user user

رادیولوژی

انجام رادیولوژی در منزل اعم از رادیولوژی دندان ، فک و صورت بصورت شبانه روزی در تهران همراه با بهترین دستگاه و با هزینه کم انجام میشود.

مزایای رادیولوژی

mdi_tick

راحتی و آسایش:بیمار میتواند در خانه تحت درمان قرار بگیرد.

mdi_tick

صرفه جویی در زمان و هزینه: بیمار نیازی به مراجعه مراکز درمانی

mdi_tick

افزایش ایمنی:بیمار در معرض ابتلا به عفونت در مراکز درمانی قرار نمیگیرد

رادیولوژی

گاهی مراجعه به بیمارستان یا مرکز تصویر برداری برای انجام رادیولوژی ، بسیار زمان بر و دشوار است . در این شرایط ، انجام رادیولوژی در منزل با پیشرفته ترین  و با کیفیت ترین تجهیزات توسط پزشکان با تجربه ، بهترین انتخاب است . شرکت خدمات بهداشتی درمانی در منزل همراه طب، با مجوز رسمی از وزارت بهداشت ، آماده ارائه خدمات پزشکی و پرستاری  به صورت 24 ساعته و با کادر آقا و خانم ، با بهترین تجهیزات و کیفیت به شما عزیزان در خانه خودتان است

رادیولوژی در منزل

 

رادیولوژی چیست ؟ 

رادیولوژی نوعی علم پزشکی است که برای تصویر برداری داخلی از اشعه ایکس و گاما و سایر اشعه های الکترومغناطیسی استفاده می شود . رادیولوژی ابزاری است که به عنوان یکی از تکنیک های تشخیص پزشکی شناخته می شود ؛ بنابراین هدف از تصویر برداری رادیولوژیک ، تشخیص مشکلات داخلی ، جلوگیری از صدمه و درد بیشتر توسط پزشک است . معمولا رایولوژی در منزل یا مراکز تصویر برداری برای تشخیص بیماری های ارگان های داخلی مانند ریه ها ، قلب ، مغز ، استخوان ها ، کلیه و کبد با تجهیزات پیشرفته و طیف وسیعی از تکنیک ها برای تصویر برداری استفاده می شود.

 

مزایای انجام رادیولوژی در خانه

 اخیراً با پیشرفت تکنولوژی بیماران می توانند به جای مراجعه به بیمارستان یا مراکز تصویربرداری ، به راحتی از خدمات رادیولوژی در خانه استفاده کنند . از مزایای رادیولوژی عبارتند از :  

1 . برخلاف مراجعه به بیمارستان و مراکز تصویربرداری ، بیماران می توانند در منزل خود به راحتی از خدمات تصویربرداری رادیولوژی در منزل تهران استفاده کنند .

2 . با تصویربرداری پزشکی در منزل ، بیماران می توانند زمان خود را بهتر تنظیم کنند  ، نیازی به انتظار در صف برای رادیولوژی ندارند و می توانند بیشتر وقت خود را صرف استراحت برای تسریع روند بهبودی کنند .

3 . رادیولوژی پرتابل در منزل تهران موجب حفظ بیمار از آلاینده های مضر موجود در هوا ، آلودگی های صوتی ، میکروب ها و عفونت های موجود در فضای بیمارستان می شود .

4 . بسیاری از بیماران نمی پسندند جهت عکس برداری تشخیصی به مراکز تصویربرداری مراجعه کنند ، زیرا این امر ممکن است حریم شخصی آنها را نقض کند . با تصویربرداری در منزل ، این مشکل حل می شود .

5 . انجام رادیولوژی در منزل ، باعث صرفه جویی هزینه ها نسبت به مراجعه به بیمارستان می شود .

6 . معمولا انتقال بیمار به بیمارستان یا مراکز تصویر برداری در حالی که درد می کشد امر دشواری است ، خدمات رادیوگرافی در منزل این امکان را فراهم کرده که بدون جابه جایی بیمار ، آزمایشات لازم را فراهم کرده است.

 

عوارض رادیولوژی در منزل

با توجه به اینکه خدمات رادیولوژی در منزل، توسط اشعه ایکس انجام می شود، اکثر مردم بر این باورند که انجام رادیولوژی باعث سرطان می ‌شود؛ اما این میزان از اشعه ایکس که بیمار هنگام رادیولوژی در منزل دریافت می کند انقدر زیاد نیست که بتواند باعث ایجاد تغییرات در سلول های بدن و سرطانی شدن سلول ها شود. بنابراین رادیولوژی در منزل عوارضی برای بدن شما نخواهد داشت.

رادیولوژی می تواند شرایط تهدید کننده زندگی را تشخیص دهد، بنابراین فواید تشخیصی رادیولوژی در منزل به طور قابل توجهی بیشتر از خطرات آن است. با این حال، اشعه ایکس رادیولوژی در منزل تابش یونیزان تولید می کند که احتمال آسیب رساندن به بافت زنده را دارد. این خطری است که با افزایش تعداد رادیولوژی در طول زندگی فرد افزایش می یابد؛ اما خطر ابتلا به سرطان در اثر تابش اشعه به طور کلی بسیار کم و حتی غیر ممکن است.

 

وظایف پزشک برای انجام رادیوگرافی در منزل 

باید توجه داشت که انجام رادیولوژی در منزل با دستگاه های مناسب و تحت نظارت پزشک مجرب صورت می گیرد ، پزشک برای انجام رادیولوژی در خانه باید به وظایف زیر توجه کند :

بررسی سابقه و علائم بیمار

انتخاب نوع دستگاه رادیولوژی مناسب برای انجام آزمایش

تهیه و تنظیم دستگاه رادیولوژی به درستی

انجام آزمایش رادیولوژی در منزل تهران با دقت و صحت بالا

تفسیر تصاویر رادیولوژی ( ریه ، زانو ، کمر، سینوس و...) و تشخیص بیماری

تهیه گزارش نتایج آزمایش و ارائه آن به بیمار و دیگر پزشکان مرتبط

رعایت نکات بهداشتی و ایمنی هنگام انجام آزمایش رادیولوژی در منزل.

 

رادیولوژی در منزل شبانه روزی همراه طب 

هنگام استفاده از خدمات رادیولوژی در منزل تهران ، انتخاب موسسه معتبر و کارامد دارای اهمیت ویژه ای می باشد . رادیولوژی در منزل همراه طب علاوه بر داشتن متخصصین حرفه ای و دلسوز جهت ویزیت پزشک متخصص در منزل ،  کادری با تجربه برای انجام تصویر برداری رادیولوژیک در خانه در اختیارتان قرار می دهد . همچین شما می توانید انجام ساکشن در منزل را از ما بخواهید.

 

 انواع رادیولولوژی در منزل 

رادیولوژی اورژانسی 

رادیولوژی قلب و عروق 

رادیولوژی ریه ها 

تصویر برداری از سر و گردن 

رادیولوژی کودکان 

مامو گرافی ( رادیولوژی از سینه ها ) 

رادیولوژی مغز و سیستم عصبی ( نورورادیولوژی ) 

رادیولوژی اسکلتی عضلانی 

رادیولوژی ادراری تناسلی 

علاوه بر انجام رادیولوژی در منزل ، شما می توانید دارو های تزریقی خود را با خدمات تزریقات در منزل موسسه همراه طب دریافت کنید.

رادیولوژی در منزل

 

اقدامات قبل از رادیولوژی شبانه روزی تهران

قبل از انجام رادیولوژی شبانه روزی تهران ، باید اطلاعات کافی در مورد بیمار و سابقه ی پزشکی او جمع آوری شود . این اطلاعات می تواند شامل نوع علائم و علت ارجاع برای انجام رادیولوژی ، داروهایی که بیمار در حال استفاده از آن ها است ، حساسیت ها ، بیماری ها ، فعالیت های روزانه و سبک زندگی باشد .

همچنین بسته به نوع رادیولوژی مورد نظر، بعضی از اقدامات قبل از انجام آن ممکن است لازم باشد ؛ مثلا در صورت نیاز به مصرف مواد رادیواکتیو، بیمار باید درباره ی احتیاط های لازم آگاه شود و یا در صورت نیاز به تهیه تصاویر رادیولوژیکی در بخش خاصی از بدن ، باید بخش مربوطه توسط بیمار پوشیده شود .

کاربرد اشعه ایکس  در رادیولوژی برای زنان در دوران بارداری ممنوع است ، اما در برخی موارد زیر نظر پزشک متخصص انجام می شود ؛ بنابراین در صورت وجود احتمال حاملگی بیمار ، حتما باید رادیولوژیست را مطلع کنند .

قبل از انجام رادیولوژی در منزل ، فرد بیمار باید تمام اشیا فلزی که همراه خود دارد را در بیاورد .

در نهایت ، بعضی از اقدامات همچون خالی کردن مثانه و روده ها قبل از انجام تصویر برداری ، بسته به نوع رادیولوژی ممکن است لازم باشد. 

 

 هزینه خدمات رادیولوژی در منزل  

کسی نمی تواند ادعا کند استفاده از تجهیزات پیشرفته و به کار گیری متخصصینی که بیشتر ساعات زندگی خود را صرف مطالعه و کسب تجربه کرده اند ، ارزان است رادیولوژی در منزل تهران این امکان را برای شما فراهم کرده است که از پرداخت برخی هزینه ها جهت رسیدن به خدمات درمانی معاف شوید . اما توصیه ما به شما عزیزان این است که برای رهایی از بیماری و کسب سلامتی ، کیفیت را فدای قیمت آن خدمات نکنید ، زیرا شما شایسته بهترین ها هستید . ضمنا برای محاسبه تعرفه خدمات رادیولوژی در خانه ، رضایت شما اولویت ماست.

 

کاربرد دستگاه رادیولوژی چیست ؟ 

پزشک متخصص برای معالجه بیمار، به تشخیص دقیق نوع بیماری و اختلال ایجاد شده نیاز دارد . از عکس رادیولوژی در منزل برای برسی تغییرات ساختار و عملکرد مختلف اعضای بدن نیز استفاده می شود . همچنین لازم به ذکر است که این تکنیک برای درمان هم مورد استفاده قرار می گیرد . مثلا از رادیولوژی برای از بین بردن سلول های سرطانی استفاده می شود که به آن رادیوتراپی می گویند.

 

مناطق دریافت کننده خدمات رادیولوژی در منزل تهران 

ساکنین محترم شهر تهران در هر جای این کلانشهر زندگی می کنید ، نگران تاخیر در اعزام نیرو متخصص و تکنسین های ماهر نباشید زیرا همراه طب به دلیل داشتن شعب مختلف برای انجام رادیولوژی در منزل تهران با تجربه ترین و مجرب ترین رادیولوژیست ها با بهترین تجهیزات  را برای ارائه خدمات به محل مورد نظر شما اعزام خواهد کرد .

رادیولوژی در منزل کرج

هم اکنون ما در همراه طب آماده ایم تا در همه مناطق کرج و حومه خدمات رادیولوژی در منزل را به نحو احسن همانند خدمات تهران ارائه دهیم و از این بابت خرسندیم که با ارائه خدمات رادیولوژی در منزل کرج می توانیم، نیازهای عکس برداری هموطنان عزیزمان را در این ‌شهر برآورده سازیم.

 

رادیولوژی در منزل همراه طب چه خدماتی را ارائه می دهد ؟

رادیولوژی در منزل یاری رسان افرادی است که به دلایل مختلف اعم از مشغله زیاد یا ناتوانی جسمی ، شرایط مراجعه به مراکز تصویربرداری و رادیولوژی را ندارند . رادیولوژی در منزل می تواند نقش مهمی در شناسایی مشکلات و بیماری ها و به خصوص در تشخیص بیماری های ناشناخته ، ایفا کند . از آنجایی که مشکلاتی مانند آسیب مفاصل و استخوان ها و بیماری های زیادی هستند که علائم بیرونی ندارد و با درد های مزمن خود را نشان میدهد ، رادیولوژی در منزل می تواند یکی از راهکار های اساسی و شناخته شده برای تشخیص و یا حتی درمان این بیماری ها باشد . کاربرد رادیولوژی در منزل بسته به شرایط ، محل مورد بررسی و دیگر عوامل میتواند بسیار گسترده تر از چیزی باشد که فکر میکنید .در ادامه به انواع شاخه ها و عکس برداری از نواحی مختلف بدن که با نام های گوناگونی شناخته میشود ، اشاره می کنیم :

رادیوگرافی در منزل

 رادیوگرافی یا به عبارت دیگر پرتونگاری اشعه ایکس از روش های تصویربرداری اعضای بدن است که به وسیله تابش اشعه ایکس انجام می پذیرد که زیر مجموعه رادیولوژی در منزلم میباشد . این روش به دلیل میزان جذب اشعه ایکس در قسمت های مختلف بدن تصاویر را به شکل سیاه و سفید و خاکستری تشکیل می دهد . در تصویربرداری اشعه ایکس استخوان ها به دلیل بالاترین میزان جذب به رنگ سفید دیده می شوند و قسمت هایی مانند عضلات که میزان جذب پائین تری دارند خاکستری دیده می شوند . از این روش بیشتر برای تشخیص شکستگی استخوان ها و یا تشخیص برخی بیماری ها از جمله پنومونی یا ذات الریه و نرمی استخوان استفاده می شود .

ام ار ای در منزل ( تصویربرداری با رزونانس مغناطیسی )

 در این روش رادیولوژی در منزل ، از میدان مغناطیسی و امواج رادیویی برای ایجاد تصاویر دقیق از ساختارهای داخلی بدن استفاده می شود . پزشکان از ام ار ای برای تشخیص تومور ها ، ضربان ناقص قلب ، اختلالات مغزی ، مشکلات مفصلی و سایر اختلالات عروقی استفاده می کنند.

ماموگرافی در منزل

از آنجایی که یکی از مشکلات شایع در میان بانوان سرطان پستان میباشد ، عکسبرداری و شناسایی زود هنگام بیماری میتواند کمک شایانی به پزشک و بیمار در جهت تشخیص به موقع بیماری کند . ماموگرافی از دیگر خدمات قابل ارائه در رادیولوژی در منزل است که با همین هدف به شناسایی مشکلات و عکس برداری از بافت نواحی پستان ، میپردازد.

  سی تی اسکن در منزل

یکی از کاربرد های رادیولوژی در منزل ، استفاده سی تی اسکن یا تصاویر چند بعدی از زوایای مختلف بدن است که می تواند برای عکس برداری از نواحی مختلفی همچون سر ، کردن ، ریه و... مورد استفاده قرار بگیرد . در سی تی اسکن در منزل ، تصاویر بعد از اینکه از زوایای مختلفی مانند عکس های پانوراما گرفته شد به کمک پردازش های کامپیوتری به عکس تبدیل می شود تا به پزشک ارائه داده شود.

فلوروسکوپی در منزل

از دیگر خدمات رادیولوژی در منزل که یکی از پرکاربرد ترین مواردی که از رادیوگرافی در منزل استفاده می شود، ثبت تصاویر لحظه ای و متحرک از شرایط درونی بدن است که بیشتر در تشخیص بیماری های گوارشی و … مورد استفاده قرار می گیرد. فلوروسکوپی یکی از انواع رادیولوژی است که در منزل نیز قابل ارائه بوده و با کمک اشعه ایکس انجام می شود و به تشخیص سریعتر بیماری ها و مشکلات کمک می کند.

رادیولوژی هسته‌ ای در منزل 

 در این روش رادیولوژی در منزل از مواد رادیواکتیو به عنوان ماده نشانگر برای تشخیص بیماری‌ ها استفاده می‌ کند. به این صورت که مقادیر کمی از مواد رادیواکتیو به نام ترانس رادیو یا رادیو دارو به جریان خون تزریق، استنشاق یا بلعیده می شوند. رادیو ردیاب از طریق ناحیه مورد بررسی حرکت می کند و به صورت پرتو های گاما که توسط دوربین مخصوص و کامپیوتر تشخیص داده می شوند، انرژی ایجاد می کند تا از قسمت داخلی بدن عکس تهیه شود.

رادیولوژی هسته‌ ای در منزل، می ‌تواند انواع مختلفی از سرطان ها، بیماری های قلبی، دستگاه گوارش، اختلالات غدد درون ریز یا عصبی و سایر ناهنجاری ها را تشخیص دهد. از آنجا که این روش رادیولوژی در منزل با فعالیت مولکولی انجام می شود، این پتانسیل را دارد که بیماری را در مراحل اولیه تشخیص داده و حتی می تواند نشان دهد كه آیا بیمار به درمان پاسخ می دهد یا خیر

 اگر قصد استفاده از خدمات رادیولوژی هسته ای در منزل را دارید باید توجه داشته باشید که باردار یا شیرده نباشید زیرا در این صورت ممکن است برای شما و فرزندتان خطرناک باشد

رادیولوژی دندان در منزل  

یکی از روش ‌های سریع و دقیق تشخیص آبسه دندان، پوسیدگی دندان، نقایص فک و دندان و انواع ناهنجاری‌ ها و آسیب ‌های دیگر، استفاده از دستگاه ‌ها و دوربین‌ های رادیوگرافی دندان است که از دیگر روش های رادیولوژی در منزل میباشد . دستگاه‌ های رادیوگرافی در حیطه دندانپزشکی انواع مختلفی دارند و به‌ طورکلی رادیولوژی دندان در منزل به دو دسته اصلی داخل دهانی و خارج دهانی تقسیم می‌ شوند. در رادیوگرافی دندان در منزل از نوع داخل دهانی ، نوار اشعه ایکس درون دهان قرار دارد و در رادیولوژی دندان در منزل از نوع خارج دهانی، نوار اشعه ایکس در خارج از دهان قرار دارد . 

دستگاه رادیولوژی

 

رادیولوژی داخل دهانی

رادیولوژی های داخل دهانی رایج‌ ترین نوع هستند و سطح بالایی از جزئیات را نمایش می‌ دهند، رادیوگرافی داخل دهانی سه نوع دارد :  

 1.   رادیوگرافی بایت وینگ : این نوع رادیولوژی در منزل نشان‌ دهنده سمت راست دندان ها می باشد و می ‌تواند برای تعیین میزان مناسب تاج (کلاهک پوشاننده دندان) و یا ترمیم های دیگر به‌ عنوان‌ مثال بریج ها کمک کننده باشد و هرگونه سایش و یا فروپاشی در پرکردگی دندان را نمایش دهد .
 2. رادیوگرافی پری اپیکال : این نوع  رادیولوژی دندان در منزل نشان‌ دهنده سمت چپ دندان ها است و مانند رادیوگرافی بایت وینگ عمل می ‌کند، با این تفاوت که این رادیوگرافی دندان ارتفاع کامل هر دندان از تاج تا ریشه و قسمتی پایه ‌ای که به فک متصل می‌ شود را نشان می ‌دهد . این نوع رادیولوژی در منزل تغییرات غیرطبیعی در ریشه‌ ها و استخوان محیطی آن ‌ها را به دندان پزشک نشان می ‌دهد.

 3.  رادیوگرافی اکلوزال : این نوع رادیوگرافی داخل دهانی نشان‌ دهنده سطح اکلوزال دندان ‌ها است و از رادیوگرافی‌ های معمول دیگر بزرگ تر می باشد. رادیوگرافی اکلوزال، رشد و جایگاه دندان‌ های کودکان را نشان می ‌دهد . همچنین این رادیولوژی در منزل تقریبا تمام فک بالا و پایین را به نمایش می‌ گذارد .

   از رادیوگرافی داخل دهانی در منزل می توان برای موارد زیر استفاده کنید :

   تشخیص پوسیدگی

    مشاهده ریشه دندان

    بررسی سلامت قسمت استخوانی اطراف دندان

  مشاهده وضعیت دندان در حال رشد

   به طور کلی رادیولوژی دندان در منزل تصاویری از دندان های شما گرفته و مشکلات موجود را به صورت عکس رادیوگرافی به نمایش می ‌گذارد تا دندانپزشک به کمک آن سلامت دندان و دهان شما را ارزیابی کند. لازم به ذکر است که در این روش از اشعه ایکس با سطوح کمی از تشعشع برای عکس برداری از داخل دندان ها و لثه ها استفاده می شود، بنابراین عوارضی نخواهد داشت و برای سلامتی مضر نیست .

 

نحوه تحویل نتیجه رادیولوژی در منزل

برای ارائه خدمات رادیولوژی بیمار در منزل تکنسین های متخصص همراه طب به منزل بیمار می روند، تجهیزات مربوط به عکسبرداری و رادیولوژی را آماده می کنند و عملیات رادیولوژی را براساس دستور پزشک   به صورت دقیق و کامل انجام می دهند. و سپس طبق خواسته خودتان فایل رادیولوژی را به شما میدهند و اگر آن فایل را نخواستید چاپ شده رادیولوژی را خواستید چاپ میکنند و برایتان ارسال میکنند.

 

درخواست خود را ثبت کنید


برای تماس با ما اینجا کلیک کنید