شمال و شرق تهران 021-22119922
غرب تهران 021-88385878
جهت اعزام زیر ۴۵ دقیقه پرستار و پزشک تماس بگیرید
سایر مناطق 0991-5002072
نوار عصب عضله

اگر نیاز به گرفتن نوار از عصب عضله های خود داشتید مرکز درمان در منزل همراه طب این خدمات را برای شما در منزل با مجرب ترین دستگاه ها انجام میدهد.

نوار عصب عضله در منزل 

معمولا نورون های حرکتی سیگنال های الکتریکی را منتقل می کنند که باعث انقباض و انبساط عضلات می شود . نوار عصب و عضله این سیگنال ها را به صورت نمودار یا اعداد نمایش می دهد و در تشخیص انواع اختلالات عملکرد عصبی و عضلانی یا مشکلات انتقال سیگنال عصب عضله  کمک می کند. در واقع نوار عصب عضله که نام دیگر آن الکترومیوگرافی است یک آزمایش موثر برای بررسی وضعیت سلول های عصبی حرکتی و عضلات و تشخیص ناهنجاری های عصبی عضلاتی است

اگر ساکن پایتخت هستید و پزشک برای شما انجام آزمایش نوار عصب عضله را تجویز کرده ، موسسه خدمات درمانی در منزل همراه طب با پیشرفته ترین تجهیزات و کادر مجرب خود می تواند در این زمینه به شما کمک کرده و با ارائه خدمات نوار عصب عضله در منزل شما را از مراجعه به مراکز پزشکی برای انجام این تست بی نیاز کند.

نوار عصب عضله در منزل

چگونه می توانیم برای انجام خدمات نوار عصب عضله در منزل تهران به همراه طب اعتماد کنیم ؟

 

 مجوز رسمی 

مرکز خدمات درمانی در منزل همراه طب توانسته با وجود موانع فراوان ، مجوز رسمی را از طرف وزارت بهداشت و درمان کشور دریافت کرده و فعالیت خود را زیر نظر این نهاد آغاز کند .

پاسخگویی 24 ساعته 

موسسه همراه طب از ارائه دهندگان خدمات پزشکی ، پرستاری و بهداشتی درمانی در منزل به صورت 24 ساعته است ، به طوری که فقط با یک تماس در هر ساعت از شبانه روز پرسنل متخصص موسسه در مدت زمان کمتر از یک ساعت جهت انجام تست نوار عصب عضله در منزل تهران در محل مورد نظر شما حاضر می شود

دارای کادر آقا و خانم 

یکی از مهم ترین مزیت های موسسه همراه طب در اختیار داشتن کادر آقا و خانم بوده است ؛ زیرا نوار عصب عضله آزمایشی است که از حساسیت بالایی برخوردار است و به دلیل مسائل عرفی و شرعی که در مردان یا زنان وجود دارد ، با توجه به جنسیت بیمار ، متخصصان آقا یا خانم به منزل بیمار اعزام می شوند

تجهیزات پیشرفته

مرکز همراه طب بهترین ، پیشرفته ترین و با کیفیت ترین تجهیزات و امکانات را جهت انجام تست نوار عصب و عضله در منزل تهرن به کار می گیرد .

سابقه کار 

کمتر از یک دهه است که این مرکز فعالیت خود را آغاز کرده است و تا به امروز توانسته با عنایت  پروردگار و لطف شما هموطنان گرامی ، رضایت حداکثری بسیاری از افراد سلامت جو را جلب نماید.

پشتیبانی کامل 

در صورت بروز هرگونه مشکل یا ناراحتی هنگام انجام تست نوار عصب عضله در منزل تهران ، آن را به کارشناسان این مرکز گزارش دهید تا پیگیری های لازم انجام شود.

 

نوار عصب و عضله چیست ؟ 

نوار عصب عضله (الکترومیوگرافی) و تست هدایت عصبی مطالعات تخصصی عصبی هستند که در زمان تحریک عصبی عضلات ، واکنش عضله ها یا فعالیت الکتریکی را می سنجند. معمولا این نوع آزمایش هر نوع ارتباط غیر عادی بین اعصاب و عضله ها را تشخیص می دهد . با استفاده از الکترود هایی که شبیه سوزن های طب سوزنی هستند و از طریق پوست به ماهیچه ها متصل می شوند ، فعالیت الکتریکی ثبت شده و سپس روی صفحه مانیتور نمایش داده می شود . الکترومیوگرافی می تواند فعالیت الکترونیکی عضلات را در زمان آزمایش ، حین انقباض خفیف یا شدید ، اندازه گیری کند

نوار عصب در واقع به معنای بررسی عملکرد و فعالیت عصب و عضلات بدن می باشد که می توان از طریق آن کمک های بسیاری به درمان بیماری ها کرد. برخی افراد به دلایل مختلف دچار بیماری های مختلف اسکلتی می شوند که این بیماری ها می توانند ناراحتی های بسیاری را برای آن ها به همراه داشته باشند و نوار عصب می تواند در درمان این دسته بیماری ها اثرات بسیار مثبتی داشته

باشد.

اگر نیازمند ویزیت متخصص اطفال هستید دیگر نیاز نیست به مراکز درمانی مراجعه کنید ، فقط با یک کلیک میتوانید از خدمات ویزیت متخصص اطفال در منزل همراه طب با بهترین متخصصان اطفال تهران به صورت شبانه روی بهرمند شوید

 

نوار عصب عضله چگونه انجام می شود ؟

این تست از مراحل مختلفی تشکیل شده است، اما ۲ مرحله اصلی آن عبارتند از:

بررسی عضله

از الکترومیوگرافی برای بررسی عارضه​ هایی مثل فشار روی عصب به ویژه در بازو ، آرنج یا مچ دست استفاده می​ شود. برای انجام این تست یک الکترود سوزنی در عضله وارد و از این طریق فعالیت الکتریکی عضله ثبت می ​شود . نوع موج ایجاد شده روی صفحه مانیتور نمایش داده می​ شود و صدای موج جهت تشخیص بکار می​ رود . لازم به ذکر است که در این قسمت هیچ نوع دارویی تزریق نخواهد شد .

بعد از قرار دادن الکترود از بیماران می ​خواهند که عضله خود را ابتدا به مقدار بسیار کم و سپس با درجات بالاتری منقبض کنند ، در نتیجه امواج متفاوتی به دست می​ آید.

بررسی هدایت عصبی

در قسمت بررسی هدایت عصبی ، پزشک به اعصاب شما تحریک الکتریکی وارد می ​کند .از هدایت عصبی برای بررسی عملکرد عضله که باعث تولید الکتریسیته در بدن می​ گردد ، استفاده می​ شود. این تست​ها توسط متخصص اعصاب یا فیزیوتراپ انجام می ​پذیرد.

سوزن ​های بسیار نازک و ظریفی از طریق پوست به داخل عضله فرستاده شده و از طریق این سوزن​ ها، امواج الکتریکی تولید شده به وسیله عضله به دستگاه مخصوصی ارسال می​ شود. سپس دستگاه این امواج الکتریکی را جمع​ آوری و تقویت می​ کند و سرانجام آنها را ثبت می ​کند.در این روش نوار چسب عضله تست کننده ، چسب​ های مخصوصی را در نقاط متفاوتی از بدن قرار می​ دهد. این نقاط مسیرهای مورد مطالعه ما را نشان می ​دهد.در زیر این چسب​ ها تکه فلزی قرار دارد که توسط سیمی به دستگاه متصل شده و الکترود ها را جمع​ آوری می​ کند و اطلاعات الکتریکی از سطح پوست را ثبت می ​کند.

دستگاه نوار عصب عضله توسط یکی از الکترود ها ، یک جریان الکتریکی ضعیف را وارد پوست می​ کند، این جریان بعد از پوست به عصب وارد شده و در طول آن به مسیر خود ادامه می ​دهد.زمانی که به الکترود بعدی می ​رسد ، جریان الکتریکی را دریافت کرده و ثبت می ​کند. دستگاه مدت زمان امواج الکتریکی طی شده از نقطه اول تا نقطه دوم را بررسی می ​کند.در نهایت با انجام این مراحل سرعت هدایت امواج الکتریکی در داخل عصب بررسی می​ شود.

در صورت نیاز کلیک کنیدفصد خون در منزل با کادر حرفه ای 

تجربه‌ی متخصصین ما در یک نگاه

+2500

بیمار را تا کنون درمان کرده‌ایم!

تعداد بیماران بهبود یافته در موسسه همراه طب

+1000

پرونده پرستاری ثبت کرده‌ایم!

تعداد درخواست‌های ثبت شده تا کنون

+10

سال تجربه میانگین پرستاران ما!

میانگین تجربه پرستاران ما بر حسب سال

چرا باید ما را انتخاب کنید؟

مرکز ما میتواند در صورت نیاز شما به هرگونه خدمات پزشکی و پرستاری در طول شبانه روز و بادرخواست شما در کمترین بازه زمانی نیروی مدنظر شمارا با بالاترین کیفیت خدمات درمانی و بهداشتی و کمترین تعرفه برای شما ارسال کند.

1

سابقه

بیش از یک دهه سابقه فعالیت در زمینه ارائه خدمات و مراقبتهای بالینی در منزل با کادر مجرب پزشکی و پرستاری بیمارستانی با بیش از ۵ سال تجربه.

2

کیفیت

اعزام پزشکان، فیزیوتراپیست ها، پرستاران و مراقبین مجرب و متعهد، مطابق با استانداردهای علمی روز و قوانین و مقررات جاری کشور.

3

اعتماد

مراقبت و پرستاری از سالمند، کودک و یا بیمار شما امر خطیری است که مرکز پرستاری همراه طب با سابقه چندین ساله اعتماد کاربران خود را جلب نموده است.

خدمات پزشکی و پرستاری

نیروی تخصصی

اعزام پزشک

مرکز خدمات پزشکی همراه طب با ارائه بهترین پزشک های عمومی و متختصص به منزل بصورت شبانه روزی با تعرفه مناسب اماده خدمات رسانی به شما عزیزان میباشد.

نیروی تخصصی

تزریق سرم

تزریق سرم در منزل بیمار از جمله از خدمات مرکز همراه میباشد. در صورت نیاز با ما تماس بگیرید.

نیروی تخصصی

سونوگرافی

انجام خدمات سونوگرافی در منزل با بهترین دستگاه

نیروی تخصصی

صدور گواهی فوت

صدور گواهی فوت در منزل توسط پزشک با برگه مخصوص گواهی فوت در مرکز همراه طب به صورت شبانه روزی آماده خدمت رسانی به شما عزیزان میباشد.

نیروی تخصصی

تزریقات

انجام خدمات تزریقات درمنزل و همچنین انواع تزریقات به ویژه تزریق عضلانی وریدی زیر جلدی و.... بصورت شبانه روزی توسط پرستاران مرکز همراه طب انجام میشود.

نیروی تخصصی

وصل سوند ادرار

انجام خدمات وصل سوند در منزل با فرستادن پرستار مجرب و همراه داشتن تمامی وسایل لازم برای انجام کار بصورت شبانه توسط مرکز همراه طب انجام میشود.

راه‌های ارتباطی با ما

شرکت خدمات درمانی در منزل همراه طب همه روزه و در تمامی ساعات از شبانه روز در خدمت شما عزیزان می‌باشد.

شماره تماس
02122119922
پشتیبانی
02122119922
آدرس
تهران