شمال و شرق تهران 021-22119922
غرب تهران 021-88385878
جهت اعزام زیر ۴۵ دقیقه پرستار و پزشک تماس بگیرید
سایر مناطق 0991-5002072
لکه سفید قلب جنین

اگر میخواهید راجل سفیدی موجود روی قلب جنین و نشانه آن و همینطوردلیل به وجود آمدن آن باما همراه باشید.

1402/04/13
دکتر محتشم
2431 بازدید
مقالات

لکه سفید قلب جنین

بسیاری از مادران بعد از دیدن جواب سونوگرافی درباره ظاهر شدن لکه سفید در قلب جنین نگران شده و شروع به تحقیق در فضای مجازی می کنند. ابتدا بگوییم هر آنچه در سایت ها می خوانید را کامل قبول نکنید. زیرا آنچه گفته می شود تک بعدی بوده و ما از جواب سایر آزمایشات مادر باخبر نیستیم. در کل ؛ شرایط جسمی و محیطی هر خانم با دیگری متفاوت است. پس ، ممکن است مشاهده لکه سفید روی قلب جنین با توجه به جواب سایر آزمایشات و شرایط زندگی مادر خطرناک نبوده و پزشک به آسانی از کنار آن عبور کند. تفسیر واقعی جواب سونوگرافی یا اکوی قلب  و یا حتی ویزیت شدن با متخصص زنان را با کلیک بر رویویزیت پزشک در  منزل " بخواهید.

آیا باید آزمایشات دیگه ای انجام بدم؟

اگر قبلا آزمایشات خون یا غربالگری سه ماه را انجام  داده اید و نتایج آنها چیز غیر طبیعی را نشان نداده است، می توانید به آسانی ، دیدن لکه سفید روی قلب جنین را نادیده گرفته و از آن عبور کنید. زیرا در این شرایط ، احتمال جهش کروموزمی در حد زیر 1 دهم درصد و قابل چشم پوشی است. پس، آزمایش اضافی و سونوگرافی انجام نمی شود.

لکه سفید روی قلب جنین

لکه سفید در قلب جنین نشانه چیست ؟

فوکوس اکوژن قلب جنین یا همان لکه سفید و روشن در حال رشد، اغلب اوقات با سونوگرافی در بارداری نمایان می شوند. این نقطه های شبیه توپ گلف را با نام سندرم توپ گلف در دوران بارداری نیز می شناسند. براستی لکه سفید روی قلب جنین نشانه چیست؟  این لکه ها نشانه رسوب کلسیم در بافت عضله قلب جنین هستند و ممکن است در هرجایی از قلب مثل بطن چپ ، بطن راست ، دهلیز راست یا چپ به وجود آیند.

آیا می تونه نشانه سندروم داون در جنین باشه؟ در ادامه به این موضوع پرداخته ایم.

کلسیم یک ماده معدنی است که در بدن نقش اساسی ایفا می کند از انقباض عضلات گرفته تا تشکیل استخوان ها منوط به وجود این ماده هستند. هر جایی از بدن شبیه : عضلات و استخوان ها  که کلسیم بیشتری داشته باشند در سونوگرافی روشن تر به نظر می رسند.

لکه سفید روی قلب جنین خطرناکه ؟

شیوع این پدیده بسته به نژاد و قومیت در حدود یک پنجم یا همان 20 درصد است. پس ، رقم بالایی نسبت به جمعیت محسوب می شود. وجود لکه سفید در قلب جنین در بارداری و پس از آن مشکلی ایجاد نمی کند. در واقع ؛ شاید یک ناهنجاری در قلب به شمار رود اما از آنجایی که روی عملکرد قلب جنین اثر نمی گذارد خطرناک در نظر گرفته نمی شود. در پاسخ به این سوال که لکه سفید روی قلب جنین خطرناکه ؟ باید گفت : اگرجواب سایر آزمایشات مادر نرمال باشد، این پدیده به تنهایی مشکلی ایجاد نمی کند.

برای اطمینان یک قرار ملاقات با متخصص بگذارید یا خدمات سونوگرافی در منزل را انتخاب نمایید. زیرا بهترین متخصص در انجام و خوانش تصاویر سونوگرافی یا اکو در تهران در اختیار مرکز خدمات پزشکی همراه طب می باشد.

آیا وجود لکه سفید در قلب جنین ، دلیل یه بیماری دیگه است؟

چه رابطه ای بین فوکوس اکوژن و سندروم داون وجود دارد؟ آیا وجود لکه سفید در قلب جنین یک نشانه از ابتلای جنین به سندروم داون است؟ نگران نباشید. اگر دیدن لکه سفید در قلب جنین ، تنها یافته سونوگرافی باشد باید گفت : به عنوان تغییرات طبیعی قلمداد می شود و نتایج سایر آزمایشات تعیین کننده هستند. در حقیقت ؛ به ندرت ممکن است که ابتلای جنین به سندروم داون ، دلیل ایجاد لکه سفید روی قلب جنین باشد

سندرم داون :

بیماری ژنتیکی است که ناتوانی های ذهنی و افزایش خطر مشکلات سلامتی از علائم آن می باشد.

نوزادانی که مشکوک به سندروم داون باشند، معمولاً نشانه های دیگری بجز ظاهر شدن لکه سفید از خود نشان می دهند که پزشک ، این نشانه ها را در سایر یافته های سونوگرافی ( ارزیابی پشت گردن ، وجود یا عدم وجود استخوان بینی) ، سایر پارامترهای آناتومیک و آزمایش خون غیر طبیعی جستجو می کند.

شاید برایتان جالب باشد : از علت تا درمان خانگی بیماری کرون

تجربه‌ی متخصصین ما در یک نگاه

+2500

بیمار را تا کنون درمان کرده‌ایم!

تعداد بیماران بهبود یافته در موسسه همراه طب

+1000

پرونده پرستاری ثبت کرده‌ایم!

تعداد درخواست‌های ثبت شده تا کنون

+10

سال تجربه میانگین پرستاران ما!

میانگین تجربه پرستاران ما بر حسب سال

چرا باید ما را انتخاب کنید؟

مرکز ما میتواند در صورت نیاز شما به هرگونه خدمات پزشکی و پرستاری در طول شبانه روز و بادرخواست شما در کمترین بازه زمانی نیروی مدنظر شمارا با بالاترین کیفیت خدمات درمانی و بهداشتی و کمترین تعرفه برای شما ارسال کند.

1

سابقه

بیش از یک دهه سابقه فعالیت در زمینه ارائه خدمات و مراقبتهای بالینی در منزل با کادر مجرب پزشکی و پرستاری بیمارستانی با بیش از ۵ سال تجربه.

2

کیفیت

اعزام پزشکان، فیزیوتراپیست ها، پرستاران و مراقبین مجرب و متعهد، مطابق با استانداردهای علمی روز و قوانین و مقررات جاری کشور.

3

اعتماد

مراقبت و پرستاری از سالمند، کودک و یا بیمار شما امر خطیری است که مرکز پرستاری همراه طب با سابقه چندین ساله اعتماد کاربران خود را جلب نموده است.

خدمات پزشکی و پرستاری

نیروی تخصصی

اعزام پزشک

مرکز خدمات پزشکی همراه طب با ارائه بهترین پزشک های عمومی و متختصص به منزل بصورت شبانه روزی با تعرفه مناسب اماده خدمات رسانی به شما عزیزان میباشد.

بررسی و ثبت درخواست
نیروی تخصصی

تزریق سرم

تزریق سرم در منزل بیمار از جمله از خدمات مرکز همراه میباشد. در صورت نیاز با ما تماس بگیرید.

بررسی و ثبت درخواست
نیروی تخصصی

سونوگرافی

انجام خدمات سونوگرافی در منزل با بهترین دستگاه

بررسی و ثبت درخواست
نیروی تخصصی

صدور گواهی فوت

صدور گواهی فوت در منزل توسط پزشک با برگه مخصوص گواهی فوت در مرکز همراه طب به صورت شبانه روزی آماده خدمت رسانی به شما عزیزان میباشد.

بررسی و ثبت درخواست
نیروی تخصصی

تزریقات

انجام خدمات تزریقات درمنزل و همچنین انواع تزریقات به ویژه تزریق عضلانی وریدی زیر جلدی و.... بصورت شبانه روزی توسط پرستاران مرکز همراه طب انجام میشود.

بررسی و ثبت درخواست
نیروی تخصصی

وصل سوند ادرار

انجام خدمات وصل سوند در منزل با فرستادن پرستار مجرب و همراه داشتن تمامی وسایل لازم برای انجام کار بصورت شبانه توسط مرکز همراه طب انجام میشود.

بررسی و ثبت درخواست

راه‌های ارتباطی با ما

شرکت خدمات درمانی در منزل همراه طب همه روزه و در تمامی ساعات از شبانه روز در خدمت شما عزیزان می‌باشد.

شماره تماس
02122119922
پشتیبانی
02122119922
آدرس
تهران