user user

( بازکردن گچ در منزل + گچ گیری در منزل )

مرکز همراه طب کلیه خدمات گچ در منزل را انجام میدهد مانند : باز کردن گچ فایبر گلاس در منزل ، گچ گیری در منزل و همچنین باز کردن گچ پا و دست در منزل را انجام میدهد.

مزایای گچ گیری و باز کردن گچ

mdi_tick

راحتی و آسایش:بیمار میتواند در خانه تحت درمان قرار بگیرد.

mdi_tick

صرفه جویی در زمان و هزینه: بیمار نیازی به مراجعه مراکز درمانی

mdi_tick

افزایش ایمنی:بیمار در معرض ابتلا به عفونت در مراکز درمانی قرار نمیگیرد

گچ گیری و باز کردن گچ

انجام گچ گیری یا باز کردن گچ در منزل را ازشرکت خدمات درمانی در منزل همراه طب بخواهید. همراه طب، یک شرکت ارائه دهنده خدمات درمانی است که با اخذ مجوز از وزارت بهداشت توانسته تا تمامی خواسته های درمانی بیماران را برطرف کند . از اعزام انواع متخصص گرفته تا انجام تصویربرداری هایی مثل رادیولوژی در منزل توسط این مرکز تخصصی ساپورت می شود . اکنون نیز با اعزام شبانه روزی متخصص با به همراه داشتن ابزار گچ گرفتن دست ، پا یا اره مخصوص باز کردن گچ به خانه متقاضیان ، این خدمات را در 7 روز هفته ارائه می دهد.

پس اگر خدمات گچ گیری در منزل یا خدمات باز کردن گچ در منزل را میخواهید ما در خدمت شما هستیم.

بیماری های ریوی خود را به موقع تشخیص بده : ویزیت متخصص ریه در منزل

باز کردن گچ در منزل

دلایل تقاضای خدمات گچ گیری در منزل از همراه طب

اعتماد و اطمینان ، حاصل از تحقیق جامع و آگاهی از مرکز ارائه دهنده خدمات درمانی به دست می آید. با توجه به موارد زیر می توانید از شایستگی های همراه طب اعتماد کنید :

 • توانایی پاسخگویی 24 ساعته به تماس شما و در طول کل سال
 • ارائه مدارک تحصیلی معتبر و مجوز رسمی از وزارت بهداشت
 • سراسر تهران ، تحت پوشش دهی شعب شرکت همراه طب هستند.
 • پشتیبانی کامل جهت برطرف کردن و رسیدگی به شکایت متقاضیان
 • کمترین معطلی برای انجام گچ گیری یا باز کردن گچ در منزل
 • تعامل با پزشک خوش برخورد ( خانم _آقا ) و کادر درمان ماهر  
 • انجام سایر خدمات درمانی به صورت همزمان مانند ختنه در منزل

برای گچ گرفتن دست یا پا در خانه به چه نیاز دارید؟

بعد از تماس و تقاضای خدمات گچ گرفتن دست در خانه باید یک سری اقدامات را برای نتیجه گیری بهتر و جلوگیری از اتلاف وقت انجام دهید:

برای اینکه در آینده از حرکات غیر ضرور جلوگیری شود ، بهتر است تا مکان استراحت را از قبل آماده کنید.

پزشک یا دستیار او به همراه خود ، وسایل لازم برای گچ گیری یا باز کردن گچ در منزل دارد.

ممکن است برای گچ گرفتن پا یا دست خود در خانه به یک لگن نیاز داشته باشید ، آن را از پیش تهیه نمایید.

 نحوه انجام گچ گیری در منزل تهران

هدف از انجام گچ گیری در منزل تهران ، تهیه یک قالب مخصوص و ثابت نگه داشتن استخوان شکسته ( دست _ مچ دست _ پا _ مچ پا و..) است. نحوه انجام آن به شرح زیر است :

 • متخصص سعی می کند تا دست یا پای شما را در حالت استاندارد ، ثابت کند.
 • برای مرطوب کردن باندهای گچی یا فایبرگلاسی نیاز به یک لگن پر از آب دارید

پزشک ارتوپد یا دستیار او ، باندها یا همان پارچه های از جنس کرباس یا پنبه که آغشته به گچ یا فایبرگلاس هستند را در آب خیس کرده و دور استخوان شکسته شده می پیچد.

 •  عرض پارچه استفاده شده برای گچ گیری در منزل بین  5 ، 10 ، 15 و 20 سانتی متر می باشد.
 • پهنای پارچه ها متفاوت بوده و مطابق با استخوان نیازمند گچ گرفتن در منزل تعیین می گردد.

نکته

تعیین فاصله گچ با اندام آسیب دیده بسیار مهم است زیرا اگر بیش از حد سفت بسته شود ، موجب وارد آمدن فشار به استخوان و ایجاد تورم یا آسیب عصبی در دست و پا می شود. در صورت وجود فاصله زیاد نیز امکان جوش نخوردن استخوان شکسته وجود دارد.

لذا در پی اطلاع از طریقه گچ گرفتن پا و دست در خانه برای انجام آن توسط خود نباشید.

مزایای باز کردن گچ در منزل

 تردد و جابجایی برای فردی که دچار شکستگی استخوان شده است؛ بسیار درد آور خواهد بود. ضمن اینکه تکان خوردن مداوم ، میزان آسیب را افزایش می دهد. اگر بتوانید باز کردن گچ در منزل را امتحان کنید از این معضلات دور خواهید ماند. معطل نماندن در صف های پزشکان ارتوپدی یا ترافیک های سنگین و به جای آن ، استراحت کردن از فواید انجام گچ گیری دست و پا در منزل می باشد.

پیشگیری از بیماری های مزمن تنفسی همچون آسم ، یا واگیردار مثل کرونا یا بیماری های قلبی از مهم ترین مزایای انجام گچ گیری در منزل تهران محسوب میشود. زیرا دیگر در معرض مواد و عوامل مخرب سلامتی نخواهید بود.

 

پرستاران و پزشکان در محیط بیمارستانی ساعات زیادی را با بیماران با روحیه‌ های متفاوت سروکار دارند. از این رو ممکن است پس از رسیدن نوبت شما برای باز کردن گچ، به علت خستگی روحی و جسمی نتوانند خدمات با کیفیتی را ارائه دهند. در حالی که وقتی تکنسین ها برای باز کردن گچ به منزلتان می آیند، خدمات ویژه و اختصاصی با دقت و تمرکز بالاتری در محیط آرام خانه ارائه می دهند و کیفیت فرایند باز کردن کچ در منزل بالاتر می رود.

 

همراه ما باشید: نصب سوند معده در منزل 

قیمت گچ گرفتن پا و دست در منزل تهران سال 1402

در صورتی که برای گچ گرفتن دست و پا در منزل ، تقاضای اعزام یک متخصص را دارید ، لازم است هزینه ویزیت به علاوه قیمت وسایل استفاده شده را در مد نظر داشته باشید . ضمن اینکه محاسبه تعرفه رفت و برگشت پزشک نیز حائز اهمیت است. نگران نباشید زیرا که یک قیمت گچ گیری در منزل تهران ، بعد از شنیدن مایحتاج شما به صورت منصفانه و شفاف اعلام می گردد.

قیمت باز کردن گچ در منزل تهران

قیمت باز کردن گچ در منزل تهران به علت تفاوت در عملکرد پزشک و دستیار او ممکن است کمی متفاوت تر از هزینه گچ گرفتن در منزل باشد. در هر صورت ، عواملی مثل : بیمه ها ، اینکه تماس بعد از نیمه شب یا روزهای تعطیل باشد ، خدمات توسط دستیار انجام شود یا متخصص و... روی هزینه باز کردن گچ در منزل اثر گذار هستند.

کلیک کنید : فصد خون در منزل 

گچ گرفتن یا باز کردن گچ در منزل ، چه خطراتی دارد؟

به طور کلی گچ گرفتن در منزل یا باز کردن گچ، یک روش کاملا ایمن محسوب می شود اما در صورتی که گچ گیری توسط یک فرد ناشی انجام شود یا از مواد نامرغوب استفاده کند ممکن است با عوارض زیر مواجه شوید :

 • شکستگی گچ در اثر نازکی 
 • تورم و عدم خونرسانی به اندام ( در اثر سفت بستن گچ در منزل )
 • بریدگی پوست در اثر تیغه های تیز اره در هنگام باز کردن گچ 
 • استشمام بوی سوختگی به دلیل داخل شدن تیغه های اره و خُنَک نشدن آنها 

گچ گیری در منزل

انواع گچ گیری در منزل

بسته به اینکه سن بیمار برای گچ گرفتن، در چه محدوده ای باشد یا محل شکستگی در کدام استخوان یا کجای استخوان باشد؛ انواع گچ گیری در منزل نیز متفاوت خواهد بود که در زیر به تفصیل شرح داده می شود :

گچ گیری مارپیچ 

 از این نوع گچ گیری در منزل تهران برای ثابت نگه داشتن استخوان هایی استفاده می شود که دو استخوان با زاویه 90 درجه یا بیشتر بهم رسیده اند. مثلا برای بهبود شکستگی ران در محل اتصال به لگن یا مچ دست و پا از این روش گچ گرفتن بهره می برند.

گچ گرفتن استوانه ای

 ثبیت استخوان های صاف و راسته با استفاده از این نوع گچ گیری در منزل صورت می گیرد. برای مثال، وقتی ساق دست دچار شکستگی شود اما نیازی به محدود سازی دامنه حرکت مچ دست یا آرنج نباشد، قسمت ساق دست به شکل استوانه ای گچ گرفته میشود.

گچ گیری کامل 

 این روش از گچ گیری در منزل تهران برای مواقعی است که بیمار کودک باشد. پس، سعی می شود با این نوع از گچ گرفتن در خانه، جلوی تحرک آسیب های احتمالی گرفته شود.

گچ گیری EDF 

برای درمان و تثبیت ستون فقرات در نوزادان و کودکان به این نوع از گچ گیری در منزل نیاز دارید. 

خلاصه مطلب 

همراه طب از لحظه شکستن استخوان با ارائه خدمات ویزیت متخصص ارتوپد یا انجام رادیولوژی در منزل در کنار شماست. گچ گیری در منزل یا باز کردن گچ در منزل نیز ، تکمیل کننده این پروسه درمانی است که با این شرکت گسترده خدمات سلامت در دسترس همگان قرار گرفته است.

 

درخواست خود را ثبت کنید


برای تماس با ما اینجا کلیک کنید