ، خوابگاه های دانشجویی ، شرکت ها و. بالا می رود که قابل انتقال به منازل نیز هست. در صورتی که نیاز به تزریق سرم در منزل یا محل مورد نظر خود داشته باشید با همراه طب تماس بگیرید.

گاستروآنتریت : مبتلا شدن به عفونت روده یا همان گاستروآنتریت برای همگان اتفاق می افتد مخصووصا زمانی که در مسافرت به سر می برید و با پدیده  ای به نان آب به آب شدن مواجه می شوید. با مشاهده علائم اسهال و استفراغ در کودکان و بزرگسالان ، هر زمان که نیاز به تزریق سرم در منزل داشتید با مرکز همراه طب ارتباط بگیرید.

بی اشتهایی . از دست دادن اشتها می تواند به دلایل مختلفی همچون : فشار عصبی ، اختلال گوارشی ، عوارض دارو ، بودن در اوایل بارداری ، کرونا اتفاق بیفتد. تزریق سرم در منزل در چنین زمان  هایی به شما در درمان بی اشتهایی تان کمک می کند. سرم تراپی در منزل شبانه روزی است.

درمان سرطان . برخی از داروهای شیمی درمانی ( روشی برای درمان سرطان ) نیاز به تزریق وریدی دارند. ضمن اینکه اغلب مبتلایان به سرطان با افت قند خون روبرو هستند. با انجام تزریق سرم در منزل ، یک تیر و دونشان می زنید . افزایش قند خون که به طور همزمان با دریافت داروهای شیمی درمانی ، اتفاقی است که با وصل کردن سرم در منزل اتفاق می افتد.

اختلالات گوارشی . ممکن است پزشک برای درمان اختلالات گوارشی شما اقدام به تجویز سرم نماید. با تزریق سرم در منزل ، نیازی به تحمل درد و جابجا شدن در سطح شهر نیست. در اینگونه مواقع سرم تراپی در منزل بهترین گزینه است.

هپاتیت . بیمارانی که با بیماری هپاتیت درگیرهستند نیز به تزریق سرم احتیاج خواهند داشت. تماس جهت اعزام پرستار باتجربه و آموزش دیده دانشگاهی برای انجام تزریق سرم در منزل شبانه روزی برای مدیریت علائم هپاتیت ، نظیر افت قند خون به صورت 24 ساعته پاسخ داده می شود.

خونریزی . در زمان هایی مثل : قاعدگی ، بریدگی ، ابتلا به هموفیلی ، تالاسمی ، بعد از زایمان و..  که بدن با خونریزی شدید دچار از دست دادن انرژی ، آب ، سلولهای خونی ، الکترولیت ها می شود ؛ تزریق سرم در منزل با هدف تقویت سیستم ایمنی ، افزایش سطح سلامتی ، بالا بردن فشار خون ، جبران کاهش مواد معدنی _غذایی و بازگشت بدن به حالت نرمال ضروری است.

مسمومیت . یکی از راه های زدودن سموم وارد شده به بدن ، استفاده از روش تزریق سرم در منزل یا مراکز درمانی است. خروج سم از طریق ادرار ( به اجبار ) ، کاری است که وصل سرم در منزل انجام می دهد. زیرا بیمار، توان نوشیدن خود را به دلیل داشتن حالت تهوع از دست داده ، پس ، بهترین راه رفع خطر مسمومیت ناشی از مصرف دارو ، غذای آلوده ، مواد شیمیایی و.. ، انجام سرم تراپی در منزل در کمترین زمان ممکن می باشد.

گرمازدگی . افرادی که دچار گرمازدگی شده اند با افزایش درمای بدن ، از دست دادن آب و الکترولیت ها از طریق غده های تعریق در فصل گرما و تابستان روبرو هستند. پزشک برای جبران آب و الکترولیت ها به همراه کاهش گرمای بدن ، از تزریق سرم در منزل یا مراکز درمانی کمک می گیرد. از آنجایی که کودکان و سالمندان ، گروه های حساس هستند با مشاهده علائم گرمازدگی در کودک یا سالمند خود ، خدمات تزق سرم در منزل تهران درخواست دهید.

 

دلایل استفاده از سرم تراپی در منزل 

 

افراد با دلایل مختلفی می ‌توانند متقاضی وصل کردن سرم در منزل باشند . همانطور که می‌ دانید سرم تراپی مانند سایر تزریقات همواره برای رساندن سریع دارو و الکترولیت مورد نیاز به بدن بیمار انجام می ‌شود . از آنجایی که مراجعه به مراکز درمانی برای دریافت خدمات سرم تراپی ممکن به دلیل وجود مشکلات انتقال بیمار و یا شلوغی و ازدحام جمعیت در این مراکز ، مخصوصا در دوران اوج بیماری با سختی هایی همراه باشد ، یکی از بهترین گزینه ها در هنگام بیماری ، استفاده از خدمات وصل کردن سرم در منزل می‌ باشد که همراه طب با پرستاران متخصص و قابل اعتماد خود حاضر به ارائه خدمات شبانه روزی با تمامی امکانات و تجهیزات به شما هموطنان گرامی می باشد .

یکی دیگر از عواملی که باعث استقبال خانواده ها برای استفاده از خدمات سرم تراپی در منزل می شود ، صرفه جویی در زمان است . با وصل کردن سرم در منزل دیگر نیازی به معطلی افراد خانواده در مراکز درمانی برای اتمام سرم نیست ؛ علاوه بر این در این تایم فرد بیمار که سرم دریافت کرده است به دلیل سروصدای زیاد نمی تواند به خوبی استراحت کند . با سرم تراپی در منزل خانواده ها می توانند رسیدگی بهتری نسبت به بیمار خود داشته باشند و زمان خود را به نحو بهتری مدیریت کنند . همچنین فرد بیمار با دریافت خدمات وصل کردن سرم در منزل آرامش بیشتری نسبت به دریافت این خدمات در مراکز درمانی خواهد داشت و از استراحت با کیفیت تری برخوردار خواهد بود

وصل کردن سرم در منزل

 

برای انجام سرم تراپی در منزل به چه وسایلی نیاز است ؟

 

وسایل مورد نیاز برای انجام سرم تراپی در منزل عبارت است از : سرم ، ست سرم ، سرنگ ، آنژیوکت ، چسب آنژیوکت ، داروهای مورد نیاز ، پد الکلی

برای دریافت خدمات وصل کردن سرم در منزل می توانید وسایل ذکر شده را از داروخانه تهیه کنید ؛ در غیر صورت ، هنگام درخواست خدمات وصل کردن سرم در منزل به اپراتور ها بگویید تا پرستاران تمامی وسایل مورد نیاز را به همراه خود به منزلتان بیاورند . اما باید توجه داشته باشید که هزینه وسایل و داروهایی که هنگام ارائه خدمات تزریق سرم و سرم تراپی در منزل مورد استفاده قرار می ‌گیرد ، به صورت جداگانه محاسبه خواهد شد.

 

افزودن انواع آمپول های تقویتی به محتویات سرم حین سرم تراپی در منزل

 

در این بخش به بررسی انواع مختلفی از آمپولهای تقویتی می پردازیم که در صورت نیاز حین انجام تزریق سرم در منزل به داخل سرم افزوده می شود ، این آمپول های تقویتی عبارت اند از

آمپول آدامل ان : این آمپول حاوی انواع ویتامین ‌ها و مواد معدنی موردنیاز بدن مانند ید ، آهن ، روی ، فسفر ، کلر ، کروم ، مس ، کبالت ، زینک ، منگنز ، سدیم ، پتاسیم ، کلسیم ، منیزیم ، سلنیوم و موارد ریز مغذی دیگر است . همچنین ویتامین ‌هایی مانند آ ، ای ، دی ، و کا در این آمپول وجود دارند که در حفظ سلامت پوست ، استخوان ها ، سیستم ایمنی و عملکرد عصبی نقش پررنگی ایفا می ‌کنند . بنابراین مواد معدنی موجود در آمپول آدامل ان برای تولید هموگلوبین ، کنترل تابش تیروئید ، انتقال اکسیژن و کلسیم برای سلامت استخوان‌ ها و دندان‌ ها مفید بوده و مزایای زیادی برای بدن به همراه دارند که پرستاران مرکز ما حین انجام تزریق سرم در منزل برای شما این دارو را به داخل سرم شما تزریق میکنند . 

آمپول هایی که مصرف کمی دارند اما گاهی ممکن است در هنگام تزریق سرم به محتویات آن افزوده شود

آمپول تراکوتیل : این آمپول که گاهی حین سرم تراپی به داخل سرم تزریق می ‌شود شامل مواد معدنی مانند آهن ، زینک ، کبالت ، منگنز ، سلنیوم ، فلور و مولیبدنوم است . این آمپول می‌ تواند برای تولید هموگلوبین و انتقال اکسیژن به سلول‌ ها ، فعالیت آنزیم‌ ها ، حفظ سلامت استخوان‌ ها و غضروف‌ ها ، ساخت پروتئین‌ ها و ویتامین‌ ها در بدن ، پیشگیری از آسیب سلولی و حفظ سلامت پوست ، مو و ناخن‌ ها مفید باشد .

آمپول گلیکوفوس : این آمپول حاوی مقادیر زیادی از فسفر است که برای بیماران کلیوی با فقر فسفر خون مورد استفاده قرار می ‌گیرد . فسفر یک عنصر معدنی مهم است که در ساختن استخوان‌ ها و دندان‌ ها ، تولید انرژی ، انتقال پیام‌ های عصبی بسیار حیاتی است . آمپول گلیکوفوس برای کسانی که فسفر خونی پایینی دارند تجویز شده و به صورت وریدی استفاده می شود و یا در برخی مواقع حین سرم تراپی به داخل سرم تزریق می شود .

آمپول بکوویت : این آمپول که با نام ب کمپلکس نیز شناخته می‌ شود شامل ویتامین ‌های ب1  ، ب2 ، ب۶  و مواد دیگری مانند نیکوتینامید و دکسپانتنول است که برای تقویت عضلات و افزایش مقاومت بدن استفاده می‌ شود . همچنین لازم به ذکر است که آمپول بکوویت تاثیر مستقیم بر سطح انرژی بدن ، عملکرد مغز و متابولیسم سلولی دارد که برای تزریق سرم به داخل سرم تزریق میکنند.

 

اعزام پرستاران حاذق و کاردان جهت ارائه تزریق سرم در منزل

 

اکثر بیماران چه آن هایی که در بیمارستان ها بستری می شوند و چه آن دسته از بیماران که در منزل نگهداری می شوند به وصل کردن سرم نیاز پیدا می کنند. دلیل نیاز بیماران به تزریق سرم در منزل، شامل تامین مایعات و الکترولیت های مورد نیاز و تزریق دارو از طریق تزریق سرم می باشد. به همین دلیل تزریق سرم در منزل  یکی از مهم ترین توانمندی هایی است که پرستاران باید داشته باشند.

بنابراین می توان گفت مهارت داشتن در زمینه سرم تراپی در منزل از اهمیت زیادی برخوردار است. یکی از مهم ترین مزایای همراه طب که پیش تر به آن اشاره نشده است، جذب نیرو های متبحر و کار کشته می باشد. با توجه به این نکته، این اطمینان را به شما می دهیم تا از مهارت های پرستاران همراه طب برای درخواست خدمات تزریق سرم در منزل مطمئن بوده و هیچ نگرانی از این بابت نداشته باشید.

 

تفاوت تزریق سرم در منزل و مراکز درمانی

 

تزریق سرم در منزل تفاوتی با سایر سرم تراپی ها ندارد و دقیقا همان تزریقی است که در مراکز درمانی و بیمارستان ها انجام می شود. تنها تفاوت تزریق سرم در منزل این است که محل انجام آن در منزل شخصی فرد بیمار است.

هنگامی که به هر دلیلی تصمیم به استفاده از خدمات تزریق سرم در منزل بگیرید، پرستاران متبحر همراه طب در مدت زمان کمتر از یک ساعت در منزل شما حاضر می شوند و با حفظ اصول و رعایت تمامی نکات لازم، خدمات سرم تراپی در منزل را ارائه می دهند.

درخواست خود را ثبت کنید


برای تماس با ما اینجا کلیک کنید