شمال و شرق تهران 021-22119922
غرب تهران 021-88385878
جهت اعزام زیر ۴۵ دقیقه پرستار و پزشک تماس بگیرید
سایر مناطق 0991-5002072

آزمایش hcg

در این مقاله تمامی توضیحات درباره آزمایش hcg و بارداری اینکه چگونه است و باید چند باشد و اینکه عدد بتا چند باید باشد داده شده است .

1402/12/06
دکتر مهدوی
394 بازدید
آزمایشات

آزمایش hcg برای چیست و باید چند باشد؟

مطمئنا کسانی که به بارداری خود شک دارند ، بیش از همه به دنبال یافتن پاسخ این پرسش که آزمایش hcg برای چیست و باید چند باشند ؟ هستند. این آزمایش با نام بتا برای تایید بارداری به کار می رود و عددی که نشان دهنده حاملگی است ، باید بیش از 5 باشد. وارد شوید : برقراری ارتباط با موسسه خدمات پرستاری همراه طب جهت اعزام متخصص برای ویزیت پزشک در منزل

چه زمانی برای آزمایش بارداری مناسب است؟

یافتن مقدار اثبات شده ای از هورمون  hcg در خون ، مبنای آزمایش بارداری است. مقدار این هورمون  در خون ، ده روز پس از لقاح به عدد قابل قبولی برای تایید حاملگی می رسد. معمولا لقاح ، 14 روز بعد از شروع آخرین قاعدگی اتفاق می افتد. بنابراین ، 24 روز بعد از اولین روز آخرین قاعدگی ، مقدار هورمون  hcg در خون به حدی می رسد که بتوان بارداری را تایید نمود. یعنی این زمان به بعد ، مشکلی برای انجام تست نخواهد بود. امیدواریم پاسخ چه زمانی برای آزمایش بارداری مناسب است؟ را یافته باشید. 

اینجا بخوانید : علت ریزش مو کدام یک است ؟ اختلال هورمون ( بارداری ) یا تغذیه!

آزمایش بارداری

اگه زمان قاعدگی یادم رفته باشه کی آزمایش بارداری بدم ؟

اگر نمی‌ دانید زمان قاعدگی بعدی شما چه زمانی است یا زمان آخرین پریودی تان را فراموش کرده اید، آزمایش بارداری را حداقل 21 روز پس از آخرین رابطه جنسی محافظت نشده انجام دهید.

 از چه وقت آزمایش خون بارداری رو نشون میده ؟ 

از آنجایی که سیکل پریودی 28 روزه می باشد و 24 روز بعد از اولین روز آخرین قاعدگی ( تقریبا معادل سه هفته ) می توان جواب مثبت را از آزمایش خون بارداری گرفت . پس، اگر پریود مان به تاخیر افتاده باید فورا یک تست حاملگی بدهید زیرا در صورت بارداری حتما جواب تست مثبت خواهد بود. اگر جواب تست منفی بود یعنی علل دیگری مثل تغییرات هورمونی یا وجود عفونت در این تاخیر دخیل هستند . درمان کلیه بیماری ها در زمان حاملگی بدون نیاز به جراحی با : ویزیت متخصص داخلی در منزل

آیا باید برای آزمایش خون بارداری ناشتا باشیم ؟

خوردن دارو ، مایعات یا غذا هیچ گونه تاثیری در جواب آزمایش بارداری ( بالا یا پایین رفتن هورمون hcg در خون ) ندارد. این یعنی ، ناشتا بودن از شرایط انجام تست حاملگی نیست و نیازی به رعایت آن ندارید.

مدت زمان پاسخگویی آزمایش بارداری

مدت زمان پاسخگویی آزمایش بارداری با توجه به ساعت کاری آزمایشگاه ، میزان شلوغی آزمایشگاه ، تعداد آزمایش تجویز شده یا نوع درخواست متخصص مربوطه تعیین می شود و از چند ساعت تا چند روز ( 2-3 روز ) متغیر است. اگر فقط آزمایش hcg تجویز شده باشد ، تنها چند ساعت انتظار کافیست. شاید برایتان جالب باشد: برای گرفتگی عضلات در زمان بارداری چه بخوریم ؟

بهترین زمان آزمایش بارداری کی است؟

سیکل قاعدگی  در افراد متفاوت است و برخی زود به زود پریود می شوند و برخی دوره طولانی تری را برای قاعدگی مجدد سپری می کند. بهترین زمان آزمایش بارداری ، اولین روز از زمان تعیین شده برای قاعدگی بعدی است.

تست بی بی چک همان آزمایش بارداری است و دقت آن چقدر است؟

همه می دانیم که خانم ها قبل از اقدام به انجام آزمایش بارداری ، با یک تست خانگی به نام بی بی چک سعی می کنند تا از صحت حاملگی خود اطمینان یابند. تست بی بی چک نیز مانند آزمایش خون بر مبنای یافتن هورمون hcg ، بارداری را تایید می کند اما این هورمون را در ادرار شناسایی می کند.دقت انجام آن به 99 درصد می رسد اما نباید هیچ گونه اشتباهی اعم از نبود شرایط استریل یا خطای انسانی رخ دهد. پس ، باید گفت که نمونه گیری خون از هر روش دیگری دقیق تر است. ضمن اینکه برای تشکیل پرونده بارداری ، وجود جواب آزمایش بارداری hcg خون الزامی است. تغذیه در بارداری را با یک متخصص هماهنگ کن : مشاوره تغذیه در منزل

جدول عدد بتا در بارداری ( میزان hcg در خون )

در صورتی که به دنبال تفسیر جواب آزمایش بارداری خود هستید مطمئنا به جدول بتا احتیاج پیدا خواهید کرد. این جدول ، نشان دهنده میزان هورمون hcg در خون بانوان باردار متناسب با هفته بارداری می باشد. بدین منظور ، جدول زیر را بخوانید:

میزان عدد بتا در بارداریهفته بارداری
عدد در نمونه آزمایش بین 0-2.5نمونه متعلق به مردان است.
عدد آزمایش بین 0-5 باشد.جواب آزمایش منفی است.
عدد بین 9-130 متغیر است.نشان دهنده هفته 3 - 4 بارداری
میزان hcg خون بین 75-2600 است.هفته 4 - 5 بارداری
عدد نرمال بین 850-20800 است.هفته 5 - 6 بارداری
عدد مابین 4000-100200هفته 6 - 7 بارداری
عدد بین 11500 - 289000هفته 7 - 12 بارداری
عدد بین 18300-137000هفته 12- 16 بارداری
عدد نرمال بین 1400- 53000هفته 16 – 29 بارداری
عدد باید بین 940 – 60000 باشد.هفته 29 – 41 بارداری

در صورت آسیب دیدگی در زمان بارداری احتیاط کرده و از حضور در مراکز دارای بار میکروبی خودداری نمایید : پانسمان زخم در منزل

تجربه‌ی متخصصین ما در یک نگاه

+2500

بیمار را تا کنون درمان کرده‌ایم!

تعداد بیماران بهبود یافته در موسسه همراه طب

+1000

پرونده پرستاری ثبت کرده‌ایم!

تعداد درخواست‌های ثبت شده تا کنون

+10

سال تجربه میانگین پرستاران ما!

میانگین تجربه پرستاران ما بر حسب سال

چرا باید ما را انتخاب کنید؟

مرکز ما میتواند در صورت نیاز شما به هرگونه خدمات پزشکی و پرستاری در طول شبانه روز و بادرخواست شما در کمترین بازه زمانی نیروی مدنظر شمارا با بالاترین کیفیت خدمات درمانی و بهداشتی و کمترین تعرفه برای شما ارسال کند.

1

سابقه

بیش از یک دهه سابقه فعالیت در زمینه ارائه خدمات و مراقبتهای بالینی در منزل با کادر مجرب پزشکی و پرستاری بیمارستانی با بیش از ۵ سال تجربه.

2

کیفیت

اعزام پزشکان، فیزیوتراپیست ها، پرستاران و مراقبین مجرب و متعهد، مطابق با استانداردهای علمی روز و قوانین و مقررات جاری کشور.

3

اعتماد

مراقبت و پرستاری از سالمند، کودک و یا بیمار شما امر خطیری است که مرکز پرستاری همراه طب با سابقه چندین ساله اعتماد کاربران خود را جلب نموده است.

خدمات پزشکی و پرستاری

نیروی تخصصی

اعزام پزشک

ویزیت پزشک در منزل شبانه روزی با دکتر سیار و در تهران توسط همراه طب در سریع ترین زمان با دکتر متخصص انجام می شود.

بررسی و ثبت درخواست
نیروی تخصصی

سونوگرافی

سونوگرافی در منزل در مناطق تهران توسط بهترین پزشک های منطقه و بهترین دستگاه با کم ترین قیمت از مرکز پزشکی و پرستاری همراه طب بخواهید.

بررسی و ثبت درخواست
نیروی تخصصی

تزریقات

انجام خدمات تزریقات درمنزل و همچنین انواع تزریقات به ویژه تزریق عضلانی وریدی زیر جلدی و.... بصورت شبانه روزی توسط پرستاران مرکز همراه طب انجام میشود.

بررسی و ثبت درخواست
نیروی تخصصی

گرفتن نوار قلب

انجام خدمات نوار قلب در منزل توسط پزشک متخصص قلب با تمام تجهیزات بصورت شبانه روزی و 24 ساعته در تمام نقاط تهران واعزام سریع به منزل درمرکزهمراه طب انجام میشود.

بررسی و ثبت درخواست
نیروی تخصصی

رادیولوژی

انجام رادیولوژی در منزل اعم از رادیولوژی دندان ، فک و صورت بصورت شبانه روزی در تهران همراه با بهترین دستگاه و با هزینه کم انجام میشود.

بررسی و ثبت درخواست
نیروی تخصصی

آزمایش ( نمونه گیری خون )

انجام آزمایش در منزل با تیم حرفه ای مرکز همراه طب همراه با مجهز ترین امکانات برای نمونه گیری و آزمایش در خانه در تمامی مناطق استان تهران انجام میشود.

بررسی و ثبت درخواست

راه‌های ارتباطی با ما

شرکت خدمات درمانی در منزل همراه طب همه روزه و در تمامی ساعات از شبانه روز در خدمت شما عزیزان می‌باشد.

شماره تماس
02122119922
پشتیبانی
02122119922
آدرس
تهران