user user

آزمایش پاپ اسمیر در منزل

تست پاپ اسمیر در منزل و شرایط نگهداری نمونه پاپ اسمیر از دیگر خدمات همراه طب میباشد که آزمایش پاپ اسمیر با بهترین نیرو در منزل انجام و تفسیر میشود.

مزایای پاپ اسمیر

mdi_tick

راحتی و آسایش:بیمار میتواند در خانه تحت درمان قرار بگیرد.

mdi_tick

صرفه جویی در زمان و هزینه: بیمار نیازی به مراجعه مراکز درمانی

mdi_tick

افزایش ایمنی:بیمار در معرض ابتلا به عفونت در مراکز درمانی قرار نمیگیرد

پاپ اسمیر

ممکن است به تازگی با علائمی نظیر : ترشحات غیرطبیعی واژن ، خونریزی غیرطبیعی بین دوره های قاعدگی ، خونریزی پس از مقاربت ، درد در ناحیه لگن و تغییرات در ظاهر واژن مواجه شده باشید، در این صورت ممکن است که متخصص زنان برای شما تست پاپ اسمیر را پیشنهاد دهد. برای جلوگیری از افزایش درصد خطای این آزمایش به خاطر وجود عفونت های بیمارستانی ، بهتر است که تست پاپ اسمیر در منزل انجام شود تا از بروز عواقب دلهره آور پیشگیری شود. سالمندان و بیماران بستری در منزل توجه کنند: کشیدن سوند در منزل

 

تست پاپ اسمیر چیست ؟

تست پاپ اسمیر یک آزمایش غربالگری برای شناسایی سرطان دهانه رحم است که در آن ، قسمتی از سلول های مشکوک توسط ابزار مخصوص برداشته و به آزمایشگاه فرستاده می شود. انجام تست پاپ اسمیر در منزل، یک خدمات نوین تخصصی پزشکی است که درصد خطا را به حداقل می رساند.

تست پاپ اسمیر در منزل

اگر جواب تست پاپ اسمیر مثبت باشد

در صورتی که تست پاپ اسمیر در منزل انجام گرفته شده باشد و نتایج آن غیرطبیعی باشد به این معنی نیست که سرطان دارید و به احتمال زیاد نشان دهنده HPV است.

بهترین زمان تست پاپ اسمیر

انجام تست پاپ اسمیر در منزل یا مطب ها باید از 21 سالگی شروع شود و بسته به سن و سابقه پزشکی هر 3 تا 5 سال یکبار ادامه یابد.

 

اهمیت انجام تست پاپ اسمیر

سرطان دهانه رحم چهارمین سرطان شایع در زنان در سراسر جهان است. اما به لطف یک آزمایش غربالگری به نام پاپ اسمیر، پزشکان میتوانند هر سلول غیرطبیعی را زودتر تشخیص دهند و قبل از سرطانی شدن آنها را درمان کنند. موی خود را تقویت کن : انجام پی آر پی در منزل

 

تست پاپ اسمیر چگونه است؟

تست پاپ اسمیر معمولاً توسط پزشک زنان یا ماما در مطب یا منزل انجام میشود. برای انجام این آزمایش ، پزشک یا ماما یک ابزار به نام اسپکولوم را در واژن قرار میدهد تا دهانه رحم را باز کند. سپس، با استفاده از یک برس مخصوص ، سلول هایی از دهانه رحم جمع آوری می شود. این سلولها برای بررسی هرگونه تغییرات سلولی غیر طبیعی به آزمایشگاه ارسال می شوند.

تست پاپ اسمیر در منزل به عنوان یکی از روش‌ های اسکرینینگ موثر در زمینه پیشگیری از سرطان گردن رحم مطرح است. این آزمایش نه تنها برای تشخیص سرطان گردن رحم

مورد استفاده قرار می‌ گیرد بلکه می تواند تغییرات ناشی از عفونت ‌ها یا تغییرات سلولی غیر سرطانی را نیز شناسایی کند.

 

هزینه تست پاپ اسمیر در منزل

بسته به اینکه این آزمایش ، توسط ماما انجام شود یا متخصص ، هزینه  تست پاپ اسمیر در منزل متفاوت محاسبه می شود. یا اینکه اگر تماس در ساعات شبانه یا روز های تعطیل صورت گیرد، باید منتظر تفاوت قیمت باشید. مطمئنا هزینه رفت و آمد متخصص یا کیفیت لوازم استفاده شده نیز جزء هزینه های آن خواهد بود. شرایط و نیازهای هر بیمار با دیگری متفاوت است . پس اعلام هزینه قطعی ، بدون آگاهی از شرایط بیمار به نوعی سوءاستفاده از ناآگاهی او به شمار می رود. لذا برای درک متقابل باید هر دو طرف ( شرکت خدمات پرستاری و تماس گیرنده ) درباره خواسته های یکدیگر گفت و گو کنند.

 خدماتی نوین با همراه طب : طب سوزنی در منزل

 

مزایای تست پاپ اسمیر در منزل

امروزه انجام تست پاپ اسمیر در منزل بسیار پرطرفدار است. شما نیز با آگاهی از مزایای انجام این آزمایش در منزل به جمع آنان خواهید پیوست این مزایا عبارتند از

راحتی بانوان : انجام تست پاپ اسمیر در منزل به زنان ، این امکان را می دهد که بدون تحمل سختی سوار شدن به ماشین و رفت و آمد در سطح شهر ، یک خدمات تخصصی را دریافت کنند.

 مدیریت زمان : در واقع با انجام این آزمایش در مطب ، بیمار باید منتظر نوبت دهی پزشک باد درحالیکه انجام آن در منزل به نوعی ارزش زمان برای بیمار را اثبات می کند

عفونت کمتر : هرچه تماس با لوازم مورد استفاده در مراکز درمانی کمتر باشد ، امکان انتقال عوامل بیماریزا به بدن بیمار کاهش می یابد. امکان انتقال ویروس های تنفسی یا جنسی در هنگام انجام تست پاپ اسمیر در منزل به شدت کم است

خطای کمتر در جواب آزمایش پاپ اسمیر. از آنجایی که میکروب های سطح بدن هر فرد با محیط خانه او یکسان است؛ حتی اگر تست پاپ اسمیر در منزل انجام شود، امکان انتقال عفونت جدید به نمونه آزمایش پایین است. ارسال تجهیزات به همراه متخصص در کمتر از یک ساعت : انجام رادیولوژی در منزل

دسترسی آسانبا استفاده از خدمات تست پاپ اسمیر در منزل همراه طب ، امکان دسترسی آسان به این خدمات در خانه شما فراهم شده است . دیگر برای انجام تست پاپ اسمیر نیازی به مراجعه به مطب یا مراکز درمانی ندارید و تنها با یک تماس ، تمام خدمات پزشکی ، پرستاری و آزمایشگاهی را در خانه خود دریافت می کنید .

 

نحوه انجام تست پاپ اسمیر در منزل

برای انجام تست پاپ اسمیر در منزل، معمولاً مراحل زیر انجام می شود:

اعزام متخصص یا ماما

همراه طب به عنوان شرکت ارائهدهنده خدمات آزمایش پاپ اسمیر در منزل ، یک متخصص یا پرستار را برای انجام آزمایش می فرستد. این متخصص به همراه خود ، کیت مخصوص شامل: یک اسپکولوم، یک برس مخصوص را دارد.

قرارگیری بیمار در پوزیشن مناسب

بنا به دستورالعمل های متخصص ، بیمار در پوزیشن مناسب قرار می گیرد، به نحوی که گذاشتن اسپکولوم در ورودی رحم ، بدون درد و با آسانی باشد. با استفاده از برس مخصوص ، نمونه ای از قسمت مورد نظر برداشته می شود.

قرار دادن نمونه درون محلول

نمونه های جمع آوریشده در محلول مخصوصی قرار داده  می شود سپس ، نمونه به آزمایشگاه مورد قرارداد یا شرکت خدمات پرستاری همراه طب ارسال می گردد.

دریافت جواب تست پاپ اسمیر

آزمایشگاه ، جواب تست پاپ اسمیر را به شرکت فرستاده و شرکت ، آن را به بیمار تحویل می دهد. در صورتی که پزشک ارسالی ، آزمایش را تجویز کرده  باشد تفسیر آن به او عهده متخصص اعزامی خواهد بود. بیمارستان تخصصی را به منزل خود ببرید: انجام اکو قلب در منزل

تست پاپ اسمیر در منزل

 

قبل از آزمایش پاپ اسمیرچه نکاتی را رعایت کنیم ؟

توجه به برخی نکات قبل از انجام تست پاپ اسمیر در منزل میتواند دقت آزمایش انجام شده را بالا برده و درصد خطا را کاهش دهد.لطفا پیش از انجام تست پاپ اسمیر در خانه یا کلینیک های تهران موارد زیر را در نظر بگیرید:

  • داشتن رابطه جنسی را تا 24 ساعت قبل از تست پاپ اسمیر محدود کنید.

 

دلیل اعتماد به همراه طب برای انجام  تست پاپ اسمیر در منزل

این مرکز دارای مجوز رسمی از وزارت بهداشت  به شماره 3-297930 برای انجام کلیه فعالیت های درمانی از جمله : اعزام انواع متخصص ، اعزام پرستاران با تجربه ، ارسال تجهیزات عکسبرداری مثل سونو ، صدور تاییدیه های پزشکی ، تهیه دارو یا لوازم بیمارستانی است تست پاپ اسمیر در منزل تنها یکمی از خدمات این مرکز می باشد.

 

در صورت مشاهده چه علائمی باید جهت انجام تست پاپ اسمیر در منزل اقدام کنیم ؟

در صورت مشاهده علائم ذکر شده جهت دریافت خدمت تست پاپ اسمیر در منزل با همراه طب تماس بگیرید :

احساس درد در واژن 

لکه بینی غیر طبیعی و بی موقع

ترشح از واژن به صورت غیرطبیعی

همراه طب ارائه دهنده خدمات غربالگری ها و آزمایشات کامل بانوان ، آزمایش و آزمایش اچ پی وی برای بانوان در منزل است

 

چه کسانی به انجام تست پاپ اسمیر در منزل  نیاز دارند  ؟

شاید این سوال برای افراد پیش بیاید که چه کسانی به تست پاپ اسمیر در منزل نیاز دارند ، در ادامه به پاسخ این سوال می پردازیم :  

 به طور کلی زنان از سن 21 سالگی تا 65 سالگی باید تست پاپ اسمیر را هر چند وقت یک بار جهت اطمینان از سلامت دستگاه تناسلی خود انجام دهند .

موضوعی دیگر که بر اهمیت انجام این تست می افزاید ، این است که ویروس ها و عفونت های که باعث سرطان دهانه رحم می شوند از طریق روابط جنسی به افراد منتقل شده و آنان را بیمار می کند . بنابراین افراد دارای روابط جنسی با شرکای جنسی متعدد هستند ، بیشتر در معرض ابتلا به ویروس و عفونت های مقاربتی  قرارا دارند ، به همین دلیل تست پاپ اسمیر برای این گونه افراد بیشتر پیشنهاد می شود که در اکثر مواقع با آزمایش ویروس پاپیلومای انسانی ( اچ پی وی ) همراه است .

اچ پی وی شایع ترین ویروس مقاربتی بوده که با سرطان دهانه رحم مرتبط است . اگر نگرانی بیشتری در این زمینه داشته باشید ممکن است پزشک شما پیشنهاد انجام چکاپ ‌‌های دقیق تری را بدهد ، زیرا در برخی موارد نادر ، مشکلات فرد می تواند ناشی از ضعف ایمنی به دلیل پیوند عضو ، مصرف کورتیکواستروئید یا موارد دیگر باشد .

شما میتوانید برای تشیخص اینکه شما اچ پی وی دارید یا خیر از خدمات تست پاپ اسمیر در منزل همراه طب بهره مند شوید.

 

آیا انجام تست پاپ اسمیر در منزل درد دارد ؟ 

 به طور معمول تست پاپ اسمیر ، تست دردناکی نیست و اگر پزشک شما یا فردی که قصد انجام این تست را دارد مهارت و تجربه کافی در این زمینه داشته باشد ، می تواند بدون کوچکترین درد و عوارضی این تست را برای شما انجام دهد . به همین علت توصیه میکنم که حتماً یک آزمایشگاه خوب و یا پزشک مجرب و معتبر را برای انجام این تست انتخاب کنید تا با مهارت بالا بتواند در کمترین مدت زمان ممکن ، تست پاپ اسمیر در منزل را برای شما انجام دهد و شما احساس هیچ گونه درد و ناراحتی خاصی نداشته باشید و اذیت نشوید.

 در این زمینه با اطمینان خاطر می توانید به متخصصان همراه طب اعتماد کنید زیرا همراه طب در استخدام نیرو های خود جدیت زیادی دارد و بسیار سخت گیر است تا رضایت صد درصدی سلامت جو ها را جلب نماید . از این رو مجرب ترین متخصصان تهران را جهت ارائه خدمات ، اعم از انجام تست پاپ اسمیر در منزل ، به محل مورد نظر شما عزیزان اعزام می کند .

البته در رابطه با میزان درد تست پاپ اسمیر در منزل باید توجه کنید هنگام انجام تست پریود نباشید . تست پاپ اسمیر در دوران پریودی نباید انجام شود ، زیرا انجام تست پاپ اسمیر در این دوران هم خطای بسیار زیادی خواهد داشت و هم می تواند درد و ناراحتی زیادی را به همراه داشته باشد ؛ پس این موضوع را حتما جدی بگیرید تا ارائه تست بهتری را داشته باشید . تست پاپ اسمیر در منزل  اگر با رعایت نکات ذکر شده و تحت نظر متخصصین مجرب همراه طب انجام شود ، درد ندارد و جای هیچ گونه نگرانی و استرس وجود نخواهد داشت.

 

 تست پاپ اسمیر چند وقت یکبار باید انجام شود ؟ 

شاید به این فکر باشید که درست است که باید به طور منظم جهت انجام تست پاپ اسمیر اقدام کنیم اما این تست به طور دقیق باید چند وقت یکبار انجام شود ؟ در رابطه با این سوال باید به شما بگوییم ، این موضوع که زمان بین چکاپ های شما چقدر باشد ، به وضعیت جسمانی ، سلامتی و فعالیت جنسی شما بستگی دارد . دیگر اینکه اگر تا به‌‌ حال تست پاپ اسمیری با نتایج غیر طبیعی داشته اید ، قطعا نیاز به تعداد چکاپ های بیشتری خواهید داشت ، که این موارد با تشخیص دقیق متخصص مشخص خواهد شد . بنابراین مدت زمان بین تست ها برای همه زنان یکسان نیست و میتواند با توجه به وضعیت جسمانی متغیر باشد.اگر  نیاز به تست پاپ اسمیر داشتید ما در سریع ترین زمان تست پاپ اسمیر در منزل را برای شما انجام میدهیم. 

کلیک کنید : ویزیت متخصص ارتوپد در منزل 

 

زمان تست پاپ اسمیر باید چند روز بعد از پریود باشد ؟ 

زمان تست پاپ اسمیر معمولاً باید در میانه یا در اوایل دوره پریود انجام شود . بهترین زمان برای انجام ازمایش پاپ اسمیر ، حدود ۱۰ تا ۲۰ روز پس از شروع دوره پریودی است . در این بازه زمانی ، بازدهی تست پاپ اسمیر بهتر و نتایج دقیق‌ تر خواهند بود . اگر می خواهید از زمان دقیق تست پاپ اسمیر بعد از پریودی اگاه شوید ، می توانید با متخصصان زنان ما در ارتباط باشید . در این صورت میتوانید با افراد متخصص درباره ازمایش پاپ اسمیر مشورت کرده و به پاسخ تمامی سوالات خود پی ببرید ، آنها می‌ توانند بر اساس شرایط شما نکات دقیق ‌تری را ارائه دهند و به آگاهی شما بیافزایند.

هرموقع از شبانه روز در هر ساعتی اگر نیاز به خدمات تست پاپ اسمیر در منزل داشتید تماس بگیرید و پرسنل همراه طب باهاتون هماهنگی لازم را انجام دهند.

 

آیا خونریزی بعد از پاپ اسمیر در منزل خطرناک است؟

 گاهی ممکن است بانوان بعد از انجام تست پاپ اسمیر در منزل دچار لکه بینی و خونریزی خفیف شوند. در رابطه با این موضوع باید بگوییم که این خونریزی و لکه بینی تا ساعاتی پس از انجام تست پاپ اسمیر در منزل طبیعی است و جای نگرانی نخواهد بود. اما اگر خونریزی بیشتر شد باید ملاقاتی با پزشک متخصص زنان برای خونریزی تست پاپ اسمیر داشته باشید.

 

چگونه برای تست پاپ اسمیر در منزل آماده شویم؟

برخی از کارها ممکن است بر نتایج آزمایش پاپ اسمیر در منزل تأثیر بگذارند. برای آنکه نتایج دقیق تری را به دست آورید بهتر است قبل از انجام تست پاپ اسمیر در منزل به نکات زیر توجه کنید:

حداقل دو روز قبل از تست پاپ اسمیر در منزل از تامپون، هر گونه کرم، دارو، فوم ویا ژل که برای واژینال مورد استفاده قرار بگیرد، روان کننده یا دوش واژینال استفاده نکنید.

زمان انجام تست را طوری تنظیم کنید که حداقل پنج روز پس از پایان دوره قاعدگی شما باشد.

دو روز قبل از انجام آزمایش، رابطه جنسی نداشته باشید.

 

آیا تست پاپ اسمیر در منزل دوره نقاهت دارد؟

پاسخ این سوال "خیر" است. تست پاپ اسمیر در منزل دوره نقاهت ندارد. به عبارتی دیگر، بعد از انجام تست پاپ اسمیر در منزل هیچ گونه محدودیتی جهت فعالیت و انجام کار های روزمره خود ندارید و می توانید بلافاصله از جای خود بلند شوید.

 

تست پاپ اسمیر چه مواردی را مشخص میکند؟

تست پاپ اسمیر در منزل علاوه بر شناسایی عفونت ‌های باکتریایی و ویروسی، می تواند سلول‌ های ناسالم و پیش ‌سرطانی را نیزتشخیص داده و شناسایی کند.

برای مثال، ویروس پاپیلومای انسانی (اچ پی وی) در آزمایش پاپ اسمیر در منزل، می ‌تواند نشان دهنده ی سرطان رحم باشد.

همچنین علاوه بر ویروس اچ پی وی، عفونت باکتری کلامیدیا نیز ممکن است در تست پاپ اسمیر در منزل شناسایی شود. 

برای تشخیص سریع مشکلات مربوط به دهانه رحم، با کارشناسان همراه طب تماس بگیرید و تست پاپ اسمیر در منزل را درخواست کنید.

 

آیا باید وسایل مورد نیاز برای تست پاپ اسمیر در منزل را تهیه کنیم؟


ابزار و وسایل مورد نیاز برای انجام تست پاپ اسمیر در منزل که شامل اسپکولوم و برس کوچک می باشد، به راحتی قابل تهیه است اما اگر بخواهید این تست را از همراه طب درخواست کنید، نیازی نیست که این ابزار را از قبل تهیه کنید.     

درخواست خود را ثبت کنید


برای تماس با ما اینجا کلیک کنید