user user

نصب و تعویض سوند معده در منزل

مرکزدرمان در منزل همراه طب یکی از خدماتش نصب و تعویض سوند معده میباشد که بصورت حرفه ای با مجرب ترین پرستاران و شبانه روزی انجام میشود در صورت نیاز با ما تماس بگیرید.

مزایای سوند معده

mdi_tick

راحتی و آسایش:بیمار میتواند در خانه تحت درمان قرار بگیرد.

mdi_tick

صرفه جویی در زمان و هزینه: بیمار نیازی به مراجعه مراکز درمانی

mdi_tick

افزایش ایمنی:بیمار در معرض ابتلا به عفونت در مراکز درمانی قرار نمیگیرد

سوند معده

گاهی برخی بیماران به دلایل مختلف مانند عدم هوشیاری ، عدم قدرت بلع ، بی اشتهایی شدید ، یا آسیب در ناحیه فوقانی دستگاه گوارش یا مشکل در مری نیاز یه سوند معده یا لوله معده دارند . سوند معده جهت تامین نیاز های تغذیه ای بیمارانی که توانایی بلع مواد غذایی به صورت طبیعی را ندارند استفاده می شود.

معمولا نصب سوند معده در بیمارستان و یا در مراکز درمانی تحت نظر پزشک انجام می شود اما موسسه خدمات درمانی در منزل شبانه روزی همراه طب این امکان را برای شما هموطنان گرامی فراهم کرده تا در هر زمان و هر مکان که تمایل به تعویض یا نصب سوند معده داشته باشید فقط با یک تماس بتوانید از خدمات نصب سوند معده در منزل با کادر آموزش دیده و با تجربه ، با بهترین و با کیفیت ترین تجهیزات بهرمند شوید.

نصب سوند معده در منزل

چگونه به موسسه همراه طب اعتماد کنیم ؟

 

مجوز رسمی

مرکز خدمات درمانی در منزل همراه طب توانسته با وجود موانع فراوان ، مجوز رسمی را از طرف وزارت بهداشت و درمان کشور دریافت کرده و فعالیت خود را زیر نظر این نهاد آغاز کند .

پاسخ گویی 24 ساعته 

موسسه همراه طب از ارائه دهندگان خدمات پزشکی ، پرستاری و بهداشتی درمانی در منزل به صورت 24 ساعته است ، به طوری که فقط با یک تماس در هر ساعت از شبانه روز پرسنل موسسه در مدت زمان کمتر از یک ساعت جهت نصب یا تعویض سوند معده در محل مورد نظر شما حاظر می شود

دارای کادر آقا و خانم 

یکی از مهم ترین مزیت های موسسه همراه طب در اختیار داشتن کادر آقا و خانم بوده است ؛ زیرا به دلیل مسائل عرفی و شرعی که در زنان یا حتی مردان وجود دارد ، با توجه به درخواست بیمار ، متخصصان آقا یا خانم به منزل بیمار اعزام می شوند

سابقه کار 

کمتر از یک دهه است که این مرکز فعالیت خود را آغاز کرده است و تا به امروز توانسته با عنایت  پروردگار و لطف شما هموطنان گرامی ، رضایت حد اکثری بسیاری از افراد سلامت جو را جلب نماید.

پشتیبانی کامل 

در صورت بروز هر گونه مشکل یا ناراحتی هنگام نصب سوند معده در منزل ، آن را به کارشناسان این مرکز گزارش دهید تا پیگیری های لازم انجام شود

 

سوند معده چیست؟ 

گاهی برای برخی از افراد پیش می آید که نمی توانند به صورت طبیعی و از طریق دهان ، مقدار غذا و کالری لازم را دریافت کنند. به همین دلیل اگر غذا با حجم مناسبی به بدن آنها نرسد ، سیستم ایمنی بدنشان ضعیف شده و توان مقابله با بیماری ها را نخواهند داشت. در صورت بروز این مسئله باید از یک وسیله کمکی استفاده کرد تا فرد بتواند در مواقع ناتوانی از آن برای دریافت تغذیه مناسب استفاده کند. همچنین گاهی برخی از بیماران دچار مسمومیت غذایی یا خون ریزی معده می شوند و باید سریعا خون و دیگر مایعات از بدن آنها خارج شود.به همین دلیل پزشکان و متخصصان از وسیله ای به نام سوند معده استفاده می کنند.

سوند ها محلول های مختلف را از طریق یک پمپ الکتریکی یا قطره ریز، وارد معده فرد می کنند و از طرفی می توانند با استفاده از سرنگ و دستگاه ساکشن ، گاز و مایعات را از معده افراد خارج کنند. تغذیه با استفاده از سوند معده را «گاواژ» می نامند و غذا باید به شکل مایع باشد تا به راحتی در داخل لوله حرکت کند. این عمل به دو صورت کوتاه مدت یا بلند مدت انجام می شود ، اما در بیشتر مواقع فرد فقط مدت کوتاهی به سوند معده احتیاج دارد و سپس شرایط به حالت طبیعی باز می گردد.

سوند معده یک لوله نازک و بلند است که مواد غذایی و دارویی را از طریق بینی بیمار به معده او منتقل می کند. این لوله بسیار انعطاف پذیر است و در اندازه های متفاوت برای سنین مختلف تولید می شود. به علاوه ، برخی افراد پس از ترخیص از بیمارستان باید از سوند معده استفاده کنند ، پس شما می توانید در صورت آموزش دیدن این کار را در منزل انجام دهید.

از دیگر خدمات بارز مرکز همراه طب می توان به ویزیت در منزل اشاره کرد که با در اختیار داشتن بهترین پزشکان متخصص و فوق تخصص تهران آماده ارائه با کیفیت ترین خدمات درمانی در منزل به ساکنان پایتخت و حومه می باشد .

 

انواع سوند معده 

 از روش های مختلفی می توان برای جای گذاری سوند معده استفاده کرد که هر کدام از آن ها در شرایط خاصی مورداستفاده قرار می گیرند. به طورکلی انواع سوند معده عبارت اند از:

لوله گذاری از طریق بینی در این روش تنها با استفاده از آرام بخش ، لوله را از طریق حفره بینی وارد گلو میکنند که به دلیل حساسیت مسیر لوله گذاری، حتماً باید توسط فرد باتجربه انجام شود

لوله گذاری از طریق دهان : در بعضی مواقع استفاده از مسیر بینی برای عبور دادن سوند معده امکان پذیر نیست مانند تروما و آسیب بینی و یا انسداد مسیر بینی بیمار ، ولی بیمار نیاز به گاواژ دارد در این موارد سوند را از راه دهان عبور می دهند و وارد معده می کنند . در این روش  احتمال کشیدن سوند معده توسط بیمار بیشتر است و گذاشتن لوله معده از این روش نیز مهارت بیشتری نیاز دارد و عق زدن بیمار در هنگام سوند گذاری در این روش بیشتر خواهد بود

لوله گذاری از روش آندوسکوپی: در این روش با استفاده از دستگاه آندوسکوپ ، لوله گاستروستومی را وارد معده می کنند. نصب سوند به روش آندوسکوپی به وسیله آرام بخش یا بیهوشی سبک انجام می شود و امکان مشاهده پوشش معده در حین قرار دادن لوله وجود دارد.

روش رادیولوژیک اتصال سوند از طریق رادیولوژی نیز مشابه و جایگزین روش قبل است. تنها تفاوت موجود میان این دو استفاده از روش تصویربرداری فلوروسکوپی برای هدایت لوله گاستروستومی است.

پگ معده در این روش سوند معده از طریق جراحی و از روی شکم به داخل معده هدایت می شود و فیکس میگردد. گذاشتن پگ معده در مراکز درمانی انجام می شود و معمولا طول عمر بیشتری برا ی استفاده بیمار  دارد و برای بیمارانی نصب می شود که قرار است مدت زمان زیادی از گاواژ استفاده کنند مانند بیمارانی که در کما هستند.

 دیگر نیاز نیست برای انجام یک تزریق ساده یا سرم تراپی به مراکز درمانی مراجعه کنید ، موسسه ما شما را با ارائه خدمات تزریقات در منزل از مراجعه به مراکز درمانی بی نیاز کرده است .

 وصل سوند معده در منزل

در چه مواقعی نیاز به نصب سوند معده است ؟ 

یکی از کاربرد های مهم قرار دادن لوله معده برای کاهش نفخ ، تهوع ، استفراغ و آسپیراسیون است. سوند معده همچنین در جراحی شکم و آناستوموز برای تخلیه گاز و ترشحات گوارشی استفاده می شود.

بنابراین ، انواع مواد مغذی ، از جمله غذا ها و داروهای بد بو و بد مزه ، می توانند به اندازه کافی وارد بدن بیمار شوند بدون آن که او از این موارد اذیت شود. سوند معده را همچنین می توان در موارد زیر به کار برد

افرادی که از راه دهان و به شکل طبیعی کالری لازم را دریافت نمی کنند

تغذیه بیمار زمانی که هوشیار یا نیمه هوشیار است

نوزادان زودرس

افرادی که به گردش خون ایسکمی روده مبتلا هستند

بیماران دارای اسهال غیر قابل کنترل

بیماران مبتلا به نارسایی کبد و کلیه

بیماران دارای عفونتهای حاد و مزمن

اگر به دلایلی مانند سوختگی شدید ، سوء تغذیه ، زایمان زودرس ، عفونت های حاد و مزمن امکان خوردن غذا از طریق دهان وجود نداشته باشد

بیماری هایی که در آن بیمار قادر به نگه داشتن غذا در معده نیست ، مانند بی اشتهایی و استفراغ

بیماران دارای پانکراتیت و فیستول های روده ای

افراد مبتلا به انسداد کامل مکانیکی روده

دسترسی به خدمات ویزیت متخصص گوش و حلق و بینی در منزل توسط بهترین پزشکان و متخصصان تهران فقط با یک تماس

 

نصب سوند معده توسط افراد کم تجربه چه عوارضی را می تواند به همره داشته باشد ؟

اگر نصب یا تعویض سوند معده اصولی انجام نشود می تواند عوارض جبران ناپذیری را به همراه داشته باشد و زندگی بیمار را تهدید کنند ، بنابراین انجام این عمل را به دست هرکسی نسپارید و از تجربه فرد مطلع شوید . از عوارض لوله گذاری معده توسط افرادی که در این زمینه حاذق نیستند می توان به موارد زیر اشاره کرد

نکروز غضروف بینی و ترومای بینی

درد و زخم شدن بینی

فارنکس و لارنکس

انسداد لارنگوتراکئال

خون ریزی و پرفوراسیون

آسپیراسیون ریوی

مشکلات تنفسی

آئروفاژی

با انتخاب یک موسسه معتبر جان بیمارتان را از ابتلا به مشکلات ذکر شده حفظ کنید . موسسه همراه طب با در اختیار داشتن کادر مجرب و آموزش دیده با بهترین و با کیفیت ترین تجهیزات پزشکی  از ارائه دهندگان خدمات نصب سوند معده در منزل بوده و آماده ارائه بهترین خدمات  درمانی در منزل به شما سلامت جو های عزیز می باشد .

 

قبل از نصب سوند معده چه نکاتی باید رعایت شود؟

مواردی که قبل از نصب سوند معده باید رعایت کنید

1ـ بیمار از ۸ ساعت قبل از لوله گذاری باید ناشتا باشد.

2ـ در مورد هدف لوله گذاری و روش وارد سازی آن به بیمار آموزش دهید.

3ـ از مصرف آسپرین و رقیق کننده یک هفته قبل از گذاشتن لوله تغذیه معده باید خودداری گردد.

4ـ در مورد حالت ها و احساس های مورد انتظار در طی لوله گذاری و عوارض تغذیه لوله ای توضیح دهید.

5ـ در صورتی که سالمند دندان مصنوعی دارد قبل از عمل آن را خارج نمایید.

 

پس از نصب سوند معده چه نکاتی را باید رعایت کرد ؟

پس از نصب لوله سوند ، معده از لوله و پوست اطراف آن مراقبت کنید تا تمیز و عاری از عفونت باشد. مشکلات احتمالی مانند افتادن تصادفی لوله را مدیریت کنید. دستورالعمل های دقیق در مورد مراقبت در منزل ، از جمله حمام کردن ، لباس پوشیدن ، فعالیت بدنی ، دادن دارو از طریق لوله ، و تخلیه (رهاسازی گاز از) لوله را باید طبق دستورالعمل هایی که پرستاران آموزش می دهند انجام دهید تا دچار مشکل نشوید.

در صورت نیاز به ویزیت شدن توسط بهترین متخصص اورولوژی تهران کلیک کنید : ویزیت متخصص اورولوژی در منزل 

 سوند معده

مزایای استفاده از خدمات نصب سوند معده در منزل 

دریافت خدمات ویزیت متخصص اورولوژی در منزل با متخصصان حرفه ای و با تجربه موسسه همراه طب می تواند از مزایای متعددی برخوردار باشد . برخی از این مزایا عبارتند از :

  • مدیریت آسان کودکان 
  • مزایای اقتصادی

 

نحوه درخواست نصب سوند معده در منزل 

هرگاه بنا به هر دلیلی ترجیح دادید از خدمات  تعویض یا نصب سوند معده در منزل موسسه شبانه روزی همراه طب استفاده کنید ، با یک تماس می توانید شرایط بیمار اعم از : نام و نام خانوادگی بیمار ، بیماری های زمینه ای ، سن ، جنسیت ، داروهای مصرفی ، توان حرکتی ، مکان تماس ( جهت فرستادن نزدیک ترین نیرو به محل ) و… را به اپراتورها اطلاع دهید تا بعد از برآورد هزینه ؛ زمان اعزام پرسنل حاذق به منزل شما اعلام گردد. بعد از توافق بر سر تعرفه و هزینه نصب سوند معده در منزل از شما خواسته می شود آدرس خود را با پیامک با اپلیکیشن های خاصی به شماره مورد نظر موسسه ارسال کنید. هماهنگی های لازم با توجه به اینکه مرکز شبانه روزی همراه طب در سطح شهر تهران دارای شعب مختلف می باشد با نزدیک ترین شعبه و نیرو برای اعزام صورت می گیرد. سریع ترین خدمات درمانی در منزل را با ما تجربه کنید.

 

 

درخواست خود را ثبت کنید


برای تماس با ما اینجا کلیک کنید