نوار عصب عضله در منزل

اگر نیاز به گرفتن نوار از عصب عضله های خود داشتید مرکز درمان در منزل همراه طب این خدمات را برای شما در منزل با مجرب ترین دستگاه ها انجام میدهد.

مزایای نوار عصب عضله

mdi_tick

راحتی و آسایش:بیمار میتواند در خانه تحت درمان قرار بگیرد.

mdi_tick

صرفه جویی در زمان و هزینه: بیمار نیازی به مراجعه مراکز درمانی

mdi_tick

افزایش ایمنی:بیمار در معرض ابتلا به عفونت در مراکز درمانی قرار نمیگیرد

collaborative

معمولا نورون های حرکتی سیگنال های الکتریکی را منتقل می کنند که باعث انقباض و انبساط عضلات می شود . نوار عصب و عضله این سیگنال ها را به صورت نمودار یا اعداد نمایش می دهد و در تشخیص انواع اختلالات عملکرد عصبی و عضلانی یا مشکلات انتقال سیگنال عصب عضله  کمک می کند. در واقع نوار عصب عضله که نام دیگر آن الکترومیوگرافی است یک آزمایش موثر برای بررسی وضعیت سلول های عصبی حرکتی و عضلات و تشخیص ناهنجاری های عصبی عضلاتی است

اگر ساکن پایتخت هستید و پزشک برای شما انجام آزمایش نوار عصب عضله را تجویز کرده ، موسسه خدمات درمانی در منزل همراه طب با پیشرفته ترین تجهیزات و کادر مجرب خود می تواند در این زمینه به شما کمک کرده و با ارائه خدمات نوار عصب عضله در منزل شما را از مراجعه به مراکز پزشکی برای انجام این تست بی نیاز کند.

تست نوار عصب عضله در منزل

چگونه می توانیم برای انجام خدمات نوار عصب عضله در منزل تهران به همراه طب اعتماد کنیم ؟

 مجوز رسمی 

مرکز خدمات درمانی در منزل همراه طب توانسته با وجود موانع فراوان ، مجوز رسمی را از طرف وزارت بهداشت و درمان کشور دریافت کرده و فعالیت خود را زیر نظر این نهاد آغاز کند .

پاسخگویی 24 ساعته 

موسسه همراه طب از ارائه دهندگان خدمات پزشکی ، پرستاری و بهداشتی درمانی در منزل به صورت 24 ساعته است ، به طوری که فقط با یک تماس در هر ساعت از شبانه روز پرسنل متخصص موسسه در مدت زمان کمتر از یک ساعت جهت انجام تست نوار عصب عضله در منزل تهران در محل مورد نظر شما حاضر می شود

دارای کادر آقا و خانم 

یکی از مهم ترین مزیت های موسسه همراه طب در اختیار داشتن کادر آقا و خانم بوده است ؛ زیرا نوار عصب عضله آزمایشی است که از حساسیت بالایی برخوردار است و به دلیل مسائل عرفی و شرعی که در مردان یا زنان وجود دارد ، با توجه به جنسیت بیمار ، متخصصان آقا یا خانم به منزل بیمار اعزام می شوند

تجهیزات پیشرفته

مرکز همراه طب بهترین ، پیشرفته ترین و با کیفیت ترین تجهیزات و امکانات را جهت انجام تست نوار عصب و عضله در منزل تهرن به کار می گیرد .

سابقه کار 

کمتر از یک دهه است که این مرکز فعالیت خود را آغاز کرده است و تا به امروز توانسته با عنایت  پروردگار و لطف شما هموطنان گرامی ، رضایت حداکثری بسیاری از افراد سلامت جو را جلب نماید.

پشتیبانی کامل 

در صورت بروز هرگونه مشکل یا ناراحتی هنگام انجام تست نوار عصب عضله در منزل تهران ، آن را به کارشناسان این مرکز گزارش دهید تا پیگیری های لازم انجام شود.

 

نوار عصب و عضله چیست ؟ 

نوار عصب عضله (الکترومیوگرافی) و تست هدایت عصبی مطالعات تخصصی عصبی هستند که در زمان تحریک عصبی عضلات ، واکنش عضله ها یا فعالیت الکتریکی را می سنجند. معمولا این نوع آزمایش هر نوع ارتباط غیر عادی بین اعصاب و عضله ها را تشخیص می دهد . با استفاده از الکترود هایی که شبیه سوزن های طب سوزنی هستند و از طریق پوست به ماهیچه ها متصل می شوند ، فعالیت الکتریکی ثبت شده و سپس روی صفحه مانیتور نمایش داده می شود . الکترومیوگرافی می تواند فعالیت الکترونیکی عضلات را در زمان آزمایش ، حین انقباض خفیف یا شدید ، اندازه گیری کند

نوار عصب در واقع به معنای بررسی عملکرد و فعالیت عصب و عضلات بدن می باشد که می توان از طریق آن کمک های بسیاری به درمان بیماری ها کرد. برخی افراد به دلایل مختلف دچار بیماری های مختلف اسکلتی می شوند که این بیماری ها می توانند ناراحتی های بسیاری را برای آن ها به همراه داشته باشند و نوار عصب می تواند در درمان این دسته بیماری ها اثرات بسیار مثبتی داشته

باشد.

اگر نیازمند ویزیت متخصص اطفال هستید دیگر نیاز نیست به مراکز درمانی مراجعه کنید ، فقط با یک کلیک میتوانید از خدمات ویزیت متخصص اطفال در منزل همراه طب با بهترین متخصصان اطفال تهران به صورت شبانه روی بهرمند شوید

 

نوار عصب عضله چگونه انجام می شود ؟

این تست از مراحل مختلفی تشکیل شده است، اما ۲ مرحله اصلی آن عبارتند از:

بررسی عضله

از الکترومیوگرافی برای بررسی عارضه​ هایی مثل فشار روی عصب به ویژه در بازو ، آرنج یا مچ دست استفاده می​ شود. برای انجام این تست یک الکترود سوزنی در عضله وارد و از این طریق فعالیت الکتریکی عضله ثبت می ​شود . نوع موج ایجاد شده روی صفحه مانیتور نمایش داده می​ شود و صدای موج جهت تشخیص بکار می​ رود . لازم به ذکر است که در این قسمت هیچ نوع دارویی تزریق نخواهد شد .

بعد از قرار دادن الکترود از بیماران می ​خواهند که عضله خود را ابتدا به مقدار بسیار کم و سپس با درجات بالاتری منقبض کنند ، در نتیجه امواج متفاوتی به دست می​ آید.

بررسی هدایت عصبی

در قسمت بررسی هدایت عصبی ، پزشک به اعصاب شما تحریک الکتریکی وارد می ​کند .از هدایت عصبی برای بررسی عملکرد عضله که باعث تولید الکتریسیته در بدن می​ گردد ، استفاده می​ شود. این تست​ها توسط متخصص اعصاب یا فیزیوتراپ انجام می ​پذیرد.

سوزن ​های بسیار نازک و ظریفی از طریق پوست به داخل عضله فرستاده شده و از طریق این سوزن​ ها، امواج الکتریکی تولید شده به وسیله عضله به دستگاه مخصوصی ارسال می​ شود. سپس دستگاه این امواج الکتریکی را جمع​ آوری و تقویت می​ کند و سرانجام آنها را ثبت می ​کند.در این روش نوار چسب عضله تست کننده ، چسب​ های مخصوصی را در نقاط متفاوتی از بدن قرار می​ دهد. این نقاط مسیرهای مورد مطالعه ما را نشان می ​دهد.در زیر این چسب​ ها تکه فلزی قرار دارد که توسط سیمی به دستگاه متصل شده و الکترود ها را جمع​ آوری می​ کند و اطلاعات الکتریکی از سطح پوست را ثبت می ​کند.

دستگاه نوار عصب عضله توسط یکی از الکترود ها ، یک جریان الکتریکی ضعیف را وارد پوست می​ کند، این جریان بعد از پوست به عصب وارد شده و در طول آن به مسیر خود ادامه می ​دهد.زمانی که به الکترود بعدی می ​رسد ، جریان الکتریکی را دریافت کرده و ثبت می ​کند. دستگاه مدت زمان امواج الکتریکی طی شده از نقطه اول تا نقطه دوم را بررسی می ​کند.در نهایت با انجام این مراحل سرعت هدایت امواج الکتریکی در داخل عصب بررسی می​ شود.

در صورت نیاز کلیک کنید فصد خون در منزل با کادر حرفه ای 

نوار عصب عضله در منزل

 

قبل از انجام نوار عصب عضله در منزل تهران چه اقداماتی باید انجام داد ؟ 

قبل از انجام نوار عصب عضله در منزل تهران لازم است که اقدامات ساده اما مهمی را انجام دهید تا متخصص عصب راحت تر بتواند به انجام تست بپردازد . در ادامه به چند نمونه از این موارد می پردازیم

  • اگر از داروهای ضد انعقاد یا رقیق کننده خون استفاده می کنید یا ضربان ساز و دفیبریلاتور کاشته شده دارید ، باید قبل از انجام آزمایش به پزشک خود اطلاع دهید.
  • حداقل سه ساعت قبل از انجام تست از استعمال سیگار خودداری کنید.

( انجام خدمات : تنقیه در منزل )

درخواست خود را ثبت کنید


برای تماس با ما اینجا کلیک کنید