شمال و شرق تهران 021-22119922
غرب تهران 021-88385878
جهت اعزام زیر ۴۵ دقیقه پرستار و پزشک تماس بگیرید
سایر مناطق 0991-5002072
پانسمان زخم

انجام خدمات پانسمان در منزل توسط تیم پرستاران حرفه ای و مجرب همراه طب در تمامی نقاط تهران بصورت 24 ساعته و شبانه روزی در صورت نیاز با ما در تماس باشید.

پانسمان زخم در منزل

بر خلاف باور عموم مردم ، پانسمان زخم  یک عمل تخصصی است که باید توسط مراقبان بهداشتی از جمل پرستاران انجام شود ، زیرا در صورت بروز اشتباه حین پانسمان نه تنها روند درمان تسریع پیدا نمی کند بلکه باعث بروز عفونت و خونریزی می شود . از آنجا که مراجعه روزانه به مراکز درمانی برای تعویض پانسمان کاری سخت ، زمان بر و پر هزینه است بسیاری از افراد ترجیح می دهند که ان را در منزل انجام دهند

موسسه همراه طب از ارائه دهندگان خدمات درمانی در منزل است که با در اختیار داشتن تیم حرفه ای و با تجربه به همراه بهترین و با کیفیت ترین تجهیزات ، آماده ارائه خدمات پانسمان زخم در منزل به صورت شبانه روزی به شما سلامت جو های گرامی می باشد . دیگر نیاز نیست نگران درمان زخم های خود باشید زیرا پرستاران مرکز همرا طب که مدت های طولانی برای انجام این عمل آموزش دیده اند برای پانسمان زخم یا تعویض پانسمان در خانه از متد های اصولی و به روز با تجهیزات بهداشتی و استریل استفاده می کنند

(در صورت نیاز به ویزیت شدن توسط بهترین متخصص قلب تهران کلیک کنیدویزیت متخصص قلب در منزل )

 

انواع پانسمان ها 

پانسمان های مختلفی جهت درمان مورد استفاده  قرار می گیرند که عبارتند از:

 

باند و گازگاز یکی از رایج ‌ترین پوشش‌ ها جهت قرار دادن بر روی سطح زخم های مختلف می باشد. گاز از جنس نخ پنبه تشکیل یافته است و به واسطه بافت نسبتا خوب آن ، خلل و فرج فراوانی را دارا است. به همین علت ترشحات زخم را به خوبی به خود جذب نموده و از تجمع عفونت در محل زخم ، جلوگیری می کند . گاز حتما باید به کمک چسب و یا باند روی محل زخم ثابت گردد . باند دارای انواع مختلفی است که بهترین باند پانسمان در منزل می تواند پنبه ای و یا ضد آب باشد و در بانداژ مورد استفاده قرار گیرد.

پانسمان هیدروژلاز این نوع پانسمان‌ ها با توجه به رطوبتی که در بافت خود دارند برای زخم‌ های خشک و دردناک در منزل استفاده می شود. چون رطوبت خود را به بافت ‌های خشکیده و نکروز شده اطراف زخم منتقل کرده  و تجزیه و از بین رفتن آن ‌ها را سرعت می بخشد. چون در این پانسمان ها از ژل‌ های خنک ‌کننده استفاده شده است موجب آسایش بیشتر بیمار در خانه می شود و درد را کاهش می دهد.

پانسمان فوم پانسمان فوم بسیار نرم بوده و رطوبت را جذب می کند. به همین علت زخم‌ های دارای ترشح فراوان با این پانسمان‌ ها پوشیده می شوند. در نتیجه مقدار زیادی از ترشحات  را جذب کرده و ریسک تشکیل عفونت را کاهش می دهد. همچنین از خشکی بیش از حد محدوده زخم می کاهد. پانسمان فوم در مورد کاهش زمان بهبودی زخم در منزل نیز موثر می باشد.

پانسمان کامفیلسطح این پانسمان را موادی از جنس پلی ساکارید و پلیمر پوشانده اند که به محض برخورد با رطوبت حالت ژل‌ پیدا خواهد کرد . از مزایای این نوع پانسمان بهبودی سریع و نچسبیدن به زخم می باشد. پانسمان کامفیل زخم‌ های تاولی ، سوختگی و وریدی را با سرعت بیشتری در خانه بهبود می بخشد.

پانسمان شفافدر این نوع از پانسمان ، پوششی شفاف روی زخم قرار می گیرد تا که روند بهبودی را سرعت ببخشد. این نوع از پانسمان برای زخم های بزرگ مثل سوختگی مناسب است. زیرا امکان بررسی وضعیت پیشرفت زخم و روند بهبود آن برای پزشک معالج فراهم می شود.

دسترسی به خدمات نوار عصب عضله در منزل فقط با یک تماس

پانسمان زخم در منزل

تعویض پانسمان در منزل 

تعویض پانسمان در منزل یک فرآیند ساده است که با رعایت نکات بهداشتی می‌توان آن را به راحتی انجام داد. تعویض پانسمان به منظور تمیز نگه داشتن زخم، جذب ترشحات زخم، جلوگیری از عفونت و محافظت از زخم در برابر آسیب‌های فیزیکی انجام می‌شود.

لوازم مورد نیاز برای تعویض پانسمان در منزل:

  • دستکش استریل
  • گاز استریل
  • نوار چسب جراحی
  • محلول شستشوی زخم (سرم فیزیولوژی یا محلول آب نمک)
  • پماد آنتی بیوتیک (در صورت تجویز پزشک)

 

 نحوه تعویض پانسمان زخم در منزل

بسیاری از زخم های باز که در اثر جراحی یا سانحه ایجاد شده اند برای بهبودی نیاز به بخیه دارند که با استفاده از آن لایه های مختلف پوست را به هم میچسبانند . این نوع زخم ها از حساسیت بالایی برخوردارند بنابراین باید در نگهداری آنها کوشا باشید زیرا ممکن است عواقب جبران ناپذیری را به همراه داشته باشد ، بههمین دلیل بهتر است تعویض پانسمان زخم های جدی را به افراد حاذق بسپرید . انجام پانسمان زخم در منزل شامل مراحل زیر است

 1ـ شست ‌و‌شوی کامل دست‌ ها با آب و صابون و خشک‌ کردن آن در معرض هوا ، بدون تماس با حوله و دستمال

2ـ جدا کردن پانسمان قبلی با دست‌ های تمیز و به آرامی

3ـ شست‌ و‌شوی محل زخم با محلول توصیه شده توسط پزشک مثل سرم شست ‌و‌شو ، بتادین و...

4ـ خشک ‌کردن محل زخم با آرامش و از طریق قرار دادن و برداشتن آهسته گاز استریل روی زخم

5ـ قرار دادن پانسمان جدید روی محل زخم و بستن آن به روش صحیح

نکات مهم در مورد پانسمان زخم در منزل 

نکاتی که در مورد پانسمان زخم در منزل باید به آنها توجه داشت عبارتند از

پانسمان باید استریل یا خیلی تمیز باشد.

پانسمان باید جذب کننده باشد ، زیرا اگر عرق پوست نتواند بخار شود پوست اطراف زخم مرطوب خواهد ماند و محیط مناسبی برای رشد باکتری ها به وجود می ‌آید که از بهبود زخم جلوگیری کرده و یا آن را به تعویق می ‌اندازد.

قبل از پانسمان دست ها را کاملاَ با آب و صابون بشویید و خشک نمایید. در صورت امکان دست ها را با الکل سفید ضدعفونی کنید.

برای پانسمان از دستکش و ماسک استفاده نمایید.

به هنگام پانسمان از صحبت کردن ، عطسه و سرفه اجتناب نمایید.

باند نباید خیلی محکم بسته شود ، باید طوری باشد که  جریان خون را دچار اشکال نکند. اگر باند روی گاز محکم بسته شود ، اعصاب و عروق دچار آسیب شده  و اندام‌ های تحتانی و فوقانی  کبود و رنگ پریده خواهند شد.

در هنگام تمیز کردن زخم باید عمل پاکسازی و ضدعفونی را از مرکز زخم به اطراف با حرکات دورانی انجام دهید.

قبل از بستن زخم ، خونریزی باید به طور کامل کنترل شود.

پانسمان باید تمام زخم را بپوشاند.

پانسمان‌ را مستقیماً بر روی‌ زخم‌ قرار دهید؛ هرگز آن‌ را از کنار به‌ روی‌ زخم‌ نکشید.

اگر نیازمند ویزیت متخصص اطفال هستید دیگر نیاز نیست به مراکز درمانی مراجعه کنید ، فقط با یک تماس می توانید از خدمات ویزیت متخصص اطفال در منزل همراه طب با بهترین متخصصان اطفال تهران به صورت شبانه روزی بهرمند شوید.

مزایای پانسمان زخم در منزل 

 انجام پانسمان زخم در منزل مزایایی دارد که عبارتند از:

  • عدم نیاز به حضور در محیط مراکز درمانی و منتظر ماندن در صف انتظار برای تعویض پانسمان
  • تمیز نگه‌ داشتن زخم و جلوگیری از ابتلا به عفونت
  • عدم نیاز به خروج از منزل . در واقع با این کار دیگر نیازی به تحت فشار قراردادن زخم‌ ها نیست

هزینه پانسمان زخم در منزل 

تعرفه پانسمان زخم در منزل مانند سایر خدمات ، طبق ابلاغیه وزارت بهداشت و درمان کشور با در نظر گرفتن موارد مختلف در سال 1402 محاسبه می شود . اما باید در نظر داشته باشید که عوامل متعددی مانند نوع پانسمان ، نوع و محل زخم ، مدت زمان حضور پرستار در منزل بیمار ، ایام تعطیلات و ساعتی از شبانه روز که خدمات دریافت می کنید در قیمت گذاری پانسمان زخم در منزل تاثیر گذار خواهد بود . بنابراین تعیین هزینه پانسمان در منزل به نوع درخواست شما بستگی دارد . برای اطلاع دقیق از قیمت پانسمان زخم در منزل و دریافت مشاوره از کارشناسان ما با شماره های درج شده در ابتدای این صفحه تماس بگیرید

برای ورود به سایت موسسه ارائه دهنده بهترین خدمات درمانی در منزل تهران کلیک کنید 

تجربه‌ی متخصصین ما در یک نگاه

+2500

بیمار را تا کنون درمان کرده‌ایم!

تعداد بیماران بهبود یافته در موسسه همراه طب

+1000

پرونده پرستاری ثبت کرده‌ایم!

تعداد درخواست‌های ثبت شده تا کنون

+10

سال تجربه میانگین پرستاران ما!

میانگین تجربه پرستاران ما بر حسب سال

چرا باید ما را انتخاب کنید؟

مرکز ما میتواند در صورت نیاز شما به هرگونه خدمات پزشکی و پرستاری در طول شبانه روز و بادرخواست شما در کمترین بازه زمانی نیروی مدنظر شمارا با بالاترین کیفیت خدمات درمانی و بهداشتی و کمترین تعرفه برای شما ارسال کند.

1

سابقه

بیش از یک دهه سابقه فعالیت در زمینه ارائه خدمات و مراقبتهای بالینی در منزل با کادر مجرب پزشکی و پرستاری بیمارستانی با بیش از ۵ سال تجربه.

2

کیفیت

اعزام پزشکان، فیزیوتراپیست ها، پرستاران و مراقبین مجرب و متعهد، مطابق با استانداردهای علمی روز و قوانین و مقررات جاری کشور.

3

اعتماد

مراقبت و پرستاری از سالمند، کودک و یا بیمار شما امر خطیری است که مرکز پرستاری همراه طب با سابقه چندین ساله اعتماد کاربران خود را جلب نموده است.

خدمات پزشکی و پرستاری

نیروی تخصصی

اعزام پزشک

مرکز خدمات پزشکی همراه طب با ارائه بهترین پزشک های عمومی و متختصص به منزل بصورت شبانه روزی با تعرفه مناسب اماده خدمات رسانی به شما عزیزان میباشد.

نیروی تخصصی

تزریق سرم

تزریق سرم در منزل بیمار از جمله از خدمات مرکز همراه میباشد. در صورت نیاز با ما تماس بگیرید.

نیروی تخصصی

سونوگرافی

انجام خدمات سونوگرافی در منزل با بهترین دستگاه

نیروی تخصصی

صدور گواهی فوت

صدور گواهی فوت در منزل توسط پزشک با برگه مخصوص گواهی فوت در مرکز همراه طب به صورت شبانه روزی آماده خدمت رسانی به شما عزیزان میباشد.

نیروی تخصصی

تزریقات

انجام خدمات تزریقات درمنزل و همچنین انواع تزریقات به ویژه تزریق عضلانی وریدی زیر جلدی و.... بصورت شبانه روزی توسط پرستاران مرکز همراه طب انجام میشود.

نیروی تخصصی

وصل سوند ادرار

انجام خدمات وصل سوند در منزل با فرستادن پرستار مجرب و همراه داشتن تمامی وسایل لازم برای انجام کار بصورت شبانه توسط مرکز همراه طب انجام میشود.

راه‌های ارتباطی با ما

شرکت خدمات درمانی در منزل همراه طب همه روزه و در تمامی ساعات از شبانه روز در خدمت شما عزیزان می‌باشد.

شماره تماس
02122119922
پشتیبانی
02122119922
آدرس
تهران