user user

فصد خون

از دیگر خدمات همراه طب فصد خون در منزل میباشد که با هزینه ای بسیار مناسب و با بهترین روش در شهر تهران انجام میشود.

مزایای فصد خون

mdi_tick

راحتی و آسایش:بیمار میتواند در خانه تحت درمان قرار بگیرد.

mdi_tick

صرفه جویی در زمان و هزینه: بیمار نیازی به مراجعه مراکز درمانی

mdi_tick

افزایش ایمنی:بیمار در معرض ابتلا به عفونت در مراکز درمانی قرار نمیگیرد

فصد خون

دیگر نیازی به مراجعه به مراکز فصد خون در تهران ندارید. زیرا می توانید در خانه بمانید و درخواست انجام فصد خون در منزل را داشته باشید. البته ، قبل از تصمیم به اقدام برای انجام فصد خون در منزل تهران ، بهتر است با زمان مناسب انجام آن ، چگونگی روش انجام ، انواع ، بهترین زمان و محل مناسب آن ، فواید و مزایایی یا خطرات فصدخون نابه هنگام آشنا شوید. در این مقاله ما علاوه آنچه گفته شد ، به شما اطلاعاتی درباره فصد خون در منزل را از شرکت خدمات درمان در منزل همراه طب ارائه می دهیم تا بتوانید با خاطری جمع تماس گرفته و درخواست ویزیتپزشک در منزل  یا پرستار را برای انجام فصد خون در خانه خودتان کنید

 

بررسی اجمالی درباره اینکه فصد خون چیست ؟

فصد خون به معنای رگ زنی ( در گذشته ) یا همان خونگیری با سرنگ ( امروزه ) از محل های مخصوص می باشد. اطبا در گذشته معتقد بودند که هر رگ انسان مسئول تغذیه و بیماری قسمت خاصی از بدن است و با زدن نیشتر به رگ مخصوص ، بیماری از اندام مد نظر رخت برمی بندد. برای همین ، فصد خون در منزل از رگهای مختلف مانند دست راست ، دست چپ ، رگ پا و.. انجام می شود.

رژیم درمانی و تغذیه در منزل را با خواص فصد خون ترکیب کن.

فصد خون در منزل

 

چرا فصد خون در منزل همراه طب

شرکت همراه طب قادر است شما در تمام مراحل پیشگیری ، درمان و پسا بهبودی از طریق اعزام انواع متخصص و پرستار یا تجهیزات پزشکی همراهی کند. همراه طب ، خدمات درمانی است که همیشه همراه شماست. زیرا :

 • سابقه چندین ساله ( بالای 20 سال ) در ارائه خدمات فصد خون در منزل دارد.
 • اقدامات  و خدمات همراه طب با مجوز رسمی از وزارت بهداشت است و در استان های تهران ، قزوین ، مشهد ، کرج ، کرمانشاه و... ارائه می شود.
 • بهترین پزشکان و پرستاران را برای انجام فصد خون به خدمت گرفته است.
 • توان پشتیبانی همه جانبه و کامل برای جبران هرگونه کاستی در خدمات رسانی را داراست.
 • فصد خون در منزل را به صورت شبانه روزی  در هفت روز هفته ( حتی در تعطیلات) انجام خواهید داد.
 • بانوان می توانند برای انجام فصد خون در منزل با متخصصان خانم درخواست دهند.
 • ابراز و لوازم استفاده شده در خدمات فصد خون در خانه از بهترین های بازار هستند
 • بعد از تماس با همراه طب ، در کمترین زمان ( کمتر از 1 ساعت) متخصص در منزل شماست.

در کنار فصد خون می توان به انجام دیالیز در منزل نیز فکر کرد.

 

انجام فصد خون در خانه برای چی خوبه ؟

شما برای تحقق اهداف زیر می توانید درخواست انجام فصد خون در خانه تهران ، کرج یا سایر استان ها از طریق شرکت تخصصی همراه طب را بدهید :

 • فصد خون برای درمان کبد چرب 
 • فصد خون برای جوش صورت
 • فصد خون برای لاغری
 • فصد خون برای کاهش واریس
 • فصد خون برای درمان نقرس 
 • فصد خون برای دیسک کمر یا سیاتیک
 • درمان میگرن با انجام فصد خون در منزل

 

محل های انجام فصد خون در منزل

بر اساس تجارب پزشکان طب سنتی ، محل های مختلفی برای انجام فصد در بدن وجود دارد که به تفصیل به معرفی هر کدام از آنها می پردازیم که عبارتند از

فصد دست راست

برای درمان بیماری های موجود در کبد ، دیافراگم و ریه می توانید فصد دست راست را انجام دهید. مخصوصا در بیماری کرونا دلتا که ریه آسیب می بیند؛ می توان انجام فصد خون در منزل را برای بهبود ریه درخواست کرد.

فصد دست چپ 

درمان بیماری های مربوط به هر اندام مرکزی که سمت چپ بدن قرار می گیرد با فصد سمت چپ خواهد بود. مثلا بیماری های قلبی یا مشکلات طحال را می توان با استفاده از فصد دست چپ درمان نمود.

فصد پا 

واریس یکی از شایع ترین مشکلات پا است. با انجام فصد خون در منزل می توانید از شدت واریس کم کرده و با اقدامات ترکیبی ( ورزش _ حجامت _ مصرف دارو و.. ) ، آن را به طور کامل برطرف کنید. به یاد داشته باشید که بیماری ( چه درد سیاتیک باشد چه درد دیسک کمر یا واریس ) به مرور زمان ایجاد شده ؛ پس برای درمان قطعی با فصد پا ، باید زمان و علت ایجاد را در نظر بگیرید.

فصد خون

بهترین زمان انجام فصد خون در منزل  

در صورتی که قصد انجام فصد خون در منزل خود را دارید، بهتر است به زمان مناسب آن بیندیشید. زیرا بهترین زمان برای فصد خون در فصل بهار و قبل از ظهر می باشد. البته تغییر زمان به معنای مضر بودن یا افزایش خطرات فصد خون نیست؛ بلکه با از دست دادن بهترین زمان فصد خون از میزان اثر گذاری مثبت آن کاسته می شود.

 

مزایای انجام فصد خون در منزل

با یک بار درخواست از همراه طب ، بهترین مرکز فصد خون در تهران را خواهید شناخت. زیرا به اهداف زیر دست خواهید یافت :

 • آسایش و راحتی بیمار

جابه جایی و سفر ، هرچند کوتاه با گرمازدگی یا تحمل سرما در زمستان همراه است. با انجام فصد خون در منزل ، آسایش و آرامشی را تجربه خواهید کرد که با هیچ جای دیگر (مثل مراکز فصد خون در تهران) قابل قیاس نیست.

 •   دور ماندن از عوامل محیطی مخرب
  تنفس رابطه مستقیم با سیستم خونرسانی دارد. هر چه که از طریق تنفس وارد ریه شود ، میتواند در ترکیب خون تغییر ایجاد کند. آلاینده های هوا یا میکرو ارگانیسمها در کمین افراد مراجعه کننده به مراکز فصد خون در تهران هستند.
 •    صرفه جویی در زمان و هزینه
  صف انتظار یا ماندن در ترافیک ، علاوه بر اعصاب خردی ، منجر به اتلاف زمان بیمار می شود. درحالیکه با انجام فصد خون در خانه تهران می توان از بروز این اتفاقات جلوگیری کرد.
 • کاهش استرس و افزایش روحیه

دیدن صحنه های دلخراش در هنگام انجام فصد خون در سازمان انتقال خون یا بیمارستان ها می تواند باعث تخریب روحیه بیمار و افزایش استرس او گردد. انجام فصد خون در منزل تهران با کاهش استرس همراه است. پس با در نظر گرفتن این نکته ، نیازی به یافتن آدرس مراکز فصد خون در تهران نخواهید داشت.

 

فصد خون در منزل در کدام مناطق تهران انجام می شود؟

ساکن هر کدام از مناطق زیر باشید می توانید با یک تماس و ارائه اطلاعات پزشکی متقاضی اعم از : سن و جنسیت ، علت درخواست انجام فصد ، توان حرکتی بیمار ،  حساسیت دارویی ، داروی مصرفی ، بیماری زمینه ای و.. درخواست اعزام پزشک یا پرستار برای انجام فصد خون در منزل تهران را بدهید.

برای گرفتن نوار مغز کلیک کنید : نوار مغز در منزل

 

عوارض بعد از فصد خون 

با اینکه انجام فصد خون معمولا بدون عوارض جدی خواهد بود و بروز عوارض ، زمانی که فصد خون در منزل انجام شود ؛ مطمئنا کمتر است . اما می توان شایع ترین عوارض بعد از فصد خون را که خفیف و موقتی هستند به موارد زیر محدود دانست:

وجود درد و تورم در محل فصد . داشتن احساس درد و تورم ، بعد از انجام فصد خون در منزل یا مراکز درمانی طبیعی است که معمولاً در عرض چند روز از بین می رود.

کبود شدگی در محل فصد . محل کبود شدن در محل فصد خون ممکن است تا چند روز باقی بماند و بعد از آن ، از بین برود.

داشتن خونریزی . یکی از عوارض شایع و خفیف بعد از انجام فصد خون در منزل است اما خونریزی شدید نادر است . بنابراین با شدت یافتن خونریزی پس از فصد خون باید به پرستار یا پزشک معالج خود خبر دهید.

ایجاد عفونت . مهم ترین نشانه عفونت ، داشتن تب می باشد که یکی از عوارض فصد خون در منزل میباشد . استریل نبودن محل انجام فصد خون ( خانه یا بیمارستان ) و عدم رعایت دستورالعمل های استریل سازی محل فصد خون ( پوست روی رگ مد نظر ) یا ابزار از عوامل ایجاد عفونت در زمان انجام فصد خون هستند. پرستاران یا متخصص اعزامی برای انجام فصد خون در منزل به تمام نکات بهداشتی به طور کامل عمل می کنند.

 

عوارض جدی و نادر بعد از انجام فصد خون در منزل

در موارد نادر، عوارض جدی تری که بعد از فصد خون در منزل ممکن است رخ دهد، مانند:

آسیب عصبی . آسیب دیدگی اعصاب با بی حسی یا گزگز در محل فصدخون خود را نشان می دهد. 

لخته شدن خون . لختگی خون ، با اینکه جزء عوارض نادر فصد خون تلقی می شود و احتمال وقوع آن پایین است اما می تواند خطرناک باشد.

واکنش آلرژیک . واکنش حساسیتی یا آلرژیک در هنگام فصد خون ، وقتی به شوک منجر شود ؛ خطرناک خواهد بود. از علائم ورود انسان به شوک می توان به : تنگی نفس ، سردی پوست ، افت انرژی ، سرگیجه ، سبکی سر ، تهوع اشاره کرد.

فصد خون در منزل

تغذیه بعد از فصد خون در منزل

معمولا بعد از انجام فصد خون ؛ این سوال پیش می آید که حالا بعد از فصد خون چی بخوریم ؟ یا خوردن کدام مواد غذایی ، فصد خون را بی نتیجه می کند ؟ دقت در تغذیه یا داشتن رژیم غذایی خاص بعد از فصد خون برای کمک به بهبودی و جبران خون از دست رفته، بسیار مهم است. که در اینجا به چند نکته برای تغذیه بعد از فصد خون اشاره شده است که عبارتند از :

توجه به مصرف مایعات . کم شدن آب بدن در اثر از دست دادن خون ، بعد از انجام فصد خون در منزل یا مراکز درمانی با نوشیدن مایعاتی مثل : آب ، آب میوه و چای  و یا با خوردن غذاهای آبکی همچون سوپ و آش جبران می شود.

نوشیدن مایعات گرم . اثری که نوشیدن مایعات گرم یا حتی ولرم ، بعد از انجام فصد خون در منزل  دارند را نمی توان با مصرف مایعات سرد به دست آورد. برای مثال ،  مانند چای یا سوپ می تواند به گردش خون و بهبودی کمک کند.

خوردن مواد غذایی آهن دار. آهن ، یکی از عناصر اصلی در ساخت گلبول های قرمز است که وجود آن باعث حمل اکسیژن بیشتر به داخل سلولهای بدن می شود. از دست دادن آهن ، اتفاقی است که با انجام فصد خون می افتد که برای جبران آن بهتر است از مواد غذایی  سرشار از آهن مانند : گوشت قرمز، مرغ ،  ماهی ، تخم مرغ ، حبوباتی مثل عدس ، سبزیجات برگ سبز مانند اسفناج و آجیل ها استفاده کنید.

ویتامین سی مصرف کنید. مصرف این ویتامین می تواند به جذب آهن کمک کند. مرکبات به ویژه پرتقال ، نارنگی ، کیوی ، فلفل دلمه ای ، گوجه فرنگی و سبزیجات برگ سبز منابع خوبی از ویتامین C  برای تغذیه بیماران بعد از انجام فصد خون در منزل هستند.

مصرف غذاهای مغذی . با اینکه تقویت بدن با استفاده از غذاهای مقوی یک اصل بعد از انجام فصد خون در منزل است اما نباید این نکته را فراموش کرد که وجود بیماری های مزمنی مثل دیابت یا چربی می تواند اسامی غذاهای پیشنهادی را تحت تاثیر قرار دهد. خوردن میوه ها، سبزیجات، غلات کامل و لبنیات برای تقویت سیستم ایمنی بدن و بهبودی برای بعد فصد خون در منزل سریعتر ضروری است.

غذاهای کم چرب و کم شکر بخورید . نوشیدن نوشابه یا مواد غذایی پرچرب مثل خامه ، بستنی ، کره و.. که هضم  دشواری دارند و در روند بهبودی اختلال ایجاد می کنند به بیمارانی که به تازگی فصد خون در منزل یا بیمارستان را انجام داده اند توصیه نمی شود.

خوردن وعده های غذایی کوچک . یکی از اقداماتی که در خصوص تغذیه بعد از فصد خون در منزل می تواند صورت گیرد ؛ مصرف وعده های غذایی در حجم کم اما دفعات زیاد است . تکه های میوه های سرخ رنگ  مثل گیلاس ، توت فرنگی ، انار و..، میان وعده های مناسبی هستند. 

غذاها را کامل بجوید. هر عملی که به هضم سریعتر غذاها کمک کند می تواند قدمی برای تغذیه بعد از فصد خون در منزل یا مراکز درمانی محسوب شود. چه خوردن غذاهای ساده باشد چه جویدن کامل غذا ؛ بهبودی زودتر محل فصد و بازگشت بدن به حالت نرمال را به ارمغان خواهد آورد.

به میزان کافی استراحت کنید. ممکن است به دلیل از دست خون بعد از فصد خون در منزل یا مراکزی مانند  بیمارستان ، دچار افت فشار خون یا سرگیجه لحظه ای شوید که با داشتن استراحت کامل  به این مشکل غلبه خواهید کرد.

نباید فعالیت های سنگین داشته باشید . انجام فعالیت های ورزشی سنگین یا بلند کردن اجسام با وزن بالا می تواند روند بازگشت سلامت عمومی بدن را به تعویق بیاندازد. که با خودداری از این عمل ، از عوارض بعدی فصد خون جلوگیری خواهید کرد.

البته باید توجه داشته باشید که مطالعه وب سایت ها نمی تواند جای مشاوره با یک متخصص را بگیرد. پس ، در صورت داشتن هرگونه سوال یا نگرانی در مورد تغذیه بعد از فصد خون، با پزشک خود صحبت کنید.

کلیک کنید : تنقیه در منزل

 

فصد خون در منزل بیشتر برای چه افرادی مناسب است؟

  فصد خون در اصل برای کاهش غلظت خون مورد استفاده قرار میگیرد، بنابراین فصد خون در منزل بیشتر برای افرادی که غلظت خون بالایی دارند مناسب و کاربردی خواهد بود.

در تعریف ساده غلطت خون یعنی افزایش تعداد سلول های قرمز خون و میزان هموگلوبین در خون. با این تعریف افرادی که دچار غلطت خون بالایی هستند نیاز به انجام فصد خون همراه با جایگزینی سرم دارند. بهره گیری از خدمات فصد خون در منزل این مزیت را دارد که پرستاران کارآزموده بلافاصله بعد از انجام فصد خون در منزل، طبق اصول پزشکی سرم تراپی را به شما ارائه می دهند تا از ضعف بعد از فصد خون در منزل که منشا آن هدر رفتن خون است، جلوگیری شود.

 

 هزینه فصد خون در تهران

 بسته به اینکه چه روشی را برای انجام فصد خون انتخاب می کنید ؛ هزینه فصد خون در تهران متغیر است. برآورد هزینه فصد خون ، از لحظه خروج از خانه و مراجعه به مراکز برای انجام فصد خون در تهران تا زمان بازگشت را شامل می شود. حال آنکه فصد خون در بیمارستان انجام شود ، ممکن است هزینه های ثانویه را نیز در پی داشته باشد. کارشناسان همراه طب برای اعلام قیمت انجام فصد خون در منزل به طور یکجا نیاز به شنیدن شرایط و مطالبات بیمار دارند.

 

 حداکثر میزان خون از دست رفته در فصد خون در منزل چقدر است ؟

میزان خون فصد شده در هنگام فصد خون در منزل به دستور پزشک بستگی دارد و اغلب بر اساس میزان غلظت خون و یا مشکلی که برای رفع ان به فصد خون در منزل نیاز دارید مشخص می شود. ولی امکان خون گیری در فصد خون در منزل از 100سی سی تا 450 سی سی وجود.

 

درخواست خود را ثبت کنید


برای تماس با ما اینجا کلیک کنید