user user

درمان زخم بستر در منزل

درمان زخم بستر از دیگر خدمات همراه طب میباشد که بهترین و سریع ترین روش زخم بسترعمیق را در سالمندان و دیگر افراد توسط دکتر زخم بستر در خانه انجام میدهد.

مزایای درمان زخم بستر

mdi_tick

راحتی و آسایش:بیمار میتواند در خانه تحت درمان قرار بگیرد.

mdi_tick

صرفه جویی در زمان و هزینه: بیمار نیازی به مراجعه مراکز درمانی

mdi_tick

افزایش ایمنی:بیمار در معرض ابتلا به عفونت در مراکز درمانی قرار نمیگیرد

درمان زخم بستر

 بیمارانی که سکته مغزی کرده اند یا در اثر تصادف و سانحه، توانایی حرکتی خود را برای مدتی از دست داده  اند، بیش از همه با مشکلی به نام زخم بستر ، آشنا هستند. درمان زخم بستر در منزل ، همیشه بهتر از مراجعه به مراکز درمانی بوده است چرا ؟ زیرا از عفونت های بیمارستانی یا تحمل درد و رنج برای بیمار در حین حمل و نقل خبری نیست. ضمن اینکه دسترسی فوری و کمتر از یک ساعت به انواع خدمات درمانی در منزل ، فقط با یک تماس شما محقق می شود. بهترین و سریعترین درمان زخم بستر چه به صورت دارویی چه گیاهی در ادامه مقاله آمده است. اما قبل از هر اقدامی باید با پزشک مشورت کنید.

 لطفا وارد شوید : مشاوره رایگان و ویزیت در منزل

درمان زخم بستر در منزل

زخم بستر چیست ؟

برای ابتلا به زخم فشاری یا همان زخم بستر ، نیازی به وجود عوامل میکروبی یا حتی ضربه خوردن نیست بلکه با قرار گیری طولانی مدت و ایجاد اصطکاک بین زمین و بدن فرد ، پوست از بین می رود. با از بین رفتن اولین و مهم ترین لایه دفاعی بدن ( پوست ) ، هجوم عوامل میکروبی آسان تر خواهد بود تا حدی که  زخم به استخوان ها نیز برسد و باعث به وجود آمدن زخم بستر میشود . درمان زخم بستر در منزل را باید از مراحل اولیه شروع کرد.

انواع زخم بستر

پیدا کردن راه های درمان زخم بستر به مطالعه درباره انواع آن وابسته است. زیرا بر اساس عمق و میزان جراحت به چندین درجه تقسیم می شود که عبارتند از :

  • درجه 1 . تغییر رنگ پوست ، معمولا قرمز، آبی ، بنفش یا سیاه خواهد بود. . درمان زخم بستر در منزل از نوع درجه یک راحت تر بوده و شامل : تغییر وضعیت بیمار ، اهمیت به استحمام و ضدعفونی کردن محل زخم ، توجه به تغذیه بیمار و.. است.
  • درجه 2 . لایه دوم پوست آسیب دیده و ترشحات از سطح پوست خارج می شود. زخم بهبودی و درمان زخم بستر در منزل برای نوع دوم ، بسته به وضعیت سلامت عمومی بیمار از 1-6 هفته متغیر است.
  • درجه 3 . وقتی که زخم به لایه چربی برسد و این لایه را از بین ببرد طوری که رباط ها و عضلات قابل دیدن باشد ؛ گفته میشود که فرد زخم فشاری درجه 3 را دارد. درمان زخم بستر در منزل در این مرحله سخت و زمانبر خواهد بود.
  • درجه 4 . زمانی که زخم استخوان ها را درگیر کند ، زخم فشاری درجه 4 رخ داده است. یقینا درمان این نوع از زخم بستر دشوار بوده و امکان بازگشت عضلات از بین رفته بسیار پایین است. درمان زخم بستر در منزل باید به گونه ای برنامه ریزی شود که بیماری تا این حد پیش نرود. درمان زخم بستر عمیق توسط متخصص و در دوره های مشخص انجام میشود.

تجهیزات فیزیوتراپی را به منزل خود ببرید با انتخاب : خدمات فیزیوتراپی در منزل

علت داخلی زخم بستر 

فاکتورهای داخلی ایجاد زخم بستر  ، عبارت اند از :

سوء تغذیه

سن

مصرف دخانیات

شیمی درمانی

اختلال حس

کورتون تراپی

اختلالات گردش خون

بیماریهای زمینهای

اقدامات پزشک برای درمان زخم فشاری در منزل

هنگامی که درخواست اعزام متخصص یا پرستار را برای درمان زخم فشاری در منزل می دهید، باید انتظار انجام برخی از اقدامات زیر را داشته باشید

بررسی زخم : برای درمان زخم بستر در منزل ، پزشک شما ابتدا زخم را از نظر اندازه، عمق، و وجود عفونت بررسی می کند.

 تجویز درمان : پزشک بعد از بررسی زخم بستر در منزل بر اساس شدت زخم ، درمان مناسب را تجویز می کند. درمان زخم بستر در منزل ممکن است شامل موارد زیر باشد.

 کاهش فشار بر زخم : پزشک شما ممکن است به شما توصیه کند که موقعیت بدن خود را به طور منظم تغییر دهید یا از تشک یا بالش مخصوص زخم فشاری استفاده کنید.

 شستشوی زخم : شستن زخم با محلول نمکی یا سایر محلول های ضدعفونی کننده از اقدامات لازم برای درمان زخم فشاری در منزل می باشد

پانسمان زخم : پزشک شما ممکن است پانسمانی برای محافظت از زخم و جذب ترشحات استفاده کند. اینجا ببینید : خدمات پانسمان زخم در منزل برای بهبود سایر جراحت ها

 داروهای موضعی : تجویز و مصرف داروهای موضعی مانند آنتی بیوتیک ها یا آنتی سپتیک ها را برای درمان عفونت الزامی است

جراحی : در موارد شدید ، ممکن است نیاز به جراحی برای برداشتن بافت مرده یا عفونی باشد.

قیمت درمان زخم بستر در منزل تهران

اینکه زخم در چه مرحله ای باشد ، یا ساعت تماس شما برای مراجعه پزشک یا متخصص برای درمان چه زمانی باشد؛ در قیمت درمان زخم بستر در منزل تهران موثر است. لوازم به کار برده یا نوع درمان انتخاب شده برای زخم درجه 2 در مقایسه با زخم درجه 4 متفاوت است. پس، بدون بررسی میزان جراحت نمی توان مبلغ یا هزینه قطعی برای درمان زخم فشاری در خانه بیان کرد. در هنگام تماس سعی کنید سابقه ای از بیماری را برای کارشناسان ارائه دهید تا تعرفه بر اساس دستورالعمل های وزارت بهداشت به شما اعلام گردد

درمان ایمن : انجام سونوگرافی در منزل و دسترسی به تجهیزات نوین و با کیفیت

درمان زخم بستر در منزل

مزایای درمان کردن زخم بستر در خانه

تغییر وضعیت برای بیماری که دچار زخم بستر شده است ، یک اقدام مثبت است به شرطی که مکان و وضعیت جدید برای بیمار از تمام لحاظ بررسی گردد . به طور مثال ، محیط بیمارستان با انواع ویروس هایی مثل کرونا ، آنفولانزا آلوده است. درمان زخم بستر در خانه از آلودگی های میکروبی می کاهد. سایر مزایا عبارتند از : افزایش کنترل بر روند درمان : بیمارانی که در خانه تحت درمان زخم بستر قرار می گیرند، می توانند بر روند درمان خود کنترل بیشتری داشته باشند. آنها می توانند بر برنامه درمانی خود نظارت داشته باشند و نیازهای خود را به طور موثرتری بیان کنند.

 افزایش کیفیت زندگی : درمان زخم بستر در خانه می تواند به بهبود کیفیت زندگی بیمار کمک کند. بیمارانی که در خانه تحت درمان قرار می گیرند، می توانند زمان بیشتری را با خانواده و دوستان خود بگذرانند و فعالیت های مورد علاقه خود را انجام دهند.

 راحتی بیشتر برای بیمار : درمان زخم بستر در منزل قرار می گیرند، می توانند در محیطی آشنا و راحت تر بهبود یابند.

 احترام بیشتر و سلامتی پایدارتر: طرز برخورد کادر درمان برای درمان زخم بستر با احترام بیشتری همراه است و احتمال تماس با آلاینده های هوا و تنفس هوای آلوده به حداقل می رسد. مشکلات یائسگی را با متخصص در میان بگذار: ویزیت متخصص زنان در منزل

اهمیت خدمات درمان زخم بستر شبانه روزی 

همراه طب ، قادر به ارائه تمام خدمات پزشکی و پرستاری به بیماران بستری در منزل که دچار زخم بستر شده اند ، به صورت شبانه روزی و 24 ساعته می باشد . . یکی از این خدمات ، درمان زخم بستر در منزل شبانه روزی است که در 7 روز هفته و در روزهای تعطیل انجام می شود. هرچه دسترسی به متخصص ، سریعتر صورت گیرد؛ درمان نیز با سرعت بهتری پیگیری می شود. طبیعتا ، نتیجه بهتری نیز حاصل خواهد شد.

درسریع ترین زمان ممکن بهترین پزشک را به منزل خود ببرید : ویزیت متخصص عفونی در منزل 

اقدامات لازم قبل از درمان زخم بستر در منزل

بهتر است که قبل از مراجعه متخصص زخم برای درمان زخم بستر در منزل ، یکسری از نکات مهم را به یاد داشته و به کار ببندید از جمله :

توجه به تغذیه بیمار : خوردن غذاهای حاوی پروتئین مانند : گوشت ، مرغ ، ماهی ، تخم مرغ ، لبنیات ، لوبیا و آجیل یا مصرف غذاهای حاوی ویتامین A مانند : هویج ، سیب زمینی شیرین ، کدو حلوایی و اسفناج می تواند بدن بیمار را تقویت کرده و نتایج بهتری در رابطه با درمان زخم بستر در منزل به ارمغان آورد.

از خوردن غذاهای حاوی شکر زیاد ، فرآوری شده ، مشروبات الکلی ، غذاهای چرب و کافئین خود داری کنید زیرا می توانند روی درمان زخم بستر در منزل اثر معکوس گذاشته و روند درمان را کُند کنند

 

 

درخواست خود را ثبت کنید


برای تماس با ما اینجا کلیک کنید