شمال و شرق تهران 021-22119922
غرب تهران 021-88385878
جهت اعزام زیر ۴۵ دقیقه پرستار و پزشک تماس بگیرید
سایر مناطق 0991-5002072

درمان تنگی نفس

این مقاله تمامی توضیحات برای تنگی نفس و درمان آن در خانه و استفاده درست از داروهای گیاهی برای درمان توضیح داده شده است .

1402/12/06
دکتر عبدی
3728 بازدید
تنگی نفس

درمان فوری تنگی نفس ( خانگی و دارویی )

درمان های خانگی برای تنگی نفس در طب سنتی به طبع افراد بستگی دارد درحالیکه در پزشکی مدرن علت بیماری اعم از : سرطان ، وجود عوامل میکروبی و.. در دریافت داروهای گیاهی و شیمیایی تاثیرگذار هستند. قبل از اقدام به درمان فوری تنگی نفس در خانه ، بهتر است با یک متخصص دیدار کنید . دسترسی بدون نوبت و شبانه روزی به انواع متخصص از جمله متخصص ریه ، فقط با یک تماس شما تحقق می یابد . شرکت خدمات درمان در منزل همراه طب به صورت 24 ساعته پاسخگوی شماست.

تنگی نفس

درمان تنگی نفس در خانه

درمان فوری تنگی نفس در خانه به علت تنگی نفس بستگی دارد. اگر تنگی نفس شما ناشی از یک بیماری زمینه ای مانند آسم یا COPD باشد، ممکن است نیاز به درمان پزشکی داشته باشید. با این حال، برخی از درمان های خانگی می توانند به کاهش تنگی نفس کمک کنند. 

زخم بستر را در مراحل اولیه درمان کن : درمان زخم بستر در منزل در اینجا چند درمان خانگی برای تنگی نفس آورده شده است:

تنفس عمیق

یکی از راهکارهای درمان فوری تنگی نفس در خانه ، رو آوردن به تنفس عمیق است که به معنی باز شدن مجاری هوایی و بهبود تنفس می باشد. برای انجام تنفس عمیق، شکم خود را بالا بیاورید و هوا را به آرامی از طریق بینی خود تنفس کنید. سپس، هوا را به آرامی از طریق دهان خود بیرون دهید.

استراحت

درمان فوری تنگی نفس در خانه باید با مدیریت زمان استراحت همراه باشد زیرا استراحت به بدن شما کمک می کند تا اکسیژن بیشتری دریافت کند و تنگی نفس را کاهش دهد. اگر احساس تنگی نفس می کنید، دراز بکشید و پاهای خود را بالا بیاورید. بدون نوبت خدمات درمانی را دریافت کن : انجام فیزیوتراپی در منزل

افزایش رطوبت

هوای خشک می تواند باعث تحریک مجاری هوایی و افزایش تنگی نفس شود. در نتیجه ، درمان فوری تنگی نفس در خانه باید افزایش رطوبت را تضمین کند ، پس می توانید از دستگاه بخور یا یک حوله مرطوب استفاده کنید.

اجتناب از عوامل محرک

شاید این مورد را بتوان پیشگیری دانست تا درمان فوری تنگی نفس در خانه . عوامل محرک مانند دود سیگار، گرد و غبار یا آلرژن ها می توانند باعث تنگی نفس شوند. برای جلوگیری از تنگی نفس، از قرار گرفتن در معرض این عوامل محرک خودداری کنید. البته وقتی پای ترک سیگار در میان باشد، می توان آن را به نوعی درمان تنگی نفس در خانه به صورت طولانی مدت در نظر گرفت.

اقدامات زمان بر برای درمان تنگی نفس در خانه

در اینجا چند نکته اضافی برای کمک به کاهش تنگی نفس در خانه آورده شده است:

  • وزن خود را در محدوده سالم نگه دارید. اضافه وزن یا چاقی می تواند بر ریه ها فشار وارد کند و تنگی نفس را افزایش دهد.
  • به طور منظم ورزش کنید. ورزش به بهبود عملکرد ریه ها و کاهش تنگی نفس کمک می کند.
  • سیگار نکشید. سیگار کشیدن یکی از دلایل اصلی تنگی نفس است.

استفاده از خدمات درمانی مانند پرستار در منزل می تواند تماس شما با هوای آلوده را کاهش دهد.

درمان فوری تنگی نفس

داروی گیاهی برای ریه و تنگی نفس

درمان فوری تنگی نفس در خانه با استفاده از گیاهان دارویی ، امری محال است زیرا همانگونه که میدانیم تاثیر گیاهان دارویی آرام اما دائمی است و زمان بیش از دوره ای 40 روزه را می طلبد. داروهای گیاهی مختلفی وجود دارند که می توانند به بهبود سلامت ریه ها و کاهش تنگی نفس کمک کنند. برخی از این داروها عبارتند از:

آویشن

آویشن یک گیاه ضد التهابی است که می تواند به کاهش تورم در مجاری هوایی و درمان تنگی نفس در خانه کمک کند.

زوفا

زوفا نیز یک گیاه ضد التهابی است که می تواند درمان تنگی نفس در خانه و باز شدن مجاری هوایی کمک کند. با استفاده از خدمات پانسمان زخم در منزل  که توسط افراد متبحر انجام می شود ، از الان جای زخم و بخیه را محو کن.

رازیانه

رازیانه یک گیاه خلط آور است که می تواند به پاکسازی ریه از مخاط و درمان تنگی نفس در خانه کمک کند.

دارچین

دارچین یک گیاه ضدالتهابی و ضدعفونی کننده است که می تواند به کاهش التهاب و عفونت در ریه ها کمک کرده و درمان تنگی نفس در خانه را تحقق بخشد.

زردچوبه

زردچوبه یک گیاه ضد التهابی و آنتی اکسیدانی است که می تواند به کاهش التهاب و آسیب به سلول های ریه  و درمان تنگی نفس در خانه کمک کند.

زعفران

درمان تنگی نفس در خانه با زعفران که یک گیاه ضد التهابی و ضد افسردگی است ، می تواند به کاهش التهاب و بهبود عملکرد ریه ها کمک کند.

رزماری

رزماری یک گیاه ضد التهابی و ضد اکسیدانت است که می تواند به منظور درمان تنگی نفس در خانه و برای کاهش التهاب و آسیب به سلول های ریه انتخاب شود.

سرخارگل

سرخارگل نیز یک گیاه ضدالتهابی و آنتی اکسیدانی است که برای کاهش التهاب و آسیب های وارد شده به سلول های ریه استفاده می شود. این داروهای گیاهی را می توان به صورت دمنوش، کپسول یا قرص مصرف کرد. همچنین می توان از آنها در تهیه غذا و نوشیدنی استفاده کرد.

 از خدمات نوین و بدون نوبت با مواد با کیفیت : گچ گیری در منزل

 نکات مهم برای افزایش اثربخشی داروهای گیاهی تنگی نفس در اینجا چند نکته برای کمک به افزایش اثربخشی داروهای گیاهی برای ریه و تنگی نفس آورده شده است:

  • از داروهای گیاهی با کیفیت بالا استفاده کنید.
  • داروهای گیاهی را طبق دستورالعمل مصرف کنید.
  • از مصرف بیش از حد داروهای گیاهی خودداری کنید.

اگر تنگی نفس شما شدید یا مداوم است، مهم است که به متخصص ریه مراجعه کنید.

تجربه‌ی متخصصین ما در یک نگاه

+2500

بیمار را تا کنون درمان کرده‌ایم!

تعداد بیماران بهبود یافته در موسسه همراه طب

+1000

پرونده پرستاری ثبت کرده‌ایم!

تعداد درخواست‌های ثبت شده تا کنون

+10

سال تجربه میانگین پرستاران ما!

میانگین تجربه پرستاران ما بر حسب سال

چرا باید ما را انتخاب کنید؟

مرکز ما میتواند در صورت نیاز شما به هرگونه خدمات پزشکی و پرستاری در طول شبانه روز و بادرخواست شما در کمترین بازه زمانی نیروی مدنظر شمارا با بالاترین کیفیت خدمات درمانی و بهداشتی و کمترین تعرفه برای شما ارسال کند.

1

سابقه

بیش از یک دهه سابقه فعالیت در زمینه ارائه خدمات و مراقبتهای بالینی در منزل با کادر مجرب پزشکی و پرستاری بیمارستانی با بیش از ۵ سال تجربه.

2

کیفیت

اعزام پزشکان، فیزیوتراپیست ها، پرستاران و مراقبین مجرب و متعهد، مطابق با استانداردهای علمی روز و قوانین و مقررات جاری کشور.

3

اعتماد

مراقبت و پرستاری از سالمند، کودک و یا بیمار شما امر خطیری است که مرکز پرستاری همراه طب با سابقه چندین ساله اعتماد کاربران خود را جلب نموده است.

خدمات پزشکی و پرستاری

نیروی تخصصی

اعزام پزشک

ویزیت پزشک در منزل شبانه روزی با دکتر سیار و در تهران توسط همراه طب در سریع ترین زمان با دکتر متخصص انجام می شود.

بررسی و ثبت درخواست
نیروی تخصصی

سونوگرافی

سونوگرافی در منزل در مناطق تهران توسط بهترین پزشک های منطقه و بهترین دستگاه با کم ترین قیمت از مرکز پزشکی و پرستاری همراه طب بخواهید.

بررسی و ثبت درخواست
نیروی تخصصی

تزریقات

انجام خدمات تزریقات درمنزل و همچنین انواع تزریقات به ویژه تزریق عضلانی وریدی زیر جلدی و.... بصورت شبانه روزی توسط پرستاران مرکز همراه طب انجام میشود.

بررسی و ثبت درخواست
نیروی تخصصی

گرفتن نوار قلب

انجام خدمات نوار قلب در منزل توسط پزشک متخصص قلب با تمام تجهیزات بصورت شبانه روزی و 24 ساعته در تمام نقاط تهران واعزام سریع به منزل درمرکزهمراه طب انجام میشود.

بررسی و ثبت درخواست
نیروی تخصصی

رادیولوژی

انجام رادیولوژی در منزل اعم از رادیولوژی دندان ، فک و صورت بصورت شبانه روزی در تهران همراه با بهترین دستگاه و با هزینه کم انجام میشود.

بررسی و ثبت درخواست
نیروی تخصصی

آزمایش ( نمونه گیری خون )

انجام آزمایش در منزل با تیم حرفه ای مرکز همراه طب همراه با مجهز ترین امکانات برای نمونه گیری و آزمایش در خانه در تمامی مناطق استان تهران انجام میشود.

بررسی و ثبت درخواست

راه‌های ارتباطی با ما

شرکت خدمات درمانی در منزل همراه طب همه روزه و در تمامی ساعات از شبانه روز در خدمت شما عزیزان می‌باشد.

شماره تماس
02122119922
پشتیبانی
02122119922
آدرس
تهران