پانسمان زخم در منزل

پانسمان زخم در منزل از دیگر خدمات همراه میباشد که پرستاران حرفه ای را هم برای تعویض و هم برای درمان زخم به منزل ارسال میکند تا با هزینه مناسب انجام دهند.

مزایای پانسمان زخم

mdi_tick

راحتی و آسایش:بیمار میتواند در خانه تحت درمان قرار بگیرد.

mdi_tick

صرفه جویی در زمان و هزینه: بیمار نیازی به مراجعه مراکز درمانی

mdi_tick

افزایش ایمنی:بیمار در معرض ابتلا به عفونت در مراکز درمانی قرار نمیگیرد

collaborative

بر خلاف باور عموم مردم ، پانسمان زخم  یک عمل تخصصی است که باید توسط مراقبان بهداشتی از جمله پرستاران انجام شود ، زیرا در صورت بروز اشتباه حین پانسمان نه تنها روند درمان تسریع پیدا نمی کند بلکه باعث بروز عفونت و خونریزی می شود . از آنجا که مراجعه روزانه به مراکز درمانی برای تعویض پانسمان کاری سخت ، زمان بر و پر هزینه است بسیاری از افراد ترجیح می دهند که ان را در منزل انجام دهند

موسسه همراه طب از ارائه دهندگان خدمات درمانی در منزل است که با در اختیار داشتن تیم حرفه ای و با تجربه به همراه بهترین و با کیفیت ترین تجهیزات ، آماده ارائه خدمات پانسمان زخم در منزل به صورت شبانه روزی به شما سلامت جو های گرامی می باشد . دیگر نیاز نیست نگران درمان زخم های خود باشید زیرا پرستاران مرکز همرا طب که مدت های طولانی برای انجام این عمل آموزش دیده اند برای پانسمان زخم یا تعویض پانسمان در خانه از متد های اصولی و به روز با تجهیزات بهداشتی و استریل استفاده می کنند

(در صورت نیاز به ویزیت شدن توسط بهترین متخصص قلب تهران کلیک کنید ویزیت متخصص قلب در منزل)

 پانسمان زخم در منزل

انواع پانسمان ها 

پانسمان های مختلفی جهت درمان مورد استفاده  قرار می گیرند که عبارتند از:

 

باند و گازگاز یکی از رایج ترین پوشش ها جهت قرار دادن بر روی سطح زخم های مختلف می باشد. گاز از جنس نخ پنبه تشکیل یافته است و به واسطه بافت نسبتا خوب آن ، خلل و فرج فراوانی را دارا است. به همین علت ترشحات زخم را به خوبی به خود جذب نموده و از تجمع عفونت در محل زخم ، جلوگیری می کند . گاز حتما باید به کمک چسب و یا باند روی محل زخم ثابت گردد . باند دارای انواع مختلفی است که بهترین باند پانسمان در منزل می تواند پنبه ای و یا ضد آب باشد و در بانداژ مورد استفاده قرار گیرد.

پانسمان هیدروژل از این نوع پانسمان ها با توجه به رطوبتی که در بافت خود دارند برای زخم های خشک و دردناک در منزل استفاده می شود. چون رطوبت خود را به بافت های خشکیده و نکروز شده اطراف زخم منتقل کرده  و تجزیه و از بین رفتن آن ها را سرعت می بخشد. چون در این پانسمان ها از ژل های خنک کننده استفاده شده است موجب آسایش بیشتر بیمار در خانه می شود و درد را کاهش می دهد.

پانسمان فوم  پانسمان فوم بسیار نرم بوده و رطوبت را جذب می کند. به همین علت زخم های دارای ترشح فراوان با این پانسمان ها پوشیده می شوند. در نتیجه مقدار زیادی از ترشحات  را جذب کرده و ریسک تشکیل عفونت را کاهش می دهد. همچنین از خشکی بیش از حد محدوده زخم می کاهد. پانسمان فوم در مورد کاهش زمان بهبودی زخم در منزل نیز موثر می باشد.

پانسمان کامفیل سطح این پانسمان را موادی از جنس پلی ساکارید و پلیمر پوشانده اند که به محض برخورد با رطوبت حالت ژل پیدا خواهد کرد . از مزایای این نوع پانسمان بهبودی سریع و نچسبیدن به زخم می باشد. پانسمان کامفیل زخم های تاولی ، سوختگی و وریدی را با سرعت بیشتری در خانه بهبود می بخشد.

پانسمان شفاف در این نوع از پانسمان ، پوششی شفاف روی زخم قرار می گیرد تا که روند بهبودی را سرعت ببخشد. این نوع از پانسمان برای زخم های بزرگ مثل سوختگی مناسب است. زیرا امکان بررسی وضعیت پیشرفت زخم و روند بهبود آن برای پزشک معالج فراهم می شود.

دسترسی به خدمات نوار عصب عضله در منزل فقط با یک تماس


چگونه می توانیم برای انجام پانسمان زخم در منزل به همراه طب اعتماد کنیم ؟

مجوز رسمی 

مرکز خدمات درمانی در منزل همراه طب توانسته با وجود موانع فراوان ، مجوز رسمی را از طرف وزارت بهداشت و درمان کشور دریافت کرده و فعالیت خود را زیر نظر این نهاد آغاز کند .

پاسخگویی 24 ساعته 

موسسه همراه طب از ارائه دهندگان خدمات پزشکی ، پرستاری و بهداشتی درمانی در منزل به صورت 24 ساعته است ، به طوری که فقط با یک تماس در هر ساعت از شبانه روز پرسنل متخصص موسسه در مدت زمان کمتر از یک ساعت جهت انجام یا تعویض پانسمان زخم در منزل تهران در محل مورد نظر شما حاضر می شود

دارای کادر آقا و خانم 

یکی از مهم ترین مزیت های موسسه همراه طب در اختیار داشتن کادر آقا و خانم بوده است ؛ زیرا پانسمان زخم عملی است که از حساسیت بالایی برخوردار است و به دلیل مسائل عرفی و شرعی که در مردان یا زنان وجود دارد ، با توجه به جنسیت بیمار ، متخصصان آقا یا خانم به منزل بیمار اعزام می شوند

تجهیزات پیشرفته

مرکز همراه طب بهترین ، بهداشتی ترین و با کیفیت ترین تجهیزات و امکانات را جهت پانسمان زخم در منزل به کار می گیرد .

سابقه کار 

کمتر از یک دهه است که این مرکز فعالیت خود را آغاز کرده است و تا به امروز توانسته با عنایت  پروردگار و لطف شما هموطنان گرامی ، رضایت حداکثری بسیاری از افراد سلامت جو را جلب نماید.

پشتیبانی کامل 

در صورت بروز هرگونه مشکل یا ناراحتی هنگام پانسمان زخم در منزل ، آن را به کارشناسان این مرکز گزارش دهید تا پیگیری های لازم انجام شود

 

تعویض پانسمان در منزل 

تعویض پانسمان در منزل یک فرآیند ساده است که با رعایت نکات بهداشتی میتوان آن را به راحتی انجام داد. تعویض پانسمان به منظور تمیز نگه داشتن زخم، جذب ترشحات زخم، جلوگیری از عفونت و محافظت از زخم در برابر آسیبهای فیزیکی انجام میشود.

لوازم مورد نیاز برای تعویض پانسمان در منزل:

  • دستکش استریل
  • گاز استریل
  • نوار چسب جراحی
  • محلول شستشوی زخم (سرم فیزیولوژی یا محلول آب نمک)
  • پماد آنتی بیوتیک (در صورت تجویز پزشک)

 

 نحوه تعویض پانسمان زخم در منزل

بسیاری از زخم های باز که در اثر جراحی یا سانحه ایجاد شده اند برای بهبودی نیاز به بخیه دارند که با استفاده از آن لایه های مختلف پوست را به هم میچسبانند . این نوع زخم ها از حساسیت بالایی برخوردارند بنابراین باید در نگهداری آنها کوشا باشید زیرا ممکن است عواقب جبران ناپذیری را به همراه داشته باشد ، بههمین دلیل بهتر است تعویض پانسمان زخم های جدی را به افراد حاذق بسپرید . انجام پانسمان زخم در منزل شامل مراحل زیر است

 1ـ شست وشوی کامل دست ها با آب و صابون و خشک کردن آن در معرض هوا ، بدون تماس با حوله و دستمال

2ـ جدا کردن پانسمان قبلی با دست های تمیز و به آرامی

3ـ شست وشوی محل زخم با محلول توصیه شده توسط پزشک مثل سرم شست وشو ، بتادین و...

4ـ خشک کردن محل زخم با آرامش و از طریق قرار دادن و برداشتن آهسته گاز استریل روی زخم

5ـ قرار دادن پانسمان جدید روی محل زخم و بستن آن به روش صحیح

نکات مهم در مورد پانسمان زخم در منزل 

نکاتی که در مورد پانسمان زخم در منزل باید به آنها توجه داشت عبارتند از

پانسمان باید استریل یا خیلی تمیز باشد.

پانسمان باید جذب کننده باشد ، زیرا اگر عرق پوست نتواند بخار شود پوست اطراف زخم مرطوب خواهد ماند و محیط مناسبی برای رشد باکتری ها به وجود می آید که از بهبود زخم جلوگیری کرده و یا آن را به تعویق می اندازد.

قبل از پانسمان دست ها را کاملاَ با آب و صابون بشویید و خشک نمایید. در صورت امکان دست ها را با الکل سفید ضدعفونی کنید.

برای پانسمان از دستکش و ماسک استفاده نمایید.

به هنگام پانسمان از صحبت کردن ، عطسه و سرفه اجتناب نمایید.

باند نباید خیلی محکم بسته شود ، باید طوری باشد که  جریان خون را دچار اشکال نکند. اگر باند روی گاز محکم بسته شود ، اعصاب و عروق دچار آسیب شده  و اندام های تحتانی و فوقانی  کبود و رنگ پریده خواهند شد.

در هنگام تمیز کردن زخم باید عمل پاکسازی و ضدعفونی را از مرکز زخم به اطراف با حرکات دورانی انجام دهید.

قبل از بستن زخم ، خونریزی باید به طور کامل کنترل شود.

پانسمان باید تمام زخم را بپوشاند.

پانسمان را مستقیماً بر روی زخم قرار دهید؛ هرگز آن را از کنار به روی زخم نکشید.

اگر نیازمند ویزیت متخصص اطفال هستید دیگر نیاز نیست به مراکز درمانی مراجعه کنید ، فقط با یک تماس می توانید از خدمات ویزیت متخصص اطفال در منزل همراه طب با بهترین متخصصان اطفال تهران به صورت شبانه روزی بهرمند شوید.

پانسمان زخم در منزل

مزایای پانسمان زخم در منزل 

 انجام پانسمان زخم در منزل مزایایی دارد که عبارتند از:

  • عدم نیاز به حضور در محیط مراکز درمانی و منتظر ماندن در صف انتظار برای تعویض پانسمان
  • تمیز نگه داشتن زخم و جلوگیری از ابتلا به عفونت
  • عدم نیاز به خروج از منزل . در واقع با این کار دیگر نیازی به تحت فشار قراردادن زخم ها نیست

هزینه پانسمان زخم در منزل 

تعرفه پانسمان زخم در منزل مانند سایر خدمات ، طبق ابلاغیه وزارت بهداشت و درمان کشور با در نظر گرفتن موارد مختلف در سال 1402 محاسبه می شود . اما باید در نظر داشته باشید که عوامل متعددی مانند نوع پانسمان ، نوع و محل زخم ، مدت زمان حضور پرستار در منزل بیمار ، ایام تعطیلات و ساعتی از شبانه روز که خدمات دریافت می کنید در قیمت گذاری پانسمان زخم در منزل تاثیر گذار خواهد بود . بنابراین تعیین هزینه پانسمان در منزل به نوع درخواست شما بستگی دارد . برای اطلاع دقیق از قیمت پانسمان زخم در منزل و دریافت مشاوره از کارشناسان ما با شماره های درج شده در ابتدای این صفحه تماس بگیرید

برای ورود به سایت موسسه ارائه دهنده بهترین خدمات درمانی در منزل تهران کلیک کنید

تعویض پانسمان زخم در منزل تهران  

تعويض پانسمان زخم كار آساني به نظر مي رسد اما اگر توسط كادر درمان انجام نشود مي تواند عوارض جبران ناپذيري مانند به تاخير افتادن روند بهبودي  را به همراه داشته باشد. در صورتي كه بيمار به دليل ناتواني يا كهولت سن امكان مراجعه به مراكز درماني را ندارد ، مي تواند از خدمات تعويض پانسمان در خانه توسط پرستاران حرفه اي بهره مند شود. عزیزانی که ساکن پایتخت هستند  بهتر است اين كار تخصصي را بر عهده بهترین پرستاران تهران كه تخصص بالايي در انجام كارهاي درماني از جمله تعویض پانسمان زخم در منزل دارد بسپارند.پس اگر نیاز به خدمات پانسمان زخم داشتید ما در خدمت شما هستیم.

مناطق دریافت کننده خدمات پانسمان در منزل تهران 

بهترین مرکز ارائه دهنده خدمات پانسمان زخم در منزل تهران یعنی همراه طب آماده است تا کلیه خدمات درمانی جهت تسریع روند بهبودی زخم  اعم از تعویض پانسمان زخم در منزل را به ساکنان تمامی نقاط تهران شامل غرب تهران ، شرق تهران ، شمال تهران ، و جنوب تهران و حومه با بهترین و مجرب ترین پرستاران به صورت 24 ساعته ارائه دهد .

 

 

درخواست خود را ثبت کنید


برای تماس با ما اینجا کلیک کنید