آزمایش چکاپ کامل در منزل با 10 درصد تخفیف + نمونه گیری رایگان
user user

گواهی فوت در منزل با اعزام شبانه روزی پزشک

صدور گواهی فوت در منزل توسط پزشک با برگه مخصوص گواهی فوت در مرکز همراه طب به صورت شبانه روزی با هزینه مناسب از دیگر خدمات همراه طب میباشد.

مزایای صدور گواهی فوت

mdi_tick

راحتی و آسایش:بیمار میتواند در خانه تحت درمان قرار بگیرد.

mdi_tick

صرفه جویی در زمان و هزینه: بیمار نیازی به مراجعه مراکز درمانی

mdi_tick

افزایش ایمنی:بیمار در معرض ابتلا به عفونت در مراکز درمانی قرار نمیگیرد

صدور گواهی فوت

همراه طب به عنوان مرکز ارائه خدمات پزشکی و پرستاری در منزل با مجوز رسمی از وزارت بهداشت ایران ، آمادگی دارد تا پزشکان خود را برای صدور گواهی فوت در منزل ( خانه ) به صورت شبانه روزی اعزام کند. تمام مناطق تهران ، تحت پوشش این مرکز 24 ساعته هستند.

در صورت نیاز مرکز همراه طب آماده خدمت رسانی به شما عزیزان میباشد : پانسمان زخم در منزل 

 

تماس با ما

 

اگر شخصی در منزل فوت کند ؟

دستپاچگی و عدم آشنایی با مراحل قانونی و نحوه گرفتن گواهی فوت در منزل ، امری طبیعی است. با ما در خواندن این مقاله همراه شوید تا گرفتار گواهی فوت جعلی یا افراد سواستفاده گر نشوید و در انتها اگر خواستید برای درخواست صدور گواهی فوت در منزل توسط پزشک معتبر با شماره های درج شده در سایت تماس بگیرید. اگر شخصی در منزل فوت کند ، نیاز است که شخص متوفی توسط پزشک معاینه گردد تا از عمدی نبودن علت فوت اطمینال حاصل گردد. هرپزشکی، قادر به صدور گواهی فوت در منزل نیست. پزشکان خاصی این مجوز را دارند.

 

صدور گواهی فوت در منزل

 

مدارک لازم برای صدور گواهی فوت در منزل

صدور گواهی فوت در منزل ، بدون ارائه مدارک لازم از سوی خانواده متوفی امکانپذیر نیست. در این گونه موارد ، نیاز به تایید هویت از جانب خانه های  بهداشت ، شهرداری ها یا دهیاری ها می باشد. اطلاعات و مدارک مورد نیاز برای صادر شدن گواهی فوت در خانه عبارتند از:

 

شناسنامه و کارت ملی

این دو اوراق هویتی هستند که باید در دسترس پزشک برای صدور گواهی فوت در منزل قرار گیرند. درصورتی که هیچ کدام موجود نیستند می توانید از سایر مدارک شناسایی برای ارائه به پزشک استفاده کنید. این مدارک از دو جهت مهم اند :

 ثبت اطلاعاتی مثل کد ملی متوفی در برگه گواهی فوت
 تطبیق چهره متوفی با مدارک شناسایی ارائه شده برای گواهی فوت 

 

پرونده پزشکی 

همیشه مرگ بر اثر کهولت سن نیست. در صورتی که بیمار در بستر فوت کند باید پزشک خانوادگی را در جریان قرار دهید. اگر دکتر دیگری را برای صدور گواهی فوت در منزل تقاضا کرده اید ، باید پرونده و پیشنیه پزشکی متوفی را در اختیار او بگذارید.

 

مدارک لازم برای گواهی فوت در ثبت احوال

همانگونه که قبلا گفته شد گواهی پزشک ، تنها یکی از مدارک مورد نیاز خانواده متوفی برای ارائه به ثبت احوال میباشد. سایر مدارک لازم برای گرفتن گواهی فوت الکترونیکی از ثبت احوال عبارتند از :

 • کارت ملی و شناسنامه متوفی ( درصورت مراجعه حضوری همراه داشته باشید )
 • جواز دفن
 • فیش پرداخت هزینه های مربوطه ( تغسیل ، تکوین ، خرید قبر ، گرفتن مباشر و...)

 

نحوه صدور گواهی فوت الکترونیکی

سایت ثبت احوال جستجو کرده و وارد آن شوید.
قسمت صدور گواهی فوت را بیابید و روی آن کلیک کنید.
فرمی که ارائه می شود را پر کنید.
در صورتی که رمز دوم دارید هزینه های درخواستی را واریز کنید.
در پایان برای شما کد رهگیری ارسال می شود.

با داشتن کد رهگیری می توانید هر لحظه که بخواهید برای اطلاع یافتن از روند صدورگواهی فوت اینترنتی یا استعلام فوت شخص ، وارد سامانه ثبت احوال شوید.

اگر سالمندی دارید که بیماری قلبی دارد پس نیاز به متخصص قلب دارید : ویزیت متخصص قلب در منزل

 

گواهی فوت چیست؟

گواهی فوت  به انگلیسی ( Death certificate ) یا شناسنامه مرگ ، سندی است که حاوی اطلاعات مربوط به فوت یک شخص است. وجود گواهی فوت برای ثبت رویداد فوت و صدور مجوز تشیع ، برگزاری مراسم تشییع الزامی است.

 

گواهی فوت در منزل

 

مراحل قانونی گواهی فوت در منزل

با فوت عزیزانتان دچار سردرگرمی نشوید اینجا به ترتیب با مراحل قانونی بعد از فوت در منزل آشنا می شوید که شامل :

ابتدا باید مدارک مورد نیاز برای صدور گواهی فوت در منزل یا مراکز درمانی را مهیا کنید.

سپس به دنبال یافتن یه مرکز معتبر ( پزشکی قانونی _ موسسات خدمات پزشکی در منزل  _ در بیمارستان ها ) باشید تا پزشک ، متوفی را معاینه کند.

ویزیت پزشک در منزل ، مدارک ارائه شده توسط خانواده متوفی را با جسم او مطابقت می دهد. علائم و صحنه را بررسی کرده و اگر مانع یا شواهدی مبنی بر قتل نبود، گواهی فوت را در خانه صادر می کند.

بعد از صدور گواهی فوت در خانه یا مراکز درمانی ، باید به فکر مراسم تشییع متوفی وهماهنگی با مسئولان بهشت زهرا باشید.

کار اینجا تمام نمیشود. اکنون ، نوبت به گرفتن گواهی فوت اینترنتی از سازمان ثبت احوال با توجه به مدارک خواسته شده برای صدور سند وفات می رسد. 

دقت کنید : گواهی فوتی که پزشک صادر می کند برای انحصار وراثت کافی نیست. باید گواهی فوت یا سند فوت را از ثبت احوال بگیرید. در واقع ، گواهی فوت صادره از ثبت احوال بر پایه گواهی فوت تایید شده پزشک می باشد.

اگر حال عزیزانتان بد شده است ، می توانید از خدمات تزریق سرم در منزل همراه طب استفاده نمایید.


گواهی فوت از کجا بگیریم ؟

در پاسخ به این سوال که گواهی فوت را از کجا بگیریم ؟ باید گفت : دو راه پیش روی شماست :

 1.  صدور گواهی فوت توسط پزشکی قانونی
 2. صدور گواهی فوت در منزل توسط پزشک

بعد از تایید پزشکان ؛ دریافت سند فوت و تایید گواهی فوت ازسمت ثبت احوال صورت می گیرد.

 

 

 

صدور گواهی فوت

 

اطلاعات گواهی فوت شامل چیه ؟

اطلاعات زیر را در نمونه گواهی فوت خام در منزل می بینید : 

 نام و نام خانوادگی فرد فوت شده ، تاریخ و محل فوت ، علت فوت ، جنسیت و تاریخ تولد فرد فوت شده ، کد پستی ، محل دقیق زندگی متوفی ، نام پدر ، شماره ملی ، شماره شناسنامه ، محل صدور شناسنامه و دیگر مشخصات مرتبط با او می‌ باشد.

 

مزایای صدور گواهی فوت در منزل تهران

زمانی که در خانه حضور دارید و هیچ کدام از علائم حیاتی را در بیمار حس نمی کنید؛ آشفتگی شما قابل درک است که بخواهید بین تماس با اورژانس ، تماس با مرکز خدمات درمان در منزل یا بردن بیمار به بیمارستان مردد باشید. اما با در نظر گرفتن مزایای خدمات صدور گواهی فوت در منزل تهران می توانید بهترین تصمیم را بگیرید. این مزایا عبارتند از:

سرعت رسیدن پزشک به بالین متوفی توسط شرکت های اعزام کننده متخصص به منزل، حتی از زمان رسیدن اورژانس به محل یا مراجعه به بیمارستان بیشتر است. به همین دلیل، وقت شما با انتخاب صدور گواهی فوت در منزل تلف نمی شود.

همانگونه که میدانید دسترسی به متخصص  که بدون نوبت باشد، حتی در بیمارستان های خصوصی نیز زمانبر است. اینکه جواب قطعی صدور گواهی فوت در منزل توسط یک متخصص به شما داده شود؛ اطمینان خاطری از عملکرد تمام و کامل در اهمیت دادن به متوفی خواهد بود.

دست به دست شدن تن متوفی با درخواست خدمات صدور گواهی فوت در منزل به حداقل می رسد. حتی اگر حدس شما درباره اتمام زندگی فرد مورد علاقه تان درست باشد، اما دانستن این حقیقت که او در آخرین لحظات عمرش، کمترین درد ناشی از جابجایی را تحمل کرده می تواند تحمل داغ از دست دادن عزیزان را راحت تر می کند.

دویدن به دنبال دکتر یا انجام کارهای متوفی، آنهم زمانی که از نظر روحی در شرایط نرمالی نیستید، دشوار است. شما با انتخاب خدمات گواهی فوت در منزل تهران، این امکان را به وجود می آورید که در کنار سایر عزیزان بازمانده قرار گرفته و از آغوش آنها برای حفظ آرامش بهره بگیرید تا در آینده شاهد لطمات روحی وارد شده به سایر اعضای خانواده خود نباشید.

 

چه کسانی مجاز به گرفتن گواهی فوت هستند؟


اعضای درجه یک خانواده
خویشاوندان و فامیل های نزدیک
نیروی انتظامی یا قضایی
کارکنان آرامستانها 
نیروی های فوریت پزشکی یا اورژانس
مالک محلی که فوت در آنجا اتفاق افتاده

 

گواهی فوت

 

چه زمانی صدور گواهی فوت در منزل امکانپذیر نیست ؟

در صورتی که مانع قانونی و قضایی در پیش روی پزشک وجود داشته باشد، امکان صدور گواهی فوت در منزل فراهم نیست. این موانع عبارتند از :

صدور گواهی فوت خودکشی یا وقوع قتل با پزشکی قانونی می باشد. 
آثار ضرب وجرح بر بدن متوفی مشهود باشد.
مرگ بر اثر تصادف رانندگی و انتقال به منزل باشد.
فرد در اثر مسمومیت ( دارویی ، شیمیایی ، گاز گرفتگی با مونواکسید و.. ) فوت کند.
برق گرفتگی یا غرق شدگی می تواند مانع صدور گواهی فوت در خانه شود.
مرگ ناشی ازعوامل محیطی مثل سرمازدگی ، گرمازدگی ، افتادن از ارتفاع باید به تایید پزشکی قانونی برسد.
اور دوز با مواد مخدر، یکی از عواملی است که از صدور گواهی فوت در منزل جلوگیری می کند.
درصورتی فوت در محل های جمعی مثل پادگانها ، زندان ، بازداشتگاه و.. اتفاق بی افتد، پزشک در محل حضور نمی یابد و نیاز به تشخیص پزشکی قانونی وجود دارد.
در صورتی که مرگ در اثر سهل انگاری پزشک قبلی یا حوادث مترقبه باشد.
صدور گواهی فوت در منزل برای مادر باردار یا زایمان کرده ممنوعیت دارد.
اگر فوت ناشی از فعالیت شدید بدنی مثل فوتبال و.. یا بدون علت خاص و ناگهانی باشد.
مرگ مشکوک ، احتمال وجود جنایت ، احتمال شکایت از فرد یا پزشک ؛ مانع از صدور گواهی فوت در خانه می شوند.
برای افراد بدون هویت و ناشناس ( نبود مدارک شناسایی معتبر) صدور گواهی فوت در منزل ممکن نیست.

اگر احساس کسلی و بیخوابی دارید بهترین راه حل آن فصد خون میباشد که مرکز همراه طب شبانه روزی این خدمات را در منزل انجام میدهد : فصد خون در منزل

 

چرا صدور گواهی فوت در منزل همراه طب

آگاهی شما از قابلیت های شرکت همراه طب قبل از درخواست صدور گواهی فوت در منزل به تصمیم گیری با نتایج بهتر می انجامد. موارد زیر از جمله ویژگی های مثبت و قابل اعتماد همراه طب هستند:

این مرکز با مجوز وزارت بهداشت ایران با شماره  3-297930 فعالیت می کند. پس، امکان پشتیبانی درصدی برای رفع نارضایتی ها در زمان صدور گواهی فوت در منزل وجود دارد.
کمترین زمان رسیدن پزشک، جهت ارائه خدمات صدور گواهی فوت در منزل تهران را به دلیل وجود شعب مختلف در سراسر پایتخت، در بین سایر شرکت های خدمات پرستاری به خود اختصاص داده است .
در صورتی که متوفی خانم باشد و شما خواهان اعزام پزشک خانم باشید برای صدور گواهی فوت در منزل ؛ این امکان برای شما محقق شده است. پزشکان خانم و آقا در خدمت شما هستند.
صدور گواهی فوت در منزل تهران در هر زمان از شبانه روزی و هر مکان از این استان با هر شرایطی که شما در آن قرار داشته باشید، امکانپذیر است.
به جز صدور گواهی فوت در منزل تهران، کلیه خدمات درمانی، مثل زمان هایی که اطرافیان متوفی دچار افت فشار خون شده اند و سرم تقویتی نیاز دارند یا نسخه ای باید تجدید شود، بنا به درخواست شما می تواند به صورت همزمان ارائه شود.

 

نحوه دریافت خدمات گواهی فوت در منزل

گام اول، حفظ آرامش شما برای ارائه اطلاعات دقیق پزشکی و موقعیت مکانی متوفی است تا مرکز همراه طب، بتواند در کمترین زمان ممکن، پزشک را برای معاینه متوفی و صدور گواهی فوت در منزل اعزام کند . مراحل دریافت گواهی فوت در خانه شامل موارد زیر است:

 • تماس با مرکز شبانه روزی همراه طب از طریق شماره های این سایت یا ثبت تقاضا در اپلیکیشن این موسسه جهت صدور گواهی فوت در منزل
 • ارائه اطلاعات شناسایی، پزشکی ( در صورت داشتن سابقه بیماری ) و موقعیت مکانی متوفی  برای گواهی فوت
 • توافق با کارشناسان همراه طب در خصوص هزینه صدور گواهی فوت در منزل و نحوه دریافت
 • هماهنگی این مرکز با نزدیک ترین پزشک دارای مجوز صدور گواهی فوت در منزل تهران به محل مدنظر خانواده متوفی
 • حضور پزشک در محل مورد نظر شما و بررسی صحت مدارک هویتی ارائه شده با شخص متوفی
 • معاینه متوفی از نظر نبود جراحات ناشی از زد و خورد یا رد کردن احتمال هرگونه قتل
 • صدور گواهی فوت در منزل توسط پزشک و تحویل برگه گواهی فوت به خانواده متوفی برای ارائه به ثبت احوال یا محل هایی صدور جواز دفن
 • مشاوره دادن پزشک درباره نحوه برخورد با جسم متوفی یا پاسخ به سایر پرسش های خانواده متوفی جهت انجام گواهی فوت در منزل  
 • پرداخت هزینه صدور گواهی فوت در منزل و ثبت در اپلیکیشن همراه طب

 

آیا صدور گواهی فوت در منزل شبانه روزی است؟ 

همه خدمات ارائه شده توسط همراه طب از جمله: صدور گواهی فوت در منزل شبانه روزی و 24 ساعته هستند. علاوه بر شبانه روزی، اینکه امکان اعزام پزشک برای صدور گواهی فوت  در خانه در طول  365 روز سال و 7 روز هفته، حتی در روزهای تعطیل نیز وجود دارد؛ یک مزیت بالقوه برای این شرکت می باشد. 

 

آیا با صدور گواهی فوت در منزل می توان متوفی را دفن کرد؟

با مطالعه این متن شاید برای شما سوال پیش بیاید که ایا با صدور گواهی فوت می توان متوفی را دفن کرد یا نیاز به دریافت مجوز دیگری است؟ در پاسخ این سوال باید بگوییم که بله، با صدور گواهی فوت در منزل می توانید متوفی مرحوم خود را به خاک بسپارید.

هنگامی که با همراه طب تماس بگیرید و صدور گواهی فوت در منزل را درخواست کنید، پزشک مربوطه در کمترین مدت زمان ممکن بر بالین متوفی حضور میابد و بعد از انجام معاینات لازم و اخذ امضا و اثر انگشت از همراهان درجه یک متوفی، به همراه گواهی فوت در منزل، مجوز کف و دفن را نیز صادر می کند. بنابراین می توان گفت با درخواست این خدمات با یک تیر دو نشان را هدف میگیرید و در کنار صدور گواهی فوت در منزل از صدور مجوز کفن و دفن در منزل نیز بهرمند می شوید.

 

گواهی فوت

هزینه صدور گواهی فوت در منزل

تعرفه خدمات پزشکی و صدور گواهی فوت در منزل در سال 1402 توسط وزارت بهداشت تعیین می شود. موسسه همراه طب نیز بر پایه این ابلاغیه ، قیمت گواهی فوت در منزل تهران را به متقاضیان عرضه می دارد. هزینه صدور گواهی فوت در خانه تهران مبتنی بر میزان مسافت طی شده توسط پزشک ، ساعت حضور در خانه ( شبانه روزی بودن) ، مدت زمان حضور در منزل و اورژانس گواهی فوت متغیر می باشد. لازم به ذکر است پوشش بیمه ای ، تاثیری در کاهش تعرفه صدور گواهی فوت در منزل ندارد.

 

شرایط صدور گواهی فوت در منزل چیست؟

برای صدور گواهی فوت در منزل نیاز است که سه مورد زیر توسط پزشک اعزام شده تایید شود:

  مرگ طبیعی باشد  

  علت فوت معلوم باشد 

  در خصوص مرگ شکایتی مطرح نباشد.

برای تشخیص علت فوت، طبیعی بودن فوت و عدم وجود شکایت، معاینه خوب و دقیق جنازه از ارکان ضروری صدور گواهی فوت در منزل است که توسط پزشک اعزام شده انجام می شود.
در صورت عدم تایید هر یک از موارد بالا، صدور گواهی فوت در منزل امکان پذیر نمی باشد. 

 


مراحل معاینه قبل از صدور گواهی فوت در منزل

 پزشک موظف است موارد زیر را با معاینه دقیق تایید کرده و سپس صدور گواهی فوت در منزل را اجرایی کند:
 اطمینان از وقوع مرگ قطعی 
مشخص کردن علت مرگ   
 معاینه دقیق بدن فرد فوت شده
احراز هویت فرد فوت شده (نام و نام خانوادگی مشخص باشد)    

   

تماس با ما

درخواست خود را ثبت کنید


‌نظرات کاربران


برای تماس با ما اینجا کلیک کنید