user user

نوار مغز در منزل

گرفتن و انجام نوار مغز در محیط منزل از دیگر خدمات همراه طب میباشد که با دستگاهیی بسیار عالی و بصورت شبانه روزی و با قیمت کم انجام میدهد.

مزایای نوار مغز

mdi_tick

راحتی و آسایش:بیمار میتواند در خانه تحت درمان قرار بگیرد.

mdi_tick

صرفه جویی در زمان و هزینه: بیمار نیازی به مراجعه مراکز درمانی

mdi_tick

افزایش ایمنی:بیمار در معرض ابتلا به عفونت در مراکز درمانی قرار نمیگیرد

 نوار مغز

 اگر والدینی هستید که کودک شما از اختلالات خواب رنج می برد یا نشانه هایی از صرع را در او مشاهده می کنید ، حتی سالمندی دارید که مشکوک به آلزایمر است، برای تشخیص علت ناراحتی او و آگاهی از روند درمان به انجام نوار مغز نیازمند خواهید بود. مرکز خدمات درمان در منزل همراه طب آماده است تا برای کشف و درمان بیماری های مرتبط با مغز ، بهترین متخصص مغز و اعصاب تهران را همراه با تجهیزات عکسبرداری جهت معاینه و ثبت نوار مغز در منزل اعزام کند. بدون هیچ گونه حرکتی ، استخوان های خود را به حالت قبل از شکستگی شان برگردان : انجام رادیولوژی در منزل

 

برای گرفتن نوار مغز در منزل چه چیزهایی لازم است؟

برای انجام نوار مغز در منزل باید تجویز متخصص را داشته باشید اگر نسخه ای ندارید می توانید توسط متخصص مغز و  اعصاب ویزیت شده و بعد ، نوار مغز برای شما گرفته شود. لوازم لازم برای انجام نوار مغز در خانه که توسط شرکت همراه طب ارسال می شوند عبارتند از :

 • دستگاه نوار مغز _ در شکل و اندازه های مختلف وجود دارد.
 • محلول ژل _ اتصال الکترودها به پوست سر را آسان تر می کند.
 • الکترودها _ از فلزات طلا و نقره ساخته شده اند.
 • تکنسین مجرب یا متخصص _ سالها برای خوانش تصاویر عکسبرداری و نوار مغز آموزش دیده است.

برای دریافت سایر خدمات همراه طب تماس بگیرید : خدمات سونوگرافی در منزل

نوار مغز در منزل

نوار مغز یا EEG چیست ؟

برای ثبت فعالیت الکتریکی مغز از یک آزمایش پزشکی به نام نوار مغز یا الکتروانسفالوگرافی (EEG) استفاده می شود که هدف از انجام آن ، شناسایی و مدیریت طیف گسترده ای از اختلالات مغزی است.

 

نحوه و مدت زمان ثبت نوار مغز در منزل

مدت زمان انجام نوار مغز 30 دقیقه می باشد . البته مدت زمان معاینه شدن توسط متخصص را ، باید سوای این زمان در نظر بگیرید. نحوه ثبت نوار مغز در خانه به شرح زیر است:

 • برای نوار مغز ابتدا بیمار در حالت درازکش بر روی تخت قرار می گیرد.
 • محل اتصال الکترودها به محلول ژل آغشته می شود.
 • متخصص ، الکترودها را به کف پوست سر متصل می کند.
 • الکترود ها فعالیت الکتریکی مغز را به دستگاه نوار مغز منتقل می کنند.
 • می توان از نوار مغز ثبت شده اسکن گرفت یا به شکل سی دی درآورد.
 • متخصص ، نتایج تست نوار مغز در منزل برای برای بیمار شرح می دهد.

برای پاکسازی ریه در بیماران ریوی به خدمات ساکشن ریه  در منزل نیاز خواهید داشت.

 

آیا برای ثبت نوار مغز باید موهایتان را کوتاه کنید؟

باید گفت پاسخ این پرسش به نظر متخصص بستگی دارد ممکن است قبا از انجام نوار مغز در منزل از شما خواسته شود که موهایتان را کوتاه کنید یا آن را بشویید.

انجام نوار مغز دردناک است ؟

این آزمایش را می توان یک تست پزشکی ایمن و بدون درد دانست. البته باید انتظار کمی سوزش در محل اتصال الکترودها به کف سر را داشته باشید

دریافت بدون نوبت و ملاقات با متخصص در کمتر از یک ساعت : فیزیوتراپی در منزل

 

هزینه انجام نوار مغز در خانه

هزینه انجام نوار مغز در منزل معمولاً شامل هزینه استفاده از دستگاه نوار مغز، الکترودها و خدمات تکنسین نوار مغز است که برای هر فرد می تواند متفاوت باشد. لذا در هنگام درخواست انجام نوار مغز در خانه خود باید شرایط بیمار را ذکر کرده تا بتوان با در نظر گرفتن این شرایط ، یک برآورد قیمت دقیق صورت گیرد. درخواست دهید : انجام شبانه روزی و بدون نوبت نوار قلب در منزل

 گرفتن نوار مغز در منزل

 

نکات لازم قبل از انجام نوار مغز

برای نتیجه گیری بهتر و انجام بدون مشکل آزمایش نوار مغز در منزل سعی کنید تا نکات زیر را قبل از ورود متخصص یا تکنسین رعایت کنید :

 • لباس راحتی بپوشید تا استرس کمتری برای انجام نوار مغز در منزل داشته باشید.هر چه اضطراب کمتر باشد ، فعالیت الکتریکی ثبت شده توسط دستگاه به حالت روزمره مغز شما نزدیک تر است.
 • موهایتان را شسته یا کوتاه کنید. این امر می تواند به اتصال سریعتر الکترودها به پوست کمک کند. در نتیجه زمان کمتری از شما گرفته می شود.
 • برخی از داروها در روند ثبت نوار مغز در خانه ، تداخل ایجاد می کنند. هنگام تماس با همراه طب سعی کنید نام داروهای مصرفی بیمار را اطلاع دهید تا قبل از گرفتن نوار مغز در منزل از اثرات و درصد خطا آگاه شوید.

بهترین متخصص را برای کودک خود انتخاب کن : خدمات ختنه کودک در منزل

 

گرفتن نوار مغز در خانه برای کدام بیماری ها صورت می گیرد؟

برای تشخیص و بررسی روند بهبود بیماری های زیر ممکن است که تست نوار مغز در منزل انجام شود

 • تشنج یا صرع
 • آلزایمر در مراحل اولیه
 • آسیب مغزی ( سکته مغزی یا ضربه به سر )
 • اختلالات خواب مانند آپنه خواب
 • آنسفالیت یا التهاب مغز
 • آنسفالوپاتی
 • تومور مغزی

 

آیا انجام نوار مغز در منزل عوارض دارد ؟ 

فرایند آزمایش نوار مغز در منزل مانند مراکز درمانی انجام می شود و کاملاً بی خطر است ، زیرا هیچ گونه اشعه یا دارویی در انجام آن دخالت ندارد . از این روش تشخیصی به عنوان یک تست ایمن یاد می شود ، چون غیر تهاجمی بوده و درد ندارد . همانطور که پیش تر گفتیم معمولاً فرایند گرفتن نوار مغز در منزل در حضور پزشک یا پرسنل مجرب و متخصص انجام می شود و فرد بیمار هیچ گونه درد یا احساسی را در حین گرفتن نوار مغز متوجه نخواهد شد

اما به طور کلی ، ممکن است هر فرد به دلیل شرایط جسمانی یا بیماری زمینه ای خود ، در حین انجام تست نوار مغز دچار مشکلاتی مانند : چشم درد یا سردرد به خاطر نور چشمک زن شوند ، که این موارد نیز بسیار نادر هستند

به خاطر حضور پزشک در زمان انجام نوار مغز در منزل و همچنین گفتگو و بررسی های قبل از تست ، در صورت بروز هر مشکلی ، اقدامات فوری توسط پزشک متخصص انجام خواهد شد . پس جای نگرانی وجود ندارد و با خیال راحت درباره انتخاب خدمات نوار مغز در منزل همراه طب تصميم گرفته و با ما تماس بگیرید .

 

دریافت خدمات نوار مغز در منزل (ای ای جی) برای چه کسانی ممنوع است ؟

تاکنون هیچ اطلاعیه ای که بگوید نوار مغز در منزل برای برخی افراد ممنوع است ، اعلام نشده . بنابراین همه افراد با هر شرایط جسمی , عقلی و سنی می توانند درخواست تست نوار مغز در منزل بدهند . اما توصیه شده که حتماً این تست نزد پزشک و زیر نظر متخصصین نوار مغز انجام شود تا در هنگام بروز مشکل ، امکان انجام اقدام مورد نیاز ، وجود داشته باشد . ما در همراه طب مجرب ترین متخصصان تهران را جهت ارائه خدمات نوار مغز در منزل به منزل شما سلامت جو های گرامی اعزام می کنیم ، پس برای دریافت این خدمات نیازی به تعلل نیست .

 

آیا انجام نوار مغز در منزل برای زنان بارداری خطر دارد ؟

خیر ؛ در دستگاه الکتروانسفالوگرافی (ای ای جی) که فعالیت مغز را ثبت می کند و یا به عبارت دیگر نوار مغز می گیرد ، هیچ گونه اشعه ای وجود ندارد و نیاز نیست بیمار برای انجام این تست دارویی را مصرف کند . به همین دلیل ، انجام آزمایش نوار مغز در منزل یا مراکز بهداشتی درمانی هیچ مشکلی را برای زن باردار و جنین ایجاد نمی کند و کاملاً بی خطر است

نوار مغز

 

چه کسی برای ارائه خدمات نوار مغز در منزل اعزام می شود ؟ 

یک پزشک متخصص یا یک تکنسین نوار مغز برای ارائه خدمات نوار مغز در منزل و کمک به بیمار، به منزل او اعزام می شود . این فرد متخصص و آموزش دیده تمامی سوالات لازم را از بیمار پرسیده و با در نظر گرفتن همه جوانب و شرایط ، انجام تست نوار مغز در منزل را شروع می کند . شما می توانید برای انجام نوار مغز به مطب متخصص مغز و اعصاب نیز مراجعه کنید اما همه ما از مشکلات مراجعه به مطب پزشکان آگاهیم . به همین دلیل همراه طب در صدد این مشکل بر آمده و شما عزیزان میتوانید با درخواست نوار مغز در منزل این تست را با متخصصین مجرب همراه طب ، در آرامش منزل خود انجام دهید

 

نوار مغز کودک و نوزاد در منزل

کودکان و یا حتی نوزادان نیز همانند بزرگسالان ممکن است دچار مشکلاتی در سیستم مرکزی مغز و اعصاب شوند و پزشک برای آنها نوار مغز یا الکتروانسفالوگرام (ای ای جی) را تجویز کند نیاز به نوار مغز داشته باشند که در این شرایط بهترین گزینه استفاده از خدمات نوار مغز کودک و نوزاد در منزل می باشد . زیرا کودکان در منزل با تکنسین ها همکاری بهتری  دارند ، همچنین مسلم است که ترس و استرس کودکان در محیط خانه بسیار کمتر از مراکز درمانی و مطب پزشکان است . بنابراین استفاده از خدمات نوار مغز در منزل برای کودکان ، مزایای بسیاری برای والدین و کودک به همراه خواهد داشت . لازم به ذکر است که در گرفتن نوار مغز  کودکان و نوزادان در منزل ، همکاری پدر و مادر بسیار مهم و کمککننده خواهد بود .

 

نوار مغز کودکان در منزل چگونه انجام می شود؟ 

هنگامی که برای کودکتان ، درخواست نوار مغز در منزل می کنید ، متخصصان به منزل شما اعزام شده و دیسک‌ های فلزی کوچکی به نام الکترود به پوست سر کودک شما متصل می‌کنند . این الکترود ها بر فعالیت مغز نوزاد شما نظارت کرده و نتایج را به کامپیوتر ارسال و ثبت می‌کنند . یک متخصص آموزش دیده پس از برداشتن الکترود ها و گرفتن نوار مغز از سر کودک ، نتایج را مشاهده می‌کند تا تشخیص دهد که آیا فعالیت‌ های غیرطبیعی در مغز رخ می‌دهد یا خیر.

 

در صورت بروز چه علائمی پزشک متخصص نوار مغز را تجویز می ‌کند ؟

نوار مغز برای تشخیص مشکلات مختلفی توسط پزشک متخصص تجویز می ‌شود که مهم ‌ترین آنها سردرد و غش می باشد به این صورت که اگر فردی به طور منظم دارای سردرد باشد یا دائم تشنج کند ، پزشک متخصص مغز و اعصاب نوار مغز را تجویز می کند تا مشکل و منشا آن را شناسایی کرده و در صدد درمان آن برآید که اگر زمانی نیاز به گرفتن نوار مغز پیدا کردید مرکز همراه طب خدمات گرفتن نوار مغز در منزل نیز دارد.

از دیگر علائمی که باعث میشود پزشک با مشاهده آنها درخواست نوار مغز دهد ، می توان به موارد زیر اشاره کرد :

سردرد ( مخصوصا سردردهای مرتبط با میگرن )

اختلالات منجر به تشنج 

اختلالات شدید خواب

حواس‌ پرتی یا فراموشی مداوم

وارد شدن ضربه به سر

واکنش‌ های عصبی غیر قابل ‌کنترل

سرگیجه ‌های مداوم

شنیدن دائم صدا در گوش یا مغز

 

نوار مغز در منزل چگونه در تشخیص بیماری به پزشک کمک می کند ؟ 

نامنظم بودن شکل امواج به دست ‌آمده از نوار مغز در منزل ، نشان‌ دهنده مشکلاتی در عملکرد مغز است . هر کدام از مشکلات مغزی به شکل خاصی در نوار مغز نمایش داده می‌ شوند . پزشک مغز و اعصاب با بررسی نوار مغز و مشاهده این موج ها می‌ تواند مشکلات به وجود آمده را شناسایی کند . بنابراین کوچکترین اشکال و اختلال در فعالیت‌ های مغز ، در نوار مغز یا الکتروانسفالوگرام (ای ای جی) به صورت امواج ناهماهنگ نمایش داده می ‌شود و به پزشک متخصص مغز و اعصاب در تشخیص بیماری کمک می کند .

 

درخواست خود را ثبت کنید


برای تماس با ما اینجا کلیک کنید